הזמר שלומי סרנגה הגיע לאולפן התוכנית "דיבור ישיר" עם אלבומו החדש "לא עזבתי מעולם", שלדבריו של סרנגה זכה לביקורות ותגובות טובות מאז שיצא. "יש באלבום שירים מלפני שנה שכבר הפכו ללהיטים כמו 'כל הנשים יפות' ו'טבה טומבה' והוספנו השנה שירים חדשים", הוא אומר.

על הסגנון המוזיקלי המיוחד שלו אומר סרנגה: "אני באתי ממוזיקה יוונית, ששמה הכל היה יותר כבד. במועדונים במקום בקבוק בירה היה וויסקי ובמקום בייגלה היו מאזטים. אולי במוזיקה שלי יש יותר אלמנטים יווניים, אבל הבוזוקי ושאר האלמנטים הם גם מזרחים". שי גולדן אמר בעניין: "את שלומי סרנגה אוהבים גם אוהבי מוזיקה מזרחית וגם כאלה שרחוקים מהמזרחית. יש לו ז'אנר משל עצמו, אולי כמו דוד ד'אור שאתה לא יכול לתייג אותו".

"יוני בלוך הוא בעיני גאון מוזיקלי"

סרנגה סיפר על שיתופי הפעולה שלו עם אמנים כמו יוני בלוך, דקלה ויונתן גולדשטיין, שכל אחד מהם בא מז'אנר אחר, מה שמגוון את המוזיקה שלו. "אני לא עובד לפי שמות אלא לפי חיבור עם אנשים. הופעתי השבוע עם ארקדי דוכין שאני אוהב את המוזיקה שלו עוד מאז שהייתי ילד. גם מישה שטקרית הוא חבר. אני לא מתייג אלא מחפש חיבורים".

סרנגה פירט בנושא של יוני בלוך: "הוא בעיני גאון מוזיקלי. הוא מסוג המפיקים שאני בא להקליט אצלם ואני רגוע. הולך הביתה ובסוף מקבל טלפון 'בוא תשמע את השיר', כלומר אני מעוד סומך עליו, ואני לא סומך מהר כל כך. הוא הוכיח את עצמו בשלושה שירים: 'האמנם', 'מקום אחר' ו'לא עזבת מעולם', שהם שלושה חזקים".

באלבום גם מופיע השיר 'עינייך החומות', שכתבה אחותו של סרנגה, סוזי, כאשר היתה בת 14, ושר במקור זוהר ארגוב, שבמוזיקה שלו כבר נגע סרנגה בדואט 'עוד יום יבוא'. אני זוכר כילד בן 5 את הרגע שבו זוהר ארגוס נכנס הביתה. אני זוכר את התגובות, את כל הבניין יוצא החוצה, את האוטו האמריקאי שזה כמו חצי אנייה שנכנס לחנייה, הקאדילק הזה מפעם.

"תראה מה היה אז במזרחית? היתה את התחנה המרכזית, עם זוהר ארגוב, חיים משה ושימי תבורי, שזה לא נחשב מזרחית, וזוהר היה זמר שכל המדינה העריצה. אחותי בת ה-14 כתבה את השיר 'עינייך החומות' לחבר שלה, וזוהר ישב אצלנו בסלון כמו בסרט עם המכנסי גברדין והחולצה הפתוחה עם הכפתורים, שותה קפה, ואמר שהשיר מדהים. הוא שלח את אחותי לחדר להפוך את השיר ללשון נקבה מלשוןם זכר.

מופע אקוסטי יווני חדש

"בביצוע שלי ניסיתי להחזיר את השיר הביתה. השיר היווני במקור זה 'עינייך השחורות', שיר יווני והעיבוד ששולט בו הוא על בסיס בוזוקי, מאוד יווני, 'יבש' נורא, כמו פעם".

"אני יוצא עכשיו למופע אקוסטי-יווני, עם פסנתר, קונטרה-בס, שני בוזוקים ואקורדיון. זה מופע שהוא כמו 'רמבטיקו' ביוון, סגנון יותר ישן, פחות מודרני. הכל בעיני זה עניין של טעם. החולצה שאתה לובש, המוזיקה שאתה עושה , זה הכל עניין של טעם".

*שלומי סרנגה יופיע במופע אקוסטי ב"רוטשילד 12" בתל אביב ב-.4.11

>> ג'ולייטה שרה לגלעד שליט: "הנה הוא בא"