הכירו את עומר אדם. תלמיד תיכון בן 17 ממשמר השבעה, עם הפרעות קשב, שבמקום להתכונן לבחינות הבגרות - הוא יתכונן בעיקר להופעה בקיסריה. אדם פרץ לחיינו לפני שנתיים, כשהודח מהתכנית כוכב נולד לאחר ששיקר בקשר לגילו, אבל כנראה שזה עשה לו רק טוב.

מה שמפתיע בסיפור של עומר אדם, זו לא ההצלחה הכבירה, אלא המהירות שבה הגיעה. "בהתחלה באו לבקש ממני תמונה, חשבתי שצוחקים איתי. לא ידעתי מה הם רוצים, כאילו מי זה עומר אדם בכלל". אמר הזמר הצעיר, שאפילו עוד לא הספיק לחשוב על חתימה. "באמת ישבתי ואמרתי, טוב אני אחפש איזה חתימה ככה שתהיה סבבה, כי באמת, לא חתמתי על כלום חוץ מעל הקניות בסופר".

במקום קצין, זמר

בשנה האחרונה הוא מופיע בממוצע יותר מעשרים הופעות בחודש, במועדונים ובאירועים פרטיים. בחלק מהלילות הוא מופיע פעמיים. השירים שלו הפכו ללהיט ביו-טיוב עם מיליוני צפיות, ועשרות אלפי הורדות בסלולרי. אבל דווקא למשפחתו של עומר אדם היה קשה לקבל את העובדה שהוא כנראה כבר לא ישרת בקרבי.

עומר היה אמור היה להמשיך שושלת צבאית מפוארת. סגן הרמטכל לשעבר, יקותיאל אדם ז"ל, הוא בן דוד של סבו. אלוף פיקוד צפון לשעבר, אודי אדם, הוא בן דוד שני של אביו. ועומר? כנראה שימשיך לשיר. "זה עניין של מסורת משפחתית", אומר סבו שמואל, אל"מ במיל' וממקימי הימ"מ, "אבל ברגע שיש ילד עם כישרון כזה - חבל לאבד אותו".

חוקרי המס כבר מאחוריו

לקראת מופעי יום העצמאות, הערב העמוס ביותר בשנה, יצא עומר עם חברים לכנרת. אבל כשהגיע רגע האמת, עומר לא אכזב את המעריצים הרבים. בשעה 21:30 הוא עלה על הבמה בראשון לציון, משם מיהר לרמלה, בשעה 1:00 איחל לילה טוב ופתח את ההופעה באור עקיבא, ורק לאחר מכן הגיע לפארק בפתח תקווה, שם חיכו לו 20,000 מעריצים קולניים.

על פי ההערכות, הרוויח עומר 300 אלף שקלים ביום העצמאות האחרון, סכום אותו הוא לא מוכן לאשר או להכחיש. בעקבות ההצלחה אדם גם צד את עיניהם הבוחנות של חוקרי רשות המיסים, שהחליטו לבקר במפתיע בביתו. "תן להם מה שהם רוצים, אני לא חושש מכלום", אמר לו מנהלו האישי אסף אטדגי, אחד האחראים להבאתו של עומר להופעה בקיסריה.

ג'סטין ביבר? עומר אדם!

בעוד יותר מחודש, יעלה עומר אדם להופעתו הראשונה באמפי בקיסריה. ואולי בגלל גילו הצעיר, עושה רושם שהכוכב מתרגש מההזדמנות הגדולה שנקרתה בפניו. "ערב טוב קיסריה עובר כבר הרבה זמן בראש שלי, זה משהו אדיר שלא עושים כל יום". ואם עוד חשבתם לרכוש כרטיסים, כדאי שתמהרו מכיוון שרובם כבר נמכרו.

לפני מספר שבועות ביקר בישראל כוכב הפופ הקנדי ג'סטין ביבר, שסוחף אחריו עשרות מיליוני של מעריצים ומעריצות. וכל ניסיון להשוותו לאדם, קצת מעליב את הכוכב. "אם היה לי פוני, מילא", סיכם עומר, "אבל אני עומר אדם הישראלי, ולא שום דבר אחר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק