★ לידיעת אייל גולן, השיר "שישי בצהריים" שיצא לפני שנתיים, הפך ללהיט קיץ עכשווי שמטריף את היוונים. בשנים עברו, הלהיטים היוונים שלטו פה, אבל הקיץ הנוכחי שייך לישראל. נופשים רבים שהגיעו בשבועות האחרונים למדינה המדוברת הופתעו לשמוע את שירו של אייל בקולו של הזמר לוקאס יוראקס, שנחשב לכוכב מקומי. מסתבר שזה לא הלהיט הישראלי היחידי שמככב במועדונים שם, לצד שירים של ניקוס ורטיס ואלני ויטאלי. אפשר לשמוע בפלייליסט גרסאות יווניות ל"גולדן בוי" ו״טיקיטאס״, שיר מקורי שנכתב על ידי דורון מדלי עבור הזמרת הלני פוריירה. בעקבות ההתלהבות של היוונים מהיצירות הישראליות, הלני החליטה לפנות לדורון בבקשה לרכוש את הזכויות ללהיט "קרמלה", אותו כתב עם אבי אוחיון ומשה פרץ.

 

"אפשר לקרוא לזה עכשיו אפקט הדלת המסתובבת. פעם אנחנו היינו לוקחים מהם הרבה שירים, והיום הם לוקחים מאיתנו", אמר מדלי והסביר איך בזכותו לוקאס יוראקס גילה את השיר של גולן, "הוא חבר טוב שלי מאז שהשתתף באירוויזיון ב-2011. באחד הביקורים שלו בארץ לקחתי אותו למסעדת מחניודה, שם הוא שמע את השיר 'שישי בצהריים' וצפה באנשים שרוקדים מסביב. מיד הוא אמר 'אני רוצה לעשות את זה ביוונית'. ביקשתי את אישורם של אסף צרויה ואבי אוחיון והם כמובן הסכימו". על הרכישה של השיר "קרמלה" סיפר: "הלני (הזמרת שקנתה את זכויות השיר) ואני חברים טובים ובעקבות ההצלחה של השיר הזה הצעתי לה אותו. כל שיר חדש או רעיון שיש לי אני שולח לה כדי שנעשה להיט כל קיץ".

★ הזמר יניב בן משיח תקף השבוע את רדיו "קול ברמה", שמחרים אותו כבר שנה. בן משיח נחשב לאחד מגדולי הזמר החרדי והיה הזמר החרדי הראשון ששבר את חומת המיינסטרים כששיריו נכנסו לפלייליסטים בתחנות חילוניות. הסיפור החל לפני שנה כשמנהלי התחנה שמעו על כך שבן משיח מופיע באירועים מעורבים ובנוסף טענו שאחד הקליפים שצילם אינו ראוי. למרות החרם נגדו, הזמר המשיך את פועלו המוזיקלי כשלהופעות שלו נגמרים הכרטיסים במהירות ויומן החתונות שלו סגור חצי שנה קדימה. בנוסף, זמרים במגזר החילוני הפכו לחבריו ולאחרונה יצא לבן משיח דואט עם ליאור נרקיס שהפך ללהיט שטח. "אני לא מבין למה קול ברמה החרימו אותי. אני חרדי בכל רמח אברי ומגדל משפחה חרדית", מספר יניב. זמרים מהז׳אנר החרדי ורבנים שונים ניסו לגשר, אך התחנה ממשיכה להתעקש והזמר החרדי הבין שהדבר פוגע לו בקריירה.

כשנשאל אם הוא כועס על המצב, בן משיח ענה "לא כועס, חלילה, הרדיו בחיים לא עשה אותי. אבל כשהילדים שלי הולכים לבית הספר והחברים שלהם אומרים שאבא שלהם מוחרם, או כשאמא שלי שומעת את זה, זה כואב, במיוחד כשזה שקר. אני מעולם לא טועה בעבודת הזמרה שלי, אלא מופיע ומשמח את עם ישראל על פי ההלכה", הוא מוסיף, "לא משנה אם חילוני או דתי, זו מוזיקה והיא משמחת ומקרבת את הלב ואת העם היהודי". מי שמחזק את דבריו של בן משיח ולאחרונה יצא נגד קול ברמה בציבור החרדי הוא הרב המפורסם מרדכי חסידים שסיפר: "לפני שהרב עובדיה יוסף נפטר, הוא הזמין אותי לביתו ואמר לי שמה שעושים לבן משיח לא מכובד ומדובר בעוול. הוא צדיק ומשמח את עם ישראל וצריך לשמור עליו ולא להרחיק אותו, אז מי הם שיגידו שהוא לא ראוי כשמרן נתן הוראה חד משמעית שיניב בן משיח שר על טהרת הקדושה ללא עוררין".

רדיו קול ברמה מסרו בתגובה: "בימים בהם התקשורת החרדית עומדת בראש החזית לשמירה על הערכים המקודשים לעם ישראל, צר לראות כי דווקא בתוך הבית פנימה יש שפורצים גדר ומנסים לפסוח על שני סעיפים. מצד אחד הם מופיעים בפני קהל מעורב תוך עידוד הוללות ועוד מעשים בזויים ומאידך קוראים לעצמם שומרי תורה ומצוות ותולים עצמם בגדולי ישראל תוך הטעיה ויצירת מצג שווא בפני הקהל הרחב".

שנה עברה מאז שהחליטו שלא להשמיע את הזמר, כדי לא לעודד אותו או אחרים כמוהו לפעול נגד ההלכה המפורשת בשולחן ערוך, וזאת למרות תחנוניו ונסיונותיו הרבים לשנות את ההחלטה. קול ברמה הסכים להחזיר אותו לתחנה בתנאי שיסיר את הקליפ שלדעתם מעודד תרבות שתייה והימורים. הם גם מפצירים ממנו לא לשיר עם נשים או להרקיד קהל מעורב. מהתחנה נאמר גם ש"כל עוד לא יתמלאו התנאים אלו לא תותר השמעתו בתחנה וזאת על פי הכוונתם והוראתם של גדולי ישראל".

 ★ בשנים האחרונות הפכו עוגיות עבאדי לשם דבר בקרב אוהבי הכעכים. יורש העצר למשפחת עבאדי, יוסף עבאדי בן ה-18, הפך לפני שנתיים לכוכב עולה בזמר החרדי ועכשיו החליט כמו האבא, לפרוץ את חומת תחנות הרדיו החילוניות. ביחד עם היוצר ואיש יחסי הציבור במגזר אסף משיח, הם מדלגים להם בין שני העולמות. "אני מכוון לכל הקהלים במדינה והמטרה שלי שכולם יאהבו", עבאדי טוען שאינו חושש מחרמות של תחנות חרדיות, "אני לא חושב שתחנות רדיו צריכות להחרים זמר כזה או אחר, אבל אני שונה בסגנון שלי ולא תהיה בעיה עם זה".

★ נראה שכמות ההופעות העצומה גברה על המערכת החיסונית של סטטיק. השבוע הכוכב נאלץ להתמודד עם וירוס קיצי. לבן אל תבורי שלום.

★ מאז הלהיט "דרך השלום" לא נשמע קולו של פאר טסי בגלגלצ והשבוע התבשר לזמר שהשיר החדש שלו "הכל זה בגללה" עבר את ועידת הפלייליסט. גם חברתו עדן בן זקן הכניסה השבוע שיר לשם.