דודו אהרון נוקיה (צילום: שרון רביבו)
"אותי לא מצלמים פפראצי עם בנות מתחלפות כל יומיים, זה לא מדבר אלי". דודו אהרון | צילום: שרון רביבו

השנה האחרונה עברה על דודו אהרון עם התואר המחייב "זמר השנה" מעל הראש, וזירה משתנה של עולם המוזיקה הים תיכונית. רבים דיברו השנה על ירידתו של הז'אנר הים תיכוני, על חסרונם של להיטי-על, על צניחה במכירות, בהופעות ובמחירים.

אבל בעוד שמסביבו היו מתחרים שנסוגו לאחור וכמעט פרשו מהמירוץ לצמרת, על אהרון עברה שנה סבירה, עם שישה שירים חדשים ("בואי נדבר", "לא יפרידו בינינו", "את אשתי", "כמה אושר" , "Beautiful" ו-"אמא יקרה") בדרך לאלבום רביעי שייצא בנובמבר, אחרי החגים, וככל הנראה ייקרא "כמה אושר". אולי זה לא הספיק לו לזכייה נוספת בתואר הנכסף "זמר השנה", אבל כשהוא ומנהליו הולכים להפקיד בבנק את הצ'קים לא נראה שיש להם על מה להתלונן.

"לא חשבתי שאחרי השנה שעברה קניתי את המקום שלי, ההפך"

"הכל מתנקז לשירים טובים", אומר אהרון. "כשיש שיר טוב יש עם מה לצאת למלחמה. שיר טוב זה לא מה שיחזיר אותך לעניינים אם נפלת - צריך חמישה שירים טובים. וזה הכל מעבודה קשה, מלשבת שעות על גבי שעות, להיות חרוץ להשקיע, ואיך לא לשעמם את הקהל. בסופו של דבר במוזיקה אני ועושה מה שאני אוהב, אבל המחשבות על השירים מדירות הרבה שעות שינה מעיני".

דודו אהרון בנוקיה (צילום: שרון רביבו)
"חזרתי לנוקיה כי רציתי להרגיש את העוצמה". דודו אהרון בהיכל נוקיה | צילום: שרון רביבו

-מבחינת מאסות של הופעות נשארו זמרים בודדים בצמרת.
"אני לא אתייחס לשמות, אבל זה קטע של עבודה, בכל סגנון של מוזיקה. גם ברוק יש שלמה ארצי, ברי סחרוף, שלום חנוך ועוד שניים גדולים. אבל בשום תחום לא עולם חוסן. לרגע לא חשבתי שאחרי השנה שעברה קניתי את המקום שלי. להפך, החרדות הניעו אותי לעשות עוד יותר דברים. היום זה דודו יותר בוגר בכתיבה, יותר שלם בהפקה המוזיקלית, זה כבוד גדול לעבוד עם תמיר צור, יעקב למאי ואלי אדרי הקלידן שלי. גם במופע בנוקיה הייתי מעורב בהפקה עד לאיזה תו יישמע בשיר. זה הרבה עבודה קשה".

"בשנה הקרובה יראו הרבה את דודו אהרון, יש הרבה הפתעות"

-הופעת השנה פעמיים בנוקיה אבל לא בקיסריה.
"נוקיה הראשון השאיר טעם של עוד ונפלה החלטה לחזור לנוקיה. זה שמונת אלפים איש עם אוירה עוצמתית ואמרתי לאייל המנהל שלי שאני רוצה לחזור לשם. קיסריה משדרת יותר בית וחמימות. בקיץ הקרוב אחזור לקיסריה לסדרה של הופעות. בכלל אני מכין שנה של הרבה הפתעות. בשנה הקרובה יראו הרבה את דודו אהרון. יש לי הרבה דברים על הפרק בקטע המוזיקלי, הרבה הפתעות".

-תוכנית בערוץ 24 למשל?
"אולי, אבל לאו דווקא. אני לא יודע, אני כרגע בוחן אופציות. המהלכים שאני ואייל המנהל שלי בונים תמיד מיועדים כדי להישאר בתודעה ולהתפתח לכל מיני כיוונים חדשים כמו טלוויזיה. לא לכל דבר אני אענה בחיוב. היתה למשל פרסומת שעשיתי השנה לביטוח ישיר. יש הרבה אופציות ששוקלים וכשיהיה מה להודיע נודיע".

דודו אהרון, אלון דה לוקו בנוקיה (צילום: שרון רביבו)
"לה לה לנד גרמה לקהל להתאהב באישיות שלי". עם אלון דה לוקו בנוקיה | צילום: שרון רביבו

בנוסף למוזיקה, כיכב השנה אהרון בתוכנית "חי בלה לה לנד", שעל השתתפותו בה הדעות חלוקות. "כשהגעתי ללה לה לנד אמרו שיש לי רק מה להפסיד וזה היה נכון. לפני שהתוכנית צולמה אמרו לי למה אתה צריך את זה אבל הלכתי אחרי הלב שלי שאמר לי ללכת. הלכתי לפרויקט גדול בפורמט שלא היה בארץ וצדקתי במאה אחוזים. זה הביא לחיקוי בערוץ 10 שזרמתי איתו כי הוא הצחיק אותי ובאתי להתארח בתוכנית שלהם".

"אני חושב שלה לה לנד תרמה להתאהב באישיות שלי"

-היו כאלה שאמרו שירדה ממך המסכה בתוכנית.
"המטרה היתה שהמעריצים יכירו את הפן האישי של דודו אהרון ביום יום בלי מסכות. קיבלתי אלפי מיילים והודעות בפייסבוק שמכורים אלי בלה לה לנד והתאהבו בי עוד יותר. אני חושב שלה לה לנד תרמה להתאהב באישיות שלי. לרגע לא הצטערתי שהלכתי לשם. זו היתה חוויה מוזיקלית ונפשית. עזבתי בינואר לחודש וזה לא היה קל. אלוהים בישל את זה ככה שחזרתי רעב יותר. וגם שירים כמו 'כמה אושר' ו'אמא יקרה' נכתבו שם. אלוהים אמר לי 'לך לחודש תתרענן ותחזור'".

-ב"חי בלה לה לנד" הכרת את ג'ולייטה ועכשיו כתבת לה שיר שעומד לצאת.
"כתבתי והלחנתי והיא מבצעת אותו לבד, לא היה דיבור על דואט. אני שמח לעזור לה ולפרגן. ראיתי אצלה את הרעב להצליח, היא הזכירה לי אותי בהתחלה שלי. הבטחתי לה בלוס אנג'לס שאכתוב לה שיר קצבי שמתאים לה, בעיני היא יכולה להגיע רחוק".

ג'ולייטה, דודו אהרון (צילום: לירן כהן)
"עוד בלוס אנג'לס הבטחתי לג'ולייטה שאכתוב לה שיר, היא יכולה להגיע רחוק". דודו אהרון וג'ולייטה | צילום: לירן כהן

-עוד מישהו שעזרת לו לאחרונה הוא ליאור נרקיס, שהיה חולה והחלפת אותו בהופעות בחתונות.
"ליאור היה חולה זה נכון, והחלפתי אותו בכמה הופעות, באתי מהופעה שלי להופעה במקומו. זה קרה ארבע פעמים לדעתי, לא יותר. היו גם הופעות שלו שלא יכולנו לקחת בגלל העומס. ליאור זה קולגה וחבר שכתבתי לו שירים והעיקר שהוא בריא. יהיה בינינו עוד שיתוף פעולה ואני מפרגן לו באהבה ושמח שהוא חזר להופיע".

"הזוגות שהופעתי להם במקום ליאור נרקיס רצו אותי"

-איך ההרגשה לעלות להופעה באירוע במקומו?
"הזוגות שהופעתי להם במקום ליאור נרקיס רצו אותי. אלה זוגות ששאלו אותם את מי אתם רוצים במקום ליאור שחולה והם אמרו 'דודו אהרון'. אם הם לא היו רוצים את דודו אהרון לא היו מביאים אותי. באתי אליהם באותה הרגשה כמו לכל הופעה".

-בוא נחזור לאלבום החדש שלך, חיכינו לו בראש השנה.
"רצינו להוציא אותו בראש השנה אבל היה לי לול זמנים צפוף. אני כל הזמן כותב שירים חדשים ויהיו באלבום עוד שמונה שירים שלא יצאו, בנוסף לשישה שכבר יצאו. יש כבר חמישה שירים חדשים מוקלטים, ויש שלושה-ארבעה שעדיין לא. אני כותב שיר, מקליט סקיצה, שומע אותה שבועיים ככה באוטו עד שאני בטוח שהשיר חזק מספיק. בשבועיים האלה יכולים לקראות הרבה דברים, אולי פתאום יבוא שיר יותר חזק. כשאני בטוח אני מעביר את הסקיצות לתמיר צור או יעקב למאי שמפיקים לי מוזיקלית, אנחנו עושים ישיבת צוות והם בדרך כלל פוגעים לפי הטעם שלי".

אייל גולן, דודו אהרון, קיסריה (צילום: שרון רביבו)
"טוב לחדש ולהמציא את עצמך מחדש, אבל לא יותר מדי, צריך לשמור על איזון". דודו אהרון ואייל גולן בקיסריה | צילום: שרון רביבו

-יש תחושה שאתה, אייל, שרית ומשה לוקחים את הפופ הים תיכוני לכל מיני כיוונים מעניינים.
"כי אני לא אוהב למחזר דברים שעשיתי. השיר 'אמא יקרה' הולך אחורה בשנים ויותר מזכיר את הדור של זהר ארגוב, לכן הייתי בטוח עם השיר הזה שיש בו צלילים מהילדות שלי והוא זכה כשיר השנה ברדיו ירושלים 4 מיליון צפיות ביו טיוב. או 'כמה אושר' בסגנון אלג'יראי. אבל מצד שני גם לא צריך להתפרע יותר מדי. כן טוב לחדש ולהמציא את עצמך מחדש, אבל לא יותר מדי. צריך לשמור על איזון. כן אפשר לעשות דברים שלא עשיתי. האלבום הזה לא דומה לקודם. 'ביוטיפול' הוא יותר ערבי, 'בואי נדבר' גם ערבי, 'לא יפרידו בינינו' זה אייטיז. 'בואי נדבר זה שיר מצליח מאוד'".

"אותי לא מצלמים פפראצי עם בנות מתחלפות כל יומיים"

-אולי בגלל שאתה שר שם "תזרמי...".
"זה לא בקטע של תזרמי בכיווןן שאתה לוקח אליו, לא בקטע של מה שאתה חושב, אלא בקטע של תהיי יותר קלילה כי אני רוצה לבוא לדבר איתך ולדבר על הפערים בינינו בהסתכלות על החיים".

-כל פעם שמדברים איתך על עניינים שבינו לבינה אתה נהיה מופנם ומסתגר.
"זה החינוך שקיבלתי מהבית. אני בא ממשפחה שמכבדת את כל מה שנוגע ליחסים שבינו לבינה, אז למה שאשתנה? אני לא כזה, אז למה לדבר על זה. אותי לא מצלמים פפראצי עם בנות מתחלפות כל יומיים, זה לא מדבר אלי. יש לי חברה ברוך השם. מגיל קטן אני אוהב להיות בזוגיות ולא מדבר אלי פפראצי ובוא תצטלם. אני לא טיפוס של השקות. מעדיף לכתוב בבית שירים. לא רואים אותי באירועים של פתיחות למרות שאני מוצף בהזמנות. אני מעדיף בזמן הזה להיות באולפן עם יעקב למאי. אני מכור לעבודה, אוהב את העבודה שלי. שיר חדש שמרגיש לי טוב בבטן זה בשבילי כמו יום חג".

דודו אהרון והחברה יסמין (צילום: שרון רביבו)
"יש לי חברה ברוך השם. מגיל קטן אני אוהב להיות בזוגיות". דודו אהרון והחברה הצמודה | צילום: שרון רביבו

-זה אומר שאתה מתחתן השנה?
"בעזרת השם, 'הכל זה מלמעלה' שר פעם איזה זמר. כשזה יגיע תהיו הראשונים לדעת. כרגע אנחנו בעבודה ועשייה. כשיהיה על מה לדבר - נדבר, כמו ב'בואי נדבר'".

"מהבר מצוה של אור יוספוב יצאתי עם דמעות, אלוהים זיכה אותי"

-ב-18 באוקטובר אתה הולך לפוצץ את האיצטדיון העירוני בירוחם.
"אני מופיע בדרום באירועים פרטיים ואני רואה שיש דרישה אלי. גם קיבלנו פניות בפייסבוק ואפילו נפתחה קבוצה שקוראת לי להופיע שם, אז החלטנו על ירוחם והעתקנו את המופע מנוקיה לאצטדיון שם ואני שמח להגיע עם מופע של כשעתיים, עם כל הלהיטים, באוירה של תושבי הדרום, קהל חמים שכיף להופיע בפניו. הופעתי במוצש האחרון בפורום באר שבע והיו שלושת אלפים איש שזה שיא חדש שם. חשוב לי שתושבי הדרם יהנו ולפי מה שאני יודע גם זה לא המחיר כרטיס של היכל נוקיה".

-היתה לך הופעה מרגשת במיוחד בבר מצווה לאחרונה.
"לפני כמה ימים הופעתי באירוע של אור יוספוב ויצאתי מההופעה בדמעות. אמרתי תודה לאלוהים שזיכה אותי לשמח משפחה כזו ואני רק מתפלל שהילד הזה יעמוד על הרגליים. אלה הדברים הקטנים שהם בעצם הגדולים שעושים לי את השנה. אני טיפוס מאוד רגיש. כשאומרים לי תגיע לבית חולים אחרי הופעה בשתיים בלילה כי לילד שאוהב אותי נותרו כמה ימים - אני מגיע בלי שאלה. אלוהים זיכה אותי. לא כל בן אדם יכול להיות ברגעים האלה. זה בשבילי מעל הכל. אלבום, קיסריה נוקיה - וזה מעל הכל. תודה לאלוהים שמזכה אותי לעשות דברים כאלה.

-מי צריך לבקש ממך סליחה בכיפור?
"מי שפגע בי אני מאמין שיבקש סליחה. לא עולה לי בראש כרגע מישהו כזה. זה בינו לקדוש ברוך הוא. אני ביחסים טובים אם כולם, אבל מי שהרהר בלבו עלי - זה התחשבנות שלו עם הקדוש ברוך הוא. אני סולח לכולם כי אני בן אדם כזה טוב. אולי אני פגעתי במישהו שלא במתכוון ויש לי במה לנצל ולבקש סליחה אם פגעתי במישהו".

>> כרטיסים זוגיים לדודו אהרון בירוחם