בחצי שנה אחרונה שדרן הרדיו אליקו מקיים מדי יום שלישי ליין של מסיבות קריוקי בהרצליה. הוא אפילו מעביר זאת בשידור חי ובוחן כשרונות של עשרות צעירים שחולמים על 3 דקות תהילה ברדיו. אבל מסתבר שהוא לא השדרן היחיד שנותן במה לזמרים חובבים: ירון אילן, שדרן מוזיקה מזרחית מצליח, פתח ליין קריוקי שיפעל במקביל, ברחובות.

המתיחות בין שני השדרנים ידועה בקרב אנשי הז׳אנר והזמרים, שחלקם מפחדים להראות בחברת אחד השדרנים, כדי שהשמעתם ברדיו לא תפגע: ״אני מעדיף להיות חבר של שניהם ולא לתפוס צד אחד מהם כדי לא כדי שיכעסו עלי״, מספר זמר מפורסם ותיק מאוד.

ירון אילן ידוע בתעשיית המוזיקה המזרחית כאחד שכמעט לא הסתכסך עם אף זמר ולא נכנס למריבות מתוקשרות: ״אם ירון כועס עליך הוא ישלח לך מסר דרך חבר ויחפש את השלום אבל בחיים לא יצא עליך או לא ישמיע אותך ברדיו". מספר זמר מפורסם מאוד. זמר אחר שמקורב לשניים מספר: ״כשאליקו זכה עם התכנית שלו כתכנית הטובה ביותר מטעם איגוד העיתונאים, ירון הבין שהכל מאפיה וקשרים. זה שינה אצלו משהו בחשיבה, במקום מסויים הוא נפגע ובצדק. לירון יש קילומטראז' עם זמרים עוד לפני שאליקו חלם להחזיק מיקרופון. ירון גם איש טלוויזיה והסדרה שהוא הרים בערוץ 24 עוד יותר שמה אותו בפסגה״.

וילון אנשים (צילום: אביב חופי)
אליקו. נותן רגע תהילה לזמרים צעירים | צילום: אביב חופי

 עוד ב-mako מוזיקה:

בשלישי שעבר באותה השעה שבה אליקו החל את השידור הקריוקי שלו בדי באר בהרצליה, ירון עלה לבמה במועדון ״האוניברסיטה״ ברחובות והכריז על ליין הקריוקי השבועי. ״עכשיו זה עניין של מי יהיה יותר אטרקטיבי ויביא יותר כוכבים למועדון שישבו בשולחן ליד הבליינים וזמרי הקריוקי״, מספר יחצ"ן מסיבות מוכר.

בינתיים ירון אילן מוביל בגזרת הכוכבים: בפתיחה אירח לעיני מאות אנשים את המסלסלים מושיק עפיה, איתי לוי, מורן קריטי ואייל גולן הבוס שנמצא בסכסוך ארוך עם אליקו והעביר מסר ברור שלכאורה מכוון לאליקו, ״אני רוצה להגיד לך ירון אילן הרבה הצלחה בליין הזה שאתה עושה כאן, אתה אחד האנשים שאני הכי אוהב, אתה שדרן רדיו שמשמיע מוסיקה, ולא מפריע לשירים, זה הכי חשוב אתה תשמיע מוסיקה ולא מפריע לשירים ותמשיך לעשות את מה שאתה עושה, הליין הזה הוא חשוב מאוד יש איתנו הרבה זמרים טובים הערב, אוהב אותך תצליח״, אליקו אגב ידוע שבמהלך התכנית הוא מדבר בתוך השירים. 

אייל המלך מפרגן לירון אילן  איילוש אין כמוך בעולםםםםםםםם!!ירון אילן שדרן  ברמה גבוהה שלא מפריע לשירים להיתנגן והמבין יביןןןן........

Posted by ‎טליה לוי קוסמטיק‎ on Tuesday, January 19, 2016

אליקו מסר בתגובה בנוגע לפתיחת הליין של אילן: ״בקרוב חייל אחד שעלה לשיר יהפוך להכי מוכר במדינה". מירון אילן נמסר בתגובה: ״אני  מזמין את כל מי שבא לו לבוא ולשיר ולהנות. יש במה ומקום לכולם״

ירון אילן (צילום: רמי זרנגר,  יחסי ציבור )
ירון אילן. כל הכוכבים אצלו | צילום: רמי זרנגר, יחסי ציבור

 אבי כאכון מתארח מדי יום א' וג', בתכנית "עולם הזוהר" בערוץ 24, בשעה 13:00