★ לידור יוספי חוזר. יוספי, שבשנת 97 תעשיית המוסיקה בישראל סימנה אותו כהבטחה גדולה, מוציא סינגל ראשון לאחר שנים של שתיקה. ״מקווה שהקהל ואנשי התעשייה יתנו בי אמון שוב״, הוא אומר. כשהוא מלווה בשני מנהלים חדשים, יוספי נשמע אופטימי מתמיד: ״החלטתי לקחת מנהלים אחרי הרבה זמן, שיאהבו את לידור הבן אדם ולא הזמר״.

שנת 97 הייתה תחרותית מאוד. נתי לוי, אייל גולן, יואב יצחק, זהבה בן, שרית חדד ועוד רבים התחרו על הכתר, מלבד לידור יוספי, שנוהל אז אצל היוצר יוסי בן דוד שהיה אחד האנשים החזקים בתעשיית המוסיקה המזרחית של סוף שנות ה-90 וה-2000. עם הלהיט ״ראש בראש״, עשרות אלפי מעריצים ואירוח באינספור תכניות טלויזיה, היה מובן מאליו שלידור יוספי הוא הדבר הבא. אבל הגורל האכזר רצה אחרת. שנה לאחר ההצלחה של ״ראש בראש״, בנו בכורו של יוספי, שלו בן ה-3, נשרף למוות בבית לאחר ששיחק עם גפרורים. ״עד היום מהדהדת לי בראש השיחה כשיצאתי מהבית בדרך להופעה, שלו חיבק אותי ואמר לי 'אבא, אתה לא תחזור, אל תלך'. לא יכולתי לסלוח לעצמי על זה״.

18 שנים לאחר האסון לידור יוספי חוזר למוסיקה, לקהל הענק שהעריץ אותו ופותח את הלב. ״בלילה ישנתי אצל סבתא שלי. חזרתי בשתיים בלילה ונרדמתי, ובבוקר הודיעו לי שהבן שלי מת״. לידור, שבמהלך השיחה נחנק לא פעם מהדמעות, מצהיר שהצליח להתגבר על הטראומה ועכשיו הוא רוצה לשיר.

מה קורה אחרי שאתה קם מהשבעה על הילד?

״אמרו לי שאני חייב להתעלות על עצמי, ולהמשיך להופיע רגיל ולהוציא שירים ושזה יעזור לי, אחרת אני אתרסק. ראו בי רק ביזנס, ובלית ברירה באותה התקופה שרתי כדי לחיות״.

חודשים ספורים לאחר מותו של בנו, הקריירה של יוספי ממשיכה לנסוק, ובתחילת 98 הוא מוציא את הדואט ״תני לי״ עם חיים משה. באלבום שלו הוא הקדיש שיר ״ילד אתה עולם״ לבנו שלו. ״הייתי חי מת, בחוץ רגיל ומחייך בהופעות, אבל בפנים אבדתי בדרך. האמרגן לא זיהה את זה, אף אחד לא ידע מה אני מרגיש, כולם ראו את האהבה, הכסף, ההופעות, המכירות, ואני בפנים ריק, מת. בסוף כל יום אחרי ההופעות בשתיים בלילה, הייתי מגיע לשלו לקבר לפגוש אותו״. לידור בוכה במשך רוב השיחה על אותה התקופה. ״יום אחד אחרי הופעה בצפון הגעתי לקבר ומצאתי את עצמי צועק עליו שיחזור. התחננתי אליו 'שלו בוא נלך הביתה, בבקשה בוא'. הוא לא חזר איתי ונשארתי עד הבוקר לידו שלא יהיה לבד. אני האשמתי את עצמי למה לא חזרתי לישון בבית באותו הלילה ואז הוא היה נשאר חי. כשאני ישנתי הילד שלי נשרף למוות״.

ב-2001 הוציא יוספי את אלבומו הרביעי. הקהל והתקשורת עדיין חיבקו והאלבום מכר פלטינה כפולה, אבל יוספי, למרות הליווי והטיפול הפסיכולוגי, התקשה לחיות עם המצב, והאמרגן שלו בן דוד החליט לפרק את החבילה. ״אף אחד לא הבין אותי, אנשים חשבו שאם עברו שנתיים שלוש ארבע אז עכשיו אני בסדר". לאחר שנפרד מבן דוד חבר יוספי לאמרגן אחר, וביחד הוציאו את ״דלוק עליך אש״ ואלבום חידושים, שם גם החלה הנפילה. ״לא היה איכפת לי מכלום, רציתי את השקט, חיכיתי לזה״. ב-18 השנים האחרונות יוספי מצא את עצמו לבד, רוב האנשים מסביבו נטשו. ״לצערי כשהפסקתי להיות בכותרות שכחו אותי, אף אחד לא שאל מה איתי, אחרי הירידה כל אלה שנהנו ממני בהצלחה נעלמו. האמת היא שאני לא כועס, זה כאב לי אבל גם עזר לי ללמוד הרבה דברים. העיקר הוא שאנשים הפסיקו לשפוט אותי על מצבי, וזה מה שרציתי״.

 

איפה היית כל השנים האלה?

״לקחתי שנים של רגיעה, השלמתי עם הנפש שלי, דברתי עם שלו הרבה וסיכמנו שאנחנו ניפגש, אני מאמין בתחיית המתים. לשלו עכשיו שלו, הוא מלאך בין מלאכים, הוא איתי בכל מקום והוא כבר לא בן שלוש, הוא גדל והוא בן 21. אני יודע שהוא רוצה שאחזור למקום הטבעי שלי, למוסיקה".

במהלך השנים יוספי החל לבנות את חייו מחדש ונשא לאישה את תהילה. ״התחתנתי עם אהבה גדולה ויש לי נסיכה קטנה בבית, הדרה שמה והיום היא בת שש״.

מה מצפה לנו מלידור יוספי?

״חוזר למוסיקה ולאהבה למוסיקה, עכשיו הוצאתי דואט ״שמרי ילדה״ עם זמר מוכשר וצעיר בשם ניב יוסף. השיר הזה נכתב לפני 25 שנה על ידי אביחי מליחי וארלט ספדיה ונתתי אותו לברק רוני המצוין לעיבוד. השוק והמוסיקה השתנו וצריך להתאים את עצמך לתקופה, אני באיסוף מאסיבי של פופ ים תיכוני עכשווי וכמובן שאשלח מוסיקה בניחוח של פעם, אני עם מנהלים חדשים שלקח לי זמן למצוא, התחלנו להופיע ולפרסם שחזרתי ואני ומקווה בע״ה שהקהל יאהב אותי״.

לידור יוספי רוצה להחזיר את ימי ההצלחה הגדולים, את החיוך הכואב על פניו קשה שלא לראות אבל גם את הרעב להצלחה. נראה שכל שנות הכאב הביאו אותו למקום טוב יותר: ״לקחתי את החיים למקום מאוזן יותר ונכון, פעם הייתי שר בשביל לחיות, היום אני חי בשביל לשיר״.

★ לקובי פרץ יש ממה להיות מאושר, תוך 4 ימים הוא סגר סולד אאוט ברידינג שבנמל תל אביב, ובעקבות הביקוש החליט מנהלו האישי מאיר נחמני לפתוח מופע שני בנמל ואחד נוסף בים המלח. בין הלחץ של ההופעות והאולפנים מתפקד כאבא ובעל במשרה מלאה ובכל צהרי יום הוא מבלה עם המשפחה בפארק ובמסעדה אחרת.


★ ויקרא שמו בישראל ארי. פאר טסי ורעייתי טל חגגו השבוע ברית לבנם ארי אח להלל. הטסים חגגו את הברית בקיסריה עם טקס בסגנון תימני מסורתי. בתפקיד הסנדק כיכב אביו של טסי ועל ההפקה האישה הכי קרובה לטסי אחרי טל, שרית הפקות. בתום הטקס עלו להופיע לצידו של טסי מאור אדרי, ציון גולן, פבלו רוזנברג, טליסמן, בניה ברבי, מאור בוזגלו, יוצאת הכוכב הבא נוי פדלון ועדן חסון.

A post shared by Peer Tasi (@peertasi) on

★ מתברר שלשי וגל רון האחיות שמככבות בתכנית של "אביב או אייל", יש אחות קטנה שגונבת את ההצגה, נועה, שחוגגת בת מצווה ועושה צעדים ראשונים בעולם המוזיקה. נועה ואימא סנדי השתתפו בפסטיבל "מחוברות" לאימהות ולבנות בשנת המצווה.  בפסטיבל נועה ביקשה לשיר את שיר הבת מצווה שלה, כשהיא התחילה לשיר הבנות התרגשו האימהות התחילו ולדמוע וכולן ביקשו לשמוע עוד. בעקבות ההופעה הספונטנית והמרגשת נועה הצטרפה לצוות, ובפסטיבל הבא באוקטובר היא תופיע כזמרת הבית.