אין תמונה
"למדתי מטעויות, היום לא הייתי מציע נישואים בטלוויזיה". רגב הוד

שנתיים עברו מאז עשה רגב הוד את הפריצה הגדולה שלו אל לב המיינסטרים עם האלבום "נשבענו", שכלל לא מעט להיטים והביא אותו להופעה בהיכל התרבות. גם תוכנית האירוח שהגיש עם עידן יניב בערוץ 24 ותוכנית הרדיו שלו ברדיו לב המדינה תרמו לכך. כעת, אחרי עוד כמה להיטים כמו "שר לך", "תגידי מי", "היופי שלך", שיצר דודו אהרון, "רק אלוהים יודע", "יותר מדי שנים", "את לי האור" , "הראש משתגע",ו-"בואי אליי", הוא מוציא בגיל 31 את אלבומו השביעי, שייקרא "מרגיש בטוח" וצפוי להגיע בשבוע הבא.

"אני הכי מתרגש בארץ והכי גאה בעבודה שעשיתי, האלבום אוטוטו יוצא וזה כמו ילד שנולד עם שירים שהקהל אוהב ודברים חדשים שהם עדיין לא מכירים", אומר הוד.

-במה האלבום החדש שונה מהקודמים?
"כתבתי בו חמישה טקסטים ולחן ראשון בקריירה. הוא קצבי ומדבר לקהל שבאמת אוהב אותי ומוזיקה ים תיכונית. יש בו שירים לאירועים שידברו לאנשים כמו שאני באמת רוצה, להגיע לקהל גדול. 'שר לך' היה מקום ראשון בהשמעות וזה סימפטום טוב בתקופה טובה".

"אני נמצא למעלה, בנבחרת הגבוהה של הזמרים"

-מה חסר לך כדי להגיע לטופ של הז'אנר?
"אני נמצא במקום טוב למעלה, בנבחרת הגבוהה של הזמרים, אחרי עשר שנות קריירה והמון להיטים ב-7 אלבומים. ערב ערב אני עובד וכמות האהבה ואההדה שמרעיפים עלי בכל מקום גדולה. תתלווה אלי יום יום ואז תנסח את שאלתך קצת שונה. טוב לי להיות במקום שאני נמצא בו".

-אתה מרגיש כוכב?
"אני מרגיש שאני זמר שיוצר ועושה שירים שמגיעים לרבבות אנשים שאוהבים את המוזיקה ואת הגישה שלי לחיים ואיך שאני מדבר בראיונות. המעגל התרחב באולפן השקוף של ,24 גילו אותי קהלים שעד אז הכירו אותי רק מלהיטים מסוימים. היום מכירים אותי הרבה ואני אוהב את ההגדרה של הזמר שכותב ומופיע. כוכבים יש בשמים. אני מנהל בתבונה קריירה מעל עשור, מוציא שירים טובים וזהו. לא תוציא ממני ציטוט לא צנוע".

-מה אתה מביא שלאחרים אין, מה היתרון היחסי שלך?
"דרך, יציבות, ושירים טובים כל הקריירה".

"אני מביא שירים טובים כל הקריירה"

-במה השירים שלך יותר טובים?
"לא יותר. אני מביא שירים טובים כל הקריירה, לא יותר טוב ממישהו אחר, לכל אחד הצביון שלו. הקהל שלי יאהב אותי בעקבות השירים שלי".

-מהו הצביון שלך?
"שירים שיעשו טוב על הלב, שירים שמחים, שירי חפלות, עם קצב טוב, שמדברים לעם. אני לא מחפש טקסטים כאלה ואחרים. מחפש לעשות טוב, שבשלוש וחצי דקות יעזבו את כל מה שקורה מסביב ויעשה להם טוב. שבכל מקום שאעלה על במה אנשים יהנו. אני רואה בהופעות באמת חשמל".

-לא בא לך לעשות משהו בשביל עצמך? בשביל האמנות?
"אני עושה את מה שאני אוהב, זה מה שאני רוצה. עד היום יצאו שבעה אלבומים שהם שלי ושל הקהל. עד היום אנשים מדברים איתי על הדיסקים הראשונים שלי ואני נהנה. המוזיקה הזו מרצה אותי. אני מאמין בה ואוהב אותה. אני גאה בה. גם את האלבום החדש אני מעניק לקהל שאוהב את המוסיקה המזרחית. אני זמר מזרחי ים תיכוני ששר שירים שעושים שמח בחפלות".

"כזמר אני בין היחידים שיושב שעות על גבי שעות באולפן"

-באיזה שיר אתה הכי גאה?
"כתבתי שיר שנקרא 'מחכה' שייצא אוטוטו. זה שיר חפלה אמיתי שאני כתבתי. אני גאה גם ב'רק אלוהים יודע' באלבום האחרון וב'תגידי מי'. אני גם גאה ב'מרגיש בטוח', שיר הנושא של האלבום. אני מתחבר לטקסטים של דודו אהרון שנתן לי גם לחנים, הוא חבר שלי, אני אוהב אותו. אלון צדוק המנהל שלי כתב טקסטים, אבירם דרעי כתב. אני חייב להתחבר".

-מה עם התוכנית ברדיו?
"כיום אני כבר לא משדר ברדיו אלא מתרכז בשירים בהופעות. כזמר אני בין היחידים שיושב שעות על גבי שעות באולפן ובמאסטרינג. על כל ניואנס ובגרפיקה, אין לי זמן לרדיו. הייתי ברדיו ובטלויזיה וזה נתן לי כיף וביטחון ואני רואה כמה זה נותן לאנשים אחרים. 'היכל התהילה' נותן להם הרבה באיך לעמוד מול מסך בראיונות".

-חלקם כבר התראיינו לפני 30 שנה.
"עד היום זה נותן חיזוק וביטחון. אני תמיד אוהב לקבל מחמאות מהסביבה".

-אתה לא ברדיו לב המדינה כי אליקו לא רצה אותך?
"אני לא מתעסק עם זה. אני לא ברדיו גם כי אני בחרתי לא להיות. ומה הצד השני? לעולם אולי לא נדע. חוץ מאליקו יש מנכ"ל, יש עוד אנשים שמחליטים. הבחירה לא בידי אדם כזה או אחר. אני לא יודע מי עשה את הבחירה לא יודע איפה נפל הפור".

"אני לא חושב שאני מפריע לאליקו"

אליקו ב"לילה בכיף" (תמונת AVI: mako)
"למה אתה נוגע בשם הזה?". אליקו | תמונת AVI: mako

-ואתה מושמע ברדיו לב המדינה?
"אני מושמע. מפורגן על ידי כל התחנות. לא אעשה פרומו לאף תחנה. השיר האחרון שלי 'שר לך' מנוגן בכל התחנות. כדרך הטבע אני אוהב להסתכל על הדברים הטובים".

-אתה כועס על אליקו?
"אני לא כועס על אף אחד. כל אחד בוחר לנווט את דרכו לפי הבנותיו. אני מתייחס למי שכן משמיע את שירי ולמעריצים בפייסבוק וליו טיוב. יש עוד המון דרכים לעשות דברים טובים, ושיר טוב ינצח בכל שלב. אני בוחר להתרכז במי שמשמיע ולעשות כבוד, כמו דידי הררי וירון אילן ושרון סיאני ומינו בר ועוד המון המון שמות. זה לאו דווקא להסתכל על דבר פרטני כזה או אחר. יש המון דיג'יים. הקהל יונק מוזיקה מאיפה שהוא מעונין. להתמקד? אמרתי רשימה של שמות, למה להדגיש את השלילי. תמיד תסתכל על הטוב. כל אחד מחליט מה שטוב לו ולתוכנית שלו ואני מכבד. ככה אני בנוי, זה טבע שלי".

-אבל אם אתה כבר לא משדר ב"לב המדינה" אז למה אתה מפריע לאליקו, למה הוא לא משדר אותך?
"למה אתה נוגע בשם הזה? אתה נראה לי מאוהב. אני לא חושב שאני מפריע. מי שמשמיע אותי רוצה שלקהל שלו יהיה טוב, שיקבלו אותי ועוד זמרים. משמיעים אותי בשביל הקהל ולא בשביל עצמם".

"הייתי שדרן רדיו המון זמן ואני לא רוצה להתעסק בסירחון"

-רדיו לב המדינה ישדרו הופעה שלך בקיסריה?
"אם אני ארצה - יכול להיות שכן. אם לא ארצה - אולי לא. אולי לא ארצה ברדיו, כי ארצה למכור את זה על דיסק או די.וי.די. אני כרגע עם הפנים להופעה ברידינג ובהאנגר 11 במהלך ספטמבר הקרוב, בעזרת השם".

-מה יהיה עם ה"בעזרת השם" הזה? כולכם נהייתם דתיים פתאום?
"אתה מפתח אמונה ואז אתה רוצה לסיים משפט ואומר את זה. אני מאמין שהכל בעזרתך ובעזרתו. צריך הרבה ברכה ומזל בחיים. זו לא בושה לבקש ממנו עזרה. עדיף סנטימיטר של מזל מקילומטר של שכל".

-יש סיפורים על מכירת השמעות בכל מיני תחנות רדיו. שמעת על זה משהו?
"וואו. אתה שמעת על דבר כזה? לא, אני באמת שלא. הייתי שדרן רדיו המון זמן ואני לא רוצה להתעסק בסירחון. באמת שלא. אם היו דברים אני לא מודע אליהם. אני מעדיף לא להתעסק עם זה כל הזמן. אני לא רוצה להתעסק במקומות כאלה ואיך הם עושים, כמה ולמה. אני מעדיף לבנות קרירה על שירים טובים".

-מי זאת החברה שלך?
"יש לי חברה תקופה ארוכה אני בזוגיות. בחורה יפהפיה בשם הלן. בת 23 מהרצליה. היא מעצבת בגדים באופן פרטי. אבא שלה קפריסאי, אז היא קרויה על שם המלכה הלנה. היא יוונייה-יהודיה. אמא שלה גרה כאן, מרוקאית. אנחנו גרים ברחובות. אני רחובותי במקור. נולדתי כאן ואני 31 שנה כאן. ואחרי תובנות החיים שלי אני שומר את הלן קרוב לחיי הפרטיים. אחרי שעשיתי דברים בזוגיות הקודמת שלי, החלטתי בזו למזער את החיים הרעשניים ולשים בפרונט אותי ואת שירי, מתוך נסיונות קודמים והבנות קודמות שזה לא הוביל לעניין. בעבר הצעתי נישואין בטלויזיה, מהלך שלא הייתי חוזר עליו שנית. למדתי דברים על החיים, כל החיים הם בית ספר".

הצעת נישואים ופרידה בלי לב שבור

רגב הוד ובת זוגתו בשדה התעופה (צילום: עדי רם)
"כעבור תקופה דברים פחות עבדו וכל אחד הלך לדרכו" | צילום: עדי רם

-למה לא התחנתם?
"כי זה לא עבד. זה היה נכון לאותו רגע לאותה הצעה. כעבור תקופה דברים פחות עבדו וכל אחד הלך לדרכו".

-אתה אומר את זה בקלות.
"כי אני מבין מצבים של החיים. אני יודע לקחת אחריות על דברים. אין טעם ללכת בכוח. לא היה שברון לב. להגיד לך שהיה שמח? לא. המשכתי את חיי עם הרבה עבודה, פחות הייתי מרוכז במה שקרה לי והמשכתי קדימה. המוזיקה מביאה אותי, לוקחת אותי, עושה לי המון דברים טובים בחיים, השירים וההופעות. זה הגיע למיצוי בגרותי של שני הצדדים. בן אדם לא חייב להיכנס לשיברון לב. הכל בהסכמה והבנה וכשזה נגמר בריא אין פה שיברון. יש חוסר שהמוזיקה תמיד מילאה. היום אני במקום שטוב לי בו. החיים ממשיכים".

-בטח היית עצוב.
"לא הייתי עצוב כי זה הגיע למיצוי לפני שלוש שנים. כמו כוס קידוש שעולה על גדותיה. היא בעולמה היום".

-מה יושב לך על הלב?
"יש לי מבחן של נהיגה מונעת עוד שעתיים שלוש. אני מקווה לעבור. כמו כולם קיבלתי דוחות מהירות. זה שלוש שעות בחיים שאני מקווה שהכל יהיה טוב והנקודות שלי יוקפאו. אבל חשוב לי בגיל הזה לומר שאני חולם על בית, על ילדים, כן. אני גם אוהב סירות מירוץ, סקי, אוהב ים, לשחות. כמעט כל שבת אני עם חברים בסירת מירוץ, גולש בכנרת".

זמר השנה? "אולי השנה"

-מה עם מס הכנסה?
"זו לא חוויה נעימה. אני רואה מה עוברים. אצלי הכל בהיר. אני לא בורח, אז למה שיתפסו אותי".

-מתי תהיה זמר השנה כמו החבר שלך דודו אהרון?
"אולי השנה. בינתיים אני מניח תפילין. עושה קידוש. הולך לבית כנסת ונוסע לכנרת בשבת. כמה שאני יכול אני עושה".

תגובת אבי בן בסט הבעלים של רדיו "לב המדינה"

"רגב הוד לא פוטר מרדיו לב המדינה. הוא עזב אותנו ועבר לטלוויזיה. למה בכלל צריך לעשות עליו כתבה? הוא עשה משהו? הוא הביא משהו חדש? אנחנו מאחלים לו המון בהצלחה ושיידע לעשות לעצמו ולא להסתכל על אחרים כגון אייל גולן וקובי פרץ".

>> לאיזה מקום הגיע השבוע רגב הוד במצעד ההשמעות?