הפרויקט של רביבו פרומו (צילום: יובל שי)
רביב רם בן מנחם (במרכז) ומשתתפי "הפרויקט של רביבו" | צילום: יובל שי

המפיק המוזיקלי רביב רם בן מנחם, שיצר כמה וכמה להיטים גדולים כמו "ריקוד רומנטי", "בניתי עלייך" ו"מנגינה", מכונה בתעשיית המוזיקה "רביבו". יחד עם אחיו, הזמר ניר בן מנחם והזמר אלירן צור, מוציא רביבו את האלבום של "הפרוייקט של רביבו", אלבום שנולד מתוך מופעי החפלה שיצרו השלושה.

המופע והאלבום מבוססים על מחרוזות מזרחיות נוסטלגיות ואיתו הם ממלאים בחודשים האחרונים מועדונים, כשהם הופכים תוך זמן קצר ל"דיבור החם בשטח". מתוך האלבום אתם יכולים להאזין בהאזנת בכורה לשלוש מחרוזות: "קסם המזרח", "אני שר" ו"שיר לדרך".

"קסם המזרח"

עופרה - מילים: רמי דנוך / לחן: טורקי יומה יומה - מילים: ציון שרעבי / לחן: ציון שרעבי קסם המזרח - מילים: משה בן שאול (ז"ל) / לחן: דוד גזאלה אימרו שמיים - מילים: שלמה כישור / לחן: יווני

"שיר לדרך"

בת הזמן (כשהשמש עולה) - מילים: אליעוז רבין / לחן: ג'ו עמר שיר לדרך - מילים ולחן: אביהו מדינה     המורי הזקן - מילים ולחן: שלמה מתדון ממש מראה נהדר - מילים: צוריאל לוי / לחן: עממי

"אני שר"

הוי לאהבה - מילים: יואב יצחק / לחן: יווני אני שר - מילים: דודו טסה / לחן: עממי ממה אתה בורח - מילים: אורי חיימוב / לחן: יורם חיימוב אנא אלי - מילים: אביהו מדינה / לחן: עממי היא לא יודעת - מילים: אמיר בורנשטיין / לחן: מרקו בכר.

*"הפרוייקט של רביבו" ישיקו את האלבום ב-4.8 ברידינג 3 בתל אביב ויופיעו בפסטיבל "ריח מנטה" עם ירון אילן שיתקיים ב23-26 באוגוסט באילת.

איך נולד "הפרויקט של רביבו"

כמו שמסביר בן מנחם עצמו בקטע הוידיאו, הוא הגיע לילה אחד לשוק התקווה בשכונת התקווה בתל אביב ונדהם לראות עשרות חוגגים רוקדים לצלילי שירים מזרחיים קצביים משנות ה-70' וה-80', מה שגרם לו לבנות עם אחיו את המופע החדש.

"חולפות שנים"

"בחודשים האחרונים יש סביב זה היסטריה", אומר רביב רם בן מנחם. "רציתי לעשות משהו שימלא אותי ברמה האישית דברים שגדלתי עליהם לפני 20 עד 30 שנה עוד מימי 'השובלים'. אני בן 38 ואלה שירים שהגיעו אלי שעוד מההורים והשכנים. לפני שנה וחצי יצרתי מספר מחרוזות, עם שני זמרים, אחי ניר ואלירן צור. יצרתי עיבודים נעימים ועגולים שמזכירים לי את התקופה של פעם, שכאשר אני שם 'פליי' זה מזכיר לי את התקופה ההיא, אז השתמשתי בפחות תופים, אבל עדיין משהו מסודר ונעים לאוזן.

רביבו: "החלום האישי שלי הוא החלום של רבבות"

"רציתי לעשות משהו בשבילי וכנראה שזה היה חזק. ליאור פרחי שהוא חבר עם תוכנית נוסלטגית ברדיו 91FM בימי חמישי בצהרים, שמע את השירים ואמר זה מיוחד, חייבים להפיץ את זה. לא התכוונתי להתמסחר עם זה, באתי רק בשביל הכיף, כי לא המצאתי מחרוזות, עשו את זה לפניי ויעשו אחרי. אבל ליאור נתן לזה את הדחיפה המטורפת ברדיו, הגיעו תגובות וזה נהיה תוך חודש-חודשיים אטרף של פרגונים.

"הקליפים שצילמנו עלו לרשת, זכו לעשרות אלפי צפיות ונתנו דחיפה והשם 'הפרויקט של רביבו' נדבק. לא התכוונתי ליצור פרויקט אבל זה כבר מוגדר ככה. אני סוגר להם מופעים וזה קרה מהיום למחר, מאוד מהיר, והפרגון מדהים. אנחנו נוציא די.וי.די בשם 'מה נותר מאלה' על שם השיר של משה גיאת משנת 82'. כנראה שהחלום האישי שלי הוא החלום של רבבות".

עוד מחרוזות מ"הפרויקט של רביבו"

"חנותך"

"מה נותר"

"יותר מוארת"

"תן לזמן ללכת"

"לילה שלי"

>> אייל גולן מקדיש שיר לחברתו רוסלנה בקיסריה