שרית אביטן פרומו (צילום: מיגל מור)
"אני בחורה נאה, אבל משתדלת להיות צנועה. שאחרים יגידו, לא אני על עצמי". שרית אביטן | צילום: מיגל מור

הזמרת שרית אביטן, נחשבת לאחת התקוות של המוזיקה הים תיכונית והמזרחית, תקווה שבשנה האחרונה גם מתממשת. בנובמבר הקרוב היא תהיה בת 20, לאחרונה היא שבה מצילומי העונה השנייה של "חי בלה לה לנד" וכעת היא מוציאה את השיר והקליפ "כמה כאב" (מילים: נתי דבח, לחן ועיבוד אריק זנתי).

זהו סינגל שביעי מתוך מה שצפוי להיות אלבום הבכורה של אביטן שצפוי לצאת בספטמבר, עם עליית "חי בלה לה לנד" לשידור. קדמו לו הדואט "בלילות" עם נאור אורמיה, "אתה מס' 1", "אני שלך", "נשמעת לליבי", "גבר גבר" ושיר הנושא של האלבום שלה "סטייל מיוחד".

"זה סינגל שביעי ועם המספר שבע אני מקווה שיבוא גם המזל, עוד יותר מזל ממה שהיה לי עד עכשיו", אומרת שרית אביטן. "אני מרגישה מצוין, אנחנו ממשיכים לעבוד ולהקליט את האלבום באולפנים, אצל אריק זנתי ותמיר צור".

"שרתי וזעקתי לאלוהים למה לקחת לי את סבתא שלי"

-הטרנד עכשיו זה חזרה לשירי דיכאון.
"אני הולכת עם ההרגשה שלי והתחושה שלי, לא עם טרנדים. השיר הזה הוקלט לפני המון זמן. כמו בכל שיר שלי אני קוראת את הטקסט ומתחברת אליו כדי להתרגש. לשיר הזה התחברתי מאוד דרך סבתא שלי שנפטרה והייתי מאוד קשורה אליה. זה הכאב הכי עצום שהיה לי והבעתי אותו בשיר עצמו. שרתי וזעקתי בעצם לאלוהים למה לקחתי לי אותה. קראו לה שרה, היא נפטרה לפני כמה חודשים ואני מתגעגעת אליה הכי הרבה שבעולם, לא יכולה לתאר במילים כמה אני מתגעגעת. ואני גם מאמינה שכולם יתחברו לשיר. אם מישהי נפרדה מהחבר או כל מיני מקרים ספציפיים אחרים".

-ושברון לב?
"שברון לב לא היה לי ואני מקווה שגם לא יהיה לי. עדיין לא מצאתי את האחד שלי. אני משקיעה במוזיקה ואם יבוא מישהו ויקרה ואתאהב אז זה בא לבד. אני לא מתנגדת, הכל מלמעלה וקורא בעיתו".

-את מקבלת רמזים והצעות?
"כן המון המון, זה מאוד מחמיא לי, אבל לא יצא לי לראות כרגע מישהו. אני מחפש בחור מבית טוב, אישיות טובה, בן אדם טוב, זה יותר חשוב מהחיצוניות. אצלי החיצוניות פחות מדברת אלי, למרות שאתה מתרשם מיד מהחיצוניות ואז מגיע לפנימיות, אבל החיצוניות לא קובעת אלא הבנאדם בפנים".

-היו הצעות הזויות?
"אנשים מתחילים איתי דרך שירים שלי. למשל, 'אני גבר גבר, אגנוב לך את הלב'. או 'יש לי סטייל מיוחד בואי תצאי איתי'. לא קרה לי שהתחיל איתי מישהו בלי שזיהה אותי. מכירים אותי במועדונים והמון גם מתחילים בפייסבוק".

"מצדי שלא יתייחסו ליופי, רק לשירים"

-את מרוצה מהמראה החיצוני שלך, מרגישה בחורה יפה?
"אני אשקר אם אגיד שלא. כן, אני בחורה נאה, אבל משתדלת להיות צנועה. שאחרים יגידו, לא אני על עצמי".

-מה את יותר - יפה או זמרת טובה?
"אני יותר זמרת. קודם המוזיקה ואחרי זה המראה החיצוני שזה רק בונוס. מצדי שלא יתייחסו ליופי ויתייחסו רק לשירים ואליהם יתחברו".

-מה בעניין הגיוס לשירות הלאומי?
"חשבתי על שירות לאומי, אבל רוברטו בן שושן המנהל שלי אמר לי 'למה שלא תלכי לצבא'. בסוף הגעתי להחלטה שאני רוצה לשרת בצה"ל כי אני יכולה להשפיע המון על אנשים. בחודש יולי אני מתגייסת, קצתלפני גיל 20. זה קצת מאוחר, אבל אף פעם לא מאוחר לשרת. תחשוב מה זה שיש לי המון צופים בפייסבוק, 80 אלף איש יראו אותי על מדים ומשרתת ואני אשפיע עליהם לטובה".

"הופעתי מול 4-5 שופטים שעבדו עם ריהאנה ומייקל ג'קסון"

-איך את מרגישה אחרי לה לה לנד?
"העיניים שלי בורקות. זו היתה חוויה ענקית. תהיה עונה לא פחות טובה מהראשונה. זה ביגר אותי וחיזק אותי, הייתי עם אנשים מנוסים והיה כיף, עם כל הפחדים של לעזוב את המשפחה, ועכשיו הייתי עושה את זה שוב".

אין תמונה
"התוכנית השפיעה עלי לטובה. אני יותר בוגרת נתתי שם את כל כולי והשתפשפתי". משתתפי חי בלה לה לנד 2

-יש שרית שלפני ושרית שאחרי "חי בלה לה לנד"?
"ממש ככה. התוכנית השפיעה עלי, ורק לטובה. אני יותר בוגרת ויותר בטוחה בעצמי. נתתי שם את כל כולי והשתפשפתי. הופעתי על במה מול 4-5 שופטים שעבדו עם ריהאנה ומייקל ג'קסון ואתה מסתכל בהם וכולך נרגש. התבגרתי יותר, שזה לעזוב משפחה לחודש. אני גאה בעצמי שהלכתי לשם והייתי חזקה. המשפחה חיזקה אותי מרחוק ועברתי את זה בכיף וכמו שצריף".

"אם אנצח בלה לה לנד עדיין אוהב את הקהל בארץ"

אלי זולטא, אלמנה שחורה, מחווה לדארל (צילום: אלעד ברנגה)
"אלי זולטא נראה שתלטן ורע מבחוץ אבל כשאתה מכיר אותו לעומק הוא בחור זהב" | צילום: אלעד ברנגה

-אם תנצחי ב"לה לה לנד"?
"הצלחה בחו"ל היא ענקית, הקהל בכמויות מטורפות, אבל אם אנצח אני עדיין אמשיך כאן, כי אני אוהבת את הקהל שלי כאן, כי אני מחוברת אליו יותר. התחרות תהיה קשה כי כולם היו טובים, אחד יותר טוב מהשני".

-התגעגעתם למושיק עפיה?
"לא יצא לנו להכיר אותו, חבל שהוא נשאר בארץ, הוא נראה מתאים לשם וחבל שהוא לא בא".

-למי הכי התחברת, לאלי זולטא?
"כן. איך ידעת? הוא בחור זהב. נראה שתלטן ורע מבחוץ אבל כשאתה מכיר אותו לעומק הוא הכי טוב שפגשתי. יש לו לב זהב, בן אדם מדהים".

"אני בבועה שייחלתי להגיע אליה"

רוברטו בן שושן (תמונת AVI: בואו נדבר על זה)
"כשההצלחה תבוא אני אשאר איתו עד שאזדקן". רוברטו בן שושן | תמונת AVI: בואו נדבר על זה

-אחרי "לה לה לנד" את מתכננת כמו ג'ולייטה מהלך דרמטי בקריירה?
"חס וחלילה, טפו טפו טפו. אני ורוברט מתייעצים בכל דבר ואני שואלת אותו על הכל. בעזרת השם ההצלחה תבוא אחרי התוכנית ואני ורוברט נישאר עד שאני אזדקן. הצלחה אני מתכוונת אצל קהל רחב. אני מקווה שאחרי התוכנית מי שלא מכיר יכיר ואגיע לעוד אנשים, זה משהו שציפיתי לו הרבה זמן. כל פעם שהקהל מתרחב אני מודה לאלוהים".

-ככה דמיינת את זה בגיל 12?
"תמיד שאפתי להגיע למקום הזה. אני בבועה שייחלתי להגיע אליה. ניסיתי בהמון מקומות ולא דמיינתי שאגיע לזה. כל בוקר אני קמה ומודה לאלוהים שנתן לי את ההצלחה, סינגל אחרי סינגל ושהקהל יאהב. כל פעם אני רואה עוד אלפים בפייסבוק שמתעניינים ולא יכולתי לבקש יותר טוב מזה. זה חלום שמתגשם לי וכל פעם אני קמה עם חיוך מחדש. אני היום בן אדם מאושר וזה עוד לפני שלה לה לנד משודרת".