אייל גולן פרומו (צילום: אלוני מור)
שיר ראשון מאלבום חדש. אייל גולן | צילום: אלוני מור

אייל גולן מוציא את השיר החדש "את", שכתבו והלחינו אלי קשת וצ'ולי זכאי, עם עיבוד והפקה מוזיקלית של יעקב למאי. השיר יוצא כסינגל ראשון מאלבום חדש של אייל גולן שצפוי לצאת בחודשים הקרובים. עדיין לא ברור אם האלבום יכלול גם את הדואטים שהקליט גולן עם דודו אהרון ועופר לוי.

"אני נרגש מאוד להוציא את 'את' הוא בלדה חורפית שקטה, בניחוח שאנסוני ואווירה צרפתית", אומר אייל גולן. "בימים אלה אני מקליט אלבום חדש, מצלם את התכנית בערוץ 24 ומופיע במופע חורף. בין לבין אני מוצא את עצמי ברגעי הפנאי המועטים מתכרבל בבית ונהנה ממוזיקה שקטה".

-השיר נשמע להיט מהאזנה ראשונה.
"אני אוהב את השיר מאוד. המחשבה היתה לתת הרבה רגש. ברוב המקרים כשאני מוציא שיר שקט אני מכוון שהוא יהיה שיר שנשאר לשנים. השיר הזה הוא בעיני מסוג השירים האלה. כיף לי לשמוע את המילה 'להיט', אבל גם אם יתחברו אליו בהאזנה שניה או שלישית והוא יהיה שיר שנשאר לשנים - את שלי עשיתי".

-על מי אתה שר כאן?
"האמת היא שכאשר אני שר שיר, אני מנסה להתחבר למה שהכותב חשב ואז להביא את עצמי. לא תמיד אני שר למישהי ספציפית. גם הפעם אין פה מישהי ספיציפית, זה שיר אהבה לכל האוהבים ולכל האוהבות".

-מה הרגשת בזמן ההקלטה?
"היה לי קל להקליט, כי עדיין הייתי עם רוסלנה, אז היה לי קל להקליט אותו ולהתחבר לטקסט יותר טוב. עדיין אני חושב שזה שיר שמתאים לכל זוג".

אין תמונה
" עדיין הייתי עם רוסלנה, אז היה לי קל להתחבר לטקסט"

-כשזכית ב"זמר השנה" אמרת שאולי השנה לא תוציא אלבום חדש.
"(צוחק) מה אני אעשה, אני אוהב להקליט. באמת. הנה בעוד שעה אני הולך לאולפן להקלטות. אני מדבר עם חברים והם אומרים לי, 'מה, אתה רציני? תתכרבל מתחת לשמיכה, שב בבית, מה אתה בחוץ מחפש הרפתקאות'. אבל אני אוהב להיות באולפן ואוהב להקליט. עד עכשיו הקלטתי לאלבום החדש כבר עשרה שירים ויש עוד כמה שאני אמור לסיים".

-באלבום הקודם הבאת את "מנגינה". גם הפעם יהיו הפתעות?
"כן, יהיו הפתעות. אני משתדל בכל אלבום להפתיע. גם יהיו שירים בסגנון המוזיקה המזרחית של פעם וגם כמה שירים שיישמעו ממש חדשים, פופיים ועכשוויים. אבל אלה הפתעות שאותן נשמור לאלבום".

דודו אהרון ואייל גולן (צילום: mako)
"אשתדל לעזור לדודו לבחור בחורות ב'הרווק'" | צילום: mako

-הרייטינג של "אייל גולן קורא לך" שובר שיאים.
"אני חושב שהצופים מתחברים לחום ולאמת שיש בתוכנית הזאת. הם רואים זמרים שמגיעים, שרים מה שהם רוצים, מה שגדלו עליו בבית, מה שבא להם לשיר. ויש סיפורים מרגשים ומצחיקים. האולפן הולך וגדל כל הזמן אבל החמימות נשארת וזה מה שחשוב".

-דודו אהרון הולך מהתוכנית שלך ל"הרווק". תעזור לו לבחור בת זוג?
"(צוחק) כן, הבטחתי שאעזור לו כשהוא יהיה בתוכנית. אני אעשה אודישנים לבחורות שיבואו. אולי העצות שלי מתברר, לא כאלה טובות, אבל אני אשתדל".

"את"

"דברנו כל הלילה איך שלא הרגשנו את הזמן, מביט מבעד לחלון ואת כה רחוקה מכאן אני כל כך מתגעגע. קולך עדיין מתנגן, אני מרגיש אותך קרוב, בואי נברח לנו מכאן כל מה שיעשה לך טוב / אני יודע, שאם תקומי ותרצי ללכת, אפול כמו עוד עלה שבשלכת, חוץ ממך אין לי כלום בעולם

פזמון: את...הלב לא משקר יודע שזו את, אני לא אוותר עלייך לעולם. אני שלם איתך אוהב אותך בכל הכח, כי זו את. גם ייפלו שמיים ויבער הים, איתך אני עוד אנצח את כולם, כי בלעדייך שום דבר פה לא מושלם, בעולם

את כל הטוב שבעולם את מאירה לי את חיי, כי את השמש והרוח שנושבת בכנפיי, אוהב אותך לנצח, וכשתבואי אחכה לך ואדע עד כמה את, הכי שלווה וטהורה כל כך יפה כמו השבת, שכבר בפתח, שאם תקומי ותרצי ללכת, אפול כמו עוד עלה שבשלכת, חוץ ממך אין לי כלום בעולם

פזמון: את...הלב לא משקר יודע שזו את, אני לא אוותר עלייך לעולם. אני שלם איתך אוהב אותך בכל הכח, כי זו את. גם ייפלו שמיים ויבער הים, איתך אני עוד אנצח את כולם, כי בלעדייך שום דבר פה לא מושלם, בעולם".

>> ישי לוי מאושפז עם דלקת ריאות, אין סכנה לחייו