זהבה בן (צילום: פיני סילוק)
זמרת נשמה. זהבה בן | צילום: פיני סילוק

זהבה בן, שחזרה השנה לזרוח עם האלבום "לילות בבית" והתוכנית "חי בלה לה לנד", חוגגת 25 שנה על הבמות ולרגל האירוע יוצאת לסיבוב הופעות ארצי, לראשונה בקריירה עם קופות פתוחות באולמות. מופע הפתיחה החגיגי יתקיים ב-22 באוקטובר ברידינג 3 בנמל תל אביב, בליווי שישה נגנים.

זהבה בן היה אחד האמנים הפורים ביותר בארץ כשמאחריה 42 אלבומים, עשרות להיטים ומאות שירים. המופע "חיים שלי" יהיה מעין מסע מוזיקלי ברוב התחנות בהן ביקרה לאורך השנים. הוא יכלול להיטים קלאסיים כמו "טיפת מזל", "אבא שלי", "סלמאת", "חוף זהב", "הוא פגע בי אמא", "בית אבי", "בתוך הלב", "בדידות", "אהבה אסורה", "חיים שלי" ("כי אין אהבה בעולם כמו אהבה של אמא"), וכמובן שני הלהיטים מהאלבום האחרון "לילות בבית" ו"שוכחת לזכור".

המופע יעלה הילוך עם כמה מלהיטי החתונות הגדולים ביותר של בן לאורך השנים: "להשתגע", "מלך אמיתי", "אני שטה" וכמובן "מתי חתונה" מהאלבום האחרון.

"זמרת הנשמה של ישראל"

זהבה בן, ילידת שכונה ד' בבאר שבע, כבר הוכתרה בתארים רבים, ביניהם "זמרת הנשמה של ישראל". היא פרצה לתודעה לפני כשלושה עשורים ומאז הפכה לזמרת אהובה בזכות קולה המיוחד. בן שיתפה פעולה עם כמה מהיוצרים הנחשבים בארץ והופיעה גם בחו"ל. היא מכרה מאות אלפי קסטות, דיסקים ורינגטונים בארץ ומחוצה לה והופיעה על במות גדולות באירופה ובעולם הערבי כבר בשנות ה-90'.

עם זאת, ידעה זהבה בן לאורך הקריירה לא מעט מפחי נפש ונפילות. היא הסתכסכה עם אמרגנה המיתולוגי, לא הצליחה לצבור רווחים וכספים משלל הצלחותיה ונותרה כמה פעמים מחוסרת כל. היא החליפה מספר מנהלים, מפיקים ואמרגנים, ערבי צדקה ניסו לגייס עבורה כספים, ואיכשהו תמיד הצליחה לצאת מהבעיות, כשמה שמוביל אותה קדימה הוא הכישרון והקול.

לאחרונה כאמור שבה זהבה בן לתודעה עם אלבום חדש, להיטים והתוכנית "חי בלה לה לנד", בה אמר עליה המפיק רון פייר: "אחד הקולות הגדולים בעולם ונשמה ענקית".