★ לפני חמש שנים נזי שקורי, מתמודדת ״אייל גולן קורא לך״, יצאה מהארון ובכך הפכה לזמרת המזרחית הראשונה, ונכון לעכשיו גם האחרונה, שעשתה זאת. בימים האחרונים חתמה שקורי במשרד הפקות חדש ובקרוב היא מתכוונת לשחרר סינגל קאמבק, מה שעורר השבוע לא מעט רעש. זהו אינו דבר שחדש לאנשי התעשייה. יש כמה זמרים בז'אנר הים תיכוני שנמשכים לבני מינם, חלקם אפילו מנהלים זוגיות מתחת לרדאר. אף אחד מהם לא חובק זוגיות מתוקשרת עם בני המין השני. מקורב לאחת מאותן זמרות סיפר: ״היא חוששת לצאת מהארון בגלל הקהל המזרחי המקובע. זה לא קל, במיוחד עכשיו כשהיא יוצאת עם מישהי מוצהרת מהקהילה. היא מסתירה אותה בכל דרך אפשרית״.

שקורי לא חששה מדעת הקהל ואמרה בזמנו ש״הקהל אוהב אותי ואת הקול שלי ולא משנה לו מה הנטיות המיניות שלי״. לא מעט זמרים ומפיקים תמכו באותה התקופה באומץ ליבה, ובכל זאת, חמש שנים אחרי, שקורי המוכשרת הקריירה של שקורי עדיין לא מצליחה להמריא. למרות שהיא מופיעה על במות רבות בארץ, מבחינת ההיכרות התקשורתית היא לא צלחה. לטענת מפיק בכיר בתעשייה: ״ביציאה של נזי מהארון היא קיבלה סוג של באז שמהר מאוד התאדה לרעתה. הכתר שהיה צריך להיות על ראשה של שקורי הגיע לעדן בן זקן הסטרייטית״.

למרות הכל, שקורי לא מקבלת את הטענה ולא מתבכיינת. היא מספרת: ״אני אוהבת את עדן ואני לא שונה מעדן. אני לא שונה מאף זמרת אחרת, אם היא מובילה או לא מובילה בתחום, הכל עניין של ניהול. אני מסופקת ואני עובדת ערב ערב. כרגע נכנסתי לניהול חדש ואמין. עד עכשיו לא האמנתי באף אחד. הקהל שלי מכל העולם, חצי מהם מוסלמים הומופובים שעדיין מעריצים אותי. המון אמהות מתקשרות אליי כדי להתייעץ איתי איך להתנהג עם הילד או הילדה שלהם שיצאו מהארון. אני נזי בת ה-30 מלמדת הורים בני 50 איך להיות הורים״.

עדיין נזי, עברת שני אמרגנים וזה לא כל כך הלך לך.

״נכון, הם אפילו הכריחו אותי לשיר שירים שהם לא אני, ועכשיו מחקתי אותם״.

בשיחה עם זמר/ת מהז'אנר המזרחי שטרם יצא/ה מהארון, הדברים נראים אחרת. ״אם אני אצא מהארון אני אקבל 3 דקות 'גיא פינס', 5 דקות 'אנשים' וחודשים ספורים של תהילה וכבוד, אבל שאר החיים שלי והקריירה שלי יהיו אפורים״.

האם את/ה חושב/ת שהקהל עדיין הומופובי?

״לא הייתי אומר/ת הומופובי, זה לא המונח הנכון. הם לא מתבטאים נגד הקהילה ואנשיה והם ישתו גם קפה ויהיו חברים של אנשים מהקהילה, אבל עד לשם. להעריץ זמרת מזרחית ששוכבת עם נשים או גבר שינשק גבר על במת מועדון מזרחי, אין סיכוי ולא קרוב לזה״.

מאיפה זה נובע?

״הם יותר מסורתיים. רוב הקהל של המוזיקה המזרחית מסורתי וקשה לו לעכל אנשים מהקהילה הגאה. זה מגיע מהבית, זה משהו מושרש. תאמין לי מניסיון אישי, לא קל לי המצב הזה״.

יש סיכוי שנראה אותך יוצא/ת מהארון?

״נראה לך? זה יפרק את המשפחה שלי ויפגע לי בקריירה״.

אכן כשמסתכלים על הקריירה של שקורי, אפשר להבין את המרואיין/ת האחרון/ה. שקורי אהודה מאוד בקרב קהל לא רחב ולמרות הכישרון שלה, היא במשך תקופה ארוכה לא הצליחה להמריא ולחתום חוזה עם משרד הפקות. ״פנו אליי מפיקים מוכרים מאוד, ולא התחברתי לאף אחד״.

יש סיבה?

״מפיקים מסוימים ניצלו אותי, גנבו אותי ורימו אותי, הם הרסו לי את האמון באנשים״.

למרות הפגיעה, לאחרונה חתמה שקורי עם משרד ההפקות ״אל על״, עליהם היא מספרת: "הם אנשים מזן אחר. כמו אבות בשבילי. הם יודעים שעדיין יש לי חשש ושאני דואגת״.

את יודעת שאנשים בתעשייה מתעקשים על כך שלא הצלחת בגלל שיצאת מהארון?

״רוצים שאני אלך עם שיער פזור ועקבים, לא יקרה. אני מי שאני. אלבש מה שאבחר ואלך עם שיער אסוף צמוד. אני בן אדם וככה תסתכל עליי. אני לא שונה מעדן ונסרין או מאייל ודודו אהרון, יש לי קול וזה מה שחשוב״.

 

את לא כועסת?

״בוא אני אספר לך משהו. יש לי חברות מאוד מפורסמות שמפחדות לצאת מהארון, אבל מאוד מצליחות. איך אתה חושב שהן חיות? למרות התהילה והכאילו בן זוג, אין להן חיים, הן מתביישות בעצמן ואפילו ממני הן מתביישות ואני משחקת אותה כאילו אני לא יודעת את זה עליהן״.

כששקורי על הבמה, את היציאה מהארון היא לוקחת למקום שלה ומספרת בדיחות על הנושא. ״לקחתי את זה למקום שלי. אתה חושב שהקהל מתייחס לזה? הם אוהבים את זה, ואגב, יש גברים שמתחילים איתי ואני מסתכלת עליהם ואומרת לעצמי, 'הלו, אתה לא רואה את הבחורה שעומדת מולך?'״.

בשנתיים האחרונות שקורי נמצאת במערכת יחסים. ״יש לי אהבה אמיתית שלא קל לה איתי, עם המעריצים ועם הנשיקות וההודעות. אני מעריכה את זה שהיא מקבלת אותי ואת המקצוע שלי״.

מה איתך בקרוב?

״הוצאתי מחרוזת חאפלה 'אלבי מאעק' ('הלב שלי איתך') ובימים אלה אני אוספת חומרים מקוריים לאלבום. אחר כך אהיה הלסבית המזרחית המוצהרת הראשונה בקיסריה״.

★ הלאומיאדה של הליכוד הפכה למעוז מבוקש בקרב זמרי הז׳אנר הים תיכוני. השנה החליטו מארגני האירוע שהפרויקט של רביבו, אסף לוי וגולן אברהם יככבו בטברנה המדוברת של שישי בצהריים.

★ לאחר שדקלון ורמי דנוך, מעמודי התווך של הזמר הים תיכוני, השלימו ועלו לבמה ביחד, דנוך החליט למצוא לו בן זוג חדש למופע. עבור סיבוב הופעות החורף, שיפתח בהיכל התרבות בכפר סבא, החליט דנוך לצרף אליו את ששי יעיש. השניים הוציאו שתי מחרוזות מתוך המופע החדש בטעם של ימי הכרם המרגשים.


★ נראה שחתול שחור עבר בין חיים דדון לאמרגנו שי ראובני. השניים נפרדו לאחרונה ודדון נחת במשרדו של איציק קדם, מנהלו של חיים איפרגן. דדון הוציא השבוע את השיר ״נגמרו לי המילים״, שכתב עבורו לידור סולטן. עדי דגן, מנהלת יחסי הציבור של חיים דדון, הגיבה: ״שי ראובני ניהל את חיים במשך 7 שנים, אבל לא היה מגיע להופעות באירועים ובכלל. חיים חיפש מנהל שיעשה גם את ניהול הבמה וכמובן שיהיה פעיל בשטח. הוא חבר לאיציק קדם, שעושה את עבודתו נאמנה. חשוב לציין שלא עבר שום חתול שחור בינו לבין ראובני. אנחנו אוהבים את שי. הוא מוכשר ומאחלים לו המון הצלחה״.

★ קובי פרץ ממשיך את מנהגו מאז השחרור ובערבי ראש חודש יוצא ביחד עם חבריו הטובים, ביניהם הזמר החרדי בן סנוף, לקברי צדיקים. הפעם החבורה הבינה שחודש שבט מלא בבשורות טובות, לפי ראשי תיבותיו ״שיהיו בשורות טובות״. לילה שלם עברו בקבר הרשב״י במרון ומשם  לרבי יהודה בר אילעי, רבי נחום איש גמזו, הארי הקדוש, חבקוק הנביא ובינימין הצדיק. מאור, מנהלו של בן סנוף, סיפר: ״עשינו סיבוב ראש חודש. באופן קבוע אנחנו מקיימים אותו. הרכבנו קבוצה של חברים שעושים זאת בכל ראש חודש״.