חיים וניב אוליאל - חביבי דיאלי

אין תמונה
חיים וניב אוליאל

חיים אוליאל ממשיך במסע אל פרויקט "שפתיים". אחרי הסינגל "אלאווה" במרוקאית הוא מוציא כעת את "חביבי דיאלי" עם בנו המוכשר ניב, כששאר הבנים לבית אוליאל מנגנים איתם בהרכב.

יחד הם שרים: "אם זה יראה לכם מוזר אז חבל / איך שהפכנו את האסלי מרוקאית אוריגינל / הוספנו בס ושמנו פס כי לי אף פעם זה לא נמאס / ואל תגידו זה לא נתפס כי אני עושה לכם פה קרקס / אז יאלה תן לי סולו דרבוקה אני עושה לכם פה שקשוקה / ויאלה יא חתן מברוקה מברוקה ודי / אז ממרוקו לציון אני עמוס בכישרון אני מביא לכם סגנון וזה קליט כמו המנון / יא חביבי אייוואה  יא חביבי ... איילי וואי לי חביבי דיאלי... וואי לי הלילה נעשה כאן מסיבה".

"זה משדרות אל תתבלבל תנו כבוד משפחת אוליאל / תרים כוסית ותתמסטל תרגיש תקצב תשתולל / אני הדבש שעל המופלטה אם לא טעמת לא נהנת / ולא חשוב לי מה אתה הבאת ולא חשוב לי מאיפה באת / וואי זה גבר חלומותי והיא רוקדת אל תגיד לה די / יא חביבי אייווה יא חביבי ....איילי וואי לי חביבי דיאלי ....וואי לי הלילה נעשה כאן מסיבה".

 

יוני רועה - "הסוד"

אין תמונה
בפופ. יוני רועה

יוני רועה מוציא את "הסוד", שיר אותו הלחין למילים של עינת הולנדר. השיר יוצא כסינגל בכורה מתוך אלבום חדש של רועה, שיראה אור במהלך שנת 2011.

את העיבוד לשיר עשה בנו הבכור של יוני, דור רועה, פסנתרן שסיים בהצטיינות את לימודיו במגמת מוזיקה ובקרוב יתגייס ללהקה צבאית. בשיר משלב רועה לראשונה בקריירה אלמנטים אלקטרוניים עם כלים אתניים.

נדמה שאחרי מספר שנים בהן הטיף לזנוח את הפופ הים תיכוני הקליל לטובת מוסיקה רצינית יותר (באלבומו האחרון אף חידש שירים שלו שיצר לאחרים) בוחר רועה לעשות פופ בעצמו עם השיר החדש.

יוני רועה הוא מהיוצרים הפוריים במוזיקה הים תיכונית עם להיטים כמו "פרי גנך", "כותל המזרח", "איזו מדינה", "יום סבבה", "מחרוזת מרגריטה", "יהי רצון", "זודיאק" ועוד. בין שיריו הבולטים שיצאו השנה: "לילד הזה התפללתי" ששר איל גולן, "נמס ממך" שביצע עומר אדם, "קסם שנשאר" של אורי פיינמן ו"מודה אני" ליעקב שווקי.

בשנים האחרונות מופיע רועה במספר פורמטים, בין היתר כאורחה של התזמורת האנדולוסית החדשה של אשקלון וכמו כן מתארח בהופעותיו של קובי אוז "מזמורי נבוכים". לאחרונה זכה רועה לכבוד גדול בערב מחווה מיוחד, "שירים וחברים" ,שהוקדש לו וליצירותיו, במסגרת פסטיבל ראשון לציון האחרון. במופע השתתפו קובי אוז, אביבה אבידן, עידן יניב, אביהו שבת, עומר אדם, שיר לוי, אורי פיינמן וענבל אשר.

 

אודי דוד - "תני לי"

אודי דוד פרומו (צילום: דורון עדות)
כמו דודו? אודי דוד | צילום: דורון עדות

אודי דוד ממשיך להוציא סינגלים לקראת אלבום חדש. אחרי "סנילי" ו"כבר לא ילדה" מגיע כעת תורו של "תני לי", אותו יצר יחד עם הראל מויאל, כשדורון אלימלך על העיבוד וההפקה המוזיקלית.

בשיר הזה הולך אודי דוד עוד יותר לכיוון של פופ-דאנס ים תיכוני, בסגנון ליאור נרקיס ודודו אהרון.  וכדי שלא נתבלבל הוא שר בפזמון: "תני לי לחבק אותך / רוצה אותך קרוב הלילה / תני לי לאהוב אותך / רק תאמיני שיש בחור פשוט שמת לתת לך אהבה אהבה". אם זה מזכיר לכם את "אני בחור פנוי ואת" של נרקיס ואת "תגידו לה שיש בחור שמבקש" ואת "בחור רגיש" של אהרון - אתם לא לבד.

 

אביבה אבידן - "להשתחרר"

אין תמונה
שחרורה. אביבה אבידן

אביבה אבידן מוציאה את "להשתחרר", שכתב יוסי גיספן ללחן של לורדניס פבלואו. זהו סינגל נוסף מתוך אלבומה החדש של אבידן "צו הלב", שיצא לאחרונה.

אבידן שרה כאן: "אף פעם לא נתתי את כולי / עכשיו אני רוצה / יהיה מה שיהיה / בוא וקח אותי אני לאהבה מחכה / הרה יותר אישה וחזקה / אליך מוכנה". הקול שלה לא אחיד אבל היא יוצאת טוב, ואחר כך מגיע סולו גיטרה שמזכיר את "בלדה לשוטר".

באלבום המלא, כזכור, הופיעו שיר הנושא "צו הלב" אותו הלחין עידן יניב , "אחד ממאה", שזכה גם לרמיקס, "לא עוצרת" ו"איתך".

בנוסף כולל האלבום גרסה מחודשת לשיר "בלב אחד" עם הראפר דן פרבר וכן גרסת רמיקס לשיר "איש יקר שלי", אותו הקדישה השנה אבידן לחתונת בתה.

>> משה פרץ מפרגן לפאר טסי