אייל גולן בהיכל התרבות
שם הייתי לבדי. אייל גולן | צילום: שרון רביבו

חברי להקת אתניקס סירבו להצעה שהגיעה מכיוון אייל גולן להופעה משותפת הקיץ בפארק הירקון בתל אביב, כך אומר הבוקר גורם בתעשיית המוזיקה בשיחה עם mako. "הפנייה נעשתה לפני חודש וחצי, כשלושה שבועות אחרי הפיצוץ של פרשת הקטינות. היתה פניה מהמערכת של אייל גולן למערכת של אתניקס למופע בפארק הירקון", אומר אותו גורם. "זה היה אחרי שהמשטרה הודיעה שהיא לא מגישה כתב אישום נגד אייל גולן בפרשת הקטינות, אז הגיעה פנייה מטעמם, עוד לפני ששלומי שבת אמר שהוא רוצה להופיע בפארק ועוד לפני הידיעה על הופעה משותפת של שלמה ארצי ושלום חנוך בפארק".

בצעד מפתיע, החליטו חברי להקת אתניקס בראשות הסולן זאב נחמה לדחות את הפנייה של אייל גולן להופעה משותפת בפארק הירקון. מקורב ללהקה אומר הבוקר ל-mako: "לוחות הזמנים של אתניקס לא מאפשרים חיבור כזה כרגע. הלהקה בסיבוב הופעות בישראל ויוצאת בהמשך לסיבוב בארצות הברית. פשוט אין להם תאריך פנוי. הם מופיעים בטירוף, בהופעות סגורות ופתוחות בפני מוסדות וארגונים. הם עכשיו עם להיט בגלגלצ, הם בתקופה פוריה, עובדים על אלבום חדש. אתניקס עשו קאמבק בשנים האחרונות הם עושים דרך יפה חזרו לתודעה של הקהל בזכות חומרים מדהימים".

אתניקס
"הם במקום אחר". אתניקס | צילום: רן גולני

אולם הרקע לסירוב של אתניקס הוא סירוב של אייל גולן לפנייה שחברי "אתניקס" עשו אליו לפני כארבע שנים בבקשה להקליט שיר משותף שיעזור להם לעשות את אותו קאמבק שהם נמצאים בו כעת. אז אייל גולן סירב לבקשה להקליט איתם דואט, והתוצאה היתה שזאב נחמה השתלח בו בראיון לבעיתון. לבסוף נעשתה סולחה בין הצדדים, אולם כעת, כשהקריירה של אייל גולן נמצאת במצב עדין בגלל פרשת הקטינות, נוקמים בו חברי אתניקס נקמה קטנה משל עצמם, מסרבים להופיע איתו בפארק, ולמעשה משאירים אותו מאחור במירוץ מול שלומי שבת ושלמה ארצי על תואר הזמר המצליח בישראל.

"לאתניקס אין משהו אישי נגד אייל גולן"

בתשובה לשאלה האם לא מדובר בהחמצה מבחינת אתניקס, אומר אותו מקורב ללהקה: "פארק הירקון עומד על תילו ולא הולך לשום מקום. אתניקס כרגע במהלך אחר לחלוטין. לאתניקס אין משהו אישי נגד אייל גולן. כרגע מבחינה מקצועית זה לא מתאים להם. בעתיד? הכל פתוח. אין לדעת מה יהיה בעתיד".

כידוע, חברי להקת "אתניקס" בראשותם של זאב נחמה ותמיר קליסקי, היו אלה שהפכו את אייל גולן לכוכב כאשר לקחו אותו תחת חסותם המקצועית בשנת 1996, יצרו עבורו ואיתו את האלבום "בלעדייך" שהיה ללהיט ענק וסללו את דרכו להצלחה. בהמשך הוציאו איתו שלושה אלבומים מצליחים נוספים - "חייל אל אהבה", "הסתכלי אליי" ואלבום הופעה, שביססו את מעמדו של גולן כזמר שכל המדינה מכירה.

מ"ליאם הפקות", החברה של אייל גולן נמסר בתגובה: "הנושא הועלה על ידי שני הצדדים לפני כשבעה חודשים וירד מסדר היום בשל טעמים פרוצדורליים".

אייל גולן וזאב נחמה
מתחבקים. אייל גולן וזאב נחמה בצילומי המצעד השנתי של mako והתחנות האיזוריות, ספטמבר 2012 | תמונת AVI: mako