קובי פרץ, עטיפת סינגל, ילדתי (צילום: גל אלי)
"הזמרים החדשים מספרים בשביל האגו שהם מופיעים כל ערב". קובי פרץ | צילום: גל אלי

קובי פרץ כבר הופיע בארצות הברית ובצרפת, אבל לאחרונה מתחילים שירים שלו לככב גם במדינות אירופה כמו הונגריה, בולגריה ורומניה. הכוונה היא לא רק לדואט "יחד" עם אישתאר שהפך כבר מזמן לשיר בינלאומי וזכה בפרס "דואט השנה" בטקס ה"ביג אפל" בניו יורק, וזה לא רק "בלבלי אותו", הלהיט הוותיק מלפני עשור שנים שיש לו כבר גרסאות ביוונית, טורקית ושלל שפות נוספות.

הלהיט הנוכחי של קובי פרץ שבימים אלה מככב ברדיו ברומניה הוא "כמה אהבה", ההמנון שהוביל לפני כשלוש שנים את אלבומו הקודם, אותו אלבום שהזניק אותו להצלחה הגדולה של היכל התרבות, אמפי קיסריה והיכל נוקיה. "כמה אהבה", שברומניה קוראים לו "Some Love", הושמע בשבוע שעבר 124 פעמים בתחנות הרדיו ברומניה, והתברג למקום העשירי במצעד ההשמעות הבינלאומי של הרדיו הרומני, מקום אחד מתחת לקייטי פרי עם הלהיט העכשווי שלה "FireWork".

אין תמונה
"כמה אהבה" של קובי פרץ במצעד ברומניה עם השם "Some Love". צילום מסך מאתר mediaforest.ro

-קובי פרץ, אתה בדרך להיות אמן בינלאומי?
"אין לי מושג איך השיר הזה הגיע לרדיו ברומניה, אני רק יודע שעורך הדין שלי אודי ברזילי נמצא המון ברומניה והוא סיפר לי שהשיר 'כמה אהבה' מתנגן שם המון בגרסת רמיקס. מסתבר שיש שירים שפורצים את גבולות המדינה, כמו הדואט עם אישתאר 'יחד', שזכה בדואט השנה בביג אפל בניו יורק וגם עם 'בלבלי אותו' ועכשיו עם 'כמה אהבה', וזה שלוש שנים מאז שהשיר יצא בארץ, אחרי שפה הוא היה ב-2008 שיר האהבה הכי מושמע ברדיו והשיר הכי מורד בסלולר".

"האמרגן שלי היה בפגישות באירופה לבדוק אופציות"

-הופעת ברומניה?
"הופעתי בצרפת ובאמריקה, אבל לאחרונה קיבלנו מיילים מרוסיה, רומניה ובולגריה עם הצעות להופעות. אירופה זה יותר קל"ב מאמריקה, ואני מתכנן להופיע שם. האמרגן שלי היה שם לפני שבוע בכמה פגישות כדי לבדוק אופציות. זה קהל שהוא בכלל לא ישראלי, אבל השירים הם כמובן בעברית".

-קוסם לך לחתום על חוזים בחו"ל? ממש לחיות שם ולעבוד שם?
"אין לי בעיה להופיע בפני כל עם בכל ארץ. אני לא אומר אף פעם 'לא' מיד. הלוואי ותהיה לי קריירה בחו"ל, אי אפשר לדעת. אני מאוד מחובר למוזיקה אמריקאית וכל דבר שאעשה בחו"ל יירשם לי כעוד הישג בקריירה. קריירה בחו"ל כמו בארץ? מי יודע. יש דיבור על לעשות דואט עם אמן מחו"ל שהוא מאוד מאוד מאוד גדול, אבל זה בינתיים רק בדיבורים. יש לי חברים שגרים במיאמי ובלוס אנג'לס ומכירים אמנים גדולים מאוד מפורסמים. הציעו לי משהו כזה ואמרתי שברור שכן. כרגע מנסים להביא את זה לידי ביטוי שאולי זה יקרה. בסוף אוקטובר אצא לעוד סיבוב הופעות בארה"ב ומשם אולי נתקדם".

"אני אוהב לקחת סיכונים ולעשות דברים שעוד לא עשו"

-תחזור להיכל נוקיה? יש דיבור על הופעת ענק בקיץ, אולי פארק הירקון?
"אני לא יוצא בשום הצהרה. אני כן חולם לעשות דברים ומפנטז, אבל אני לא אעשה דברים רק בגלל דמיון פרוע או פנטזיה, לא אעשה משהו מטורף. הכל זה לפי היצע וביקוש. כל דבר בעיתו, זה תהליך. אני עובד על תקליט חדש שייצא בעזרת השם השנה ואם הוא יעבוד טוב ויצליח כמו הקודמים  וכל השירים יצליחו ברדיו ובסלולר אז כן אני אשמח לעשות משהו משוגע ומופרע. אני אוהב לקחת ריזיקה וסיכון, לעשות דברים שעוד לא היו, להיות הראשון שעושה משהו שעוד לא נעשה. אבל גם אם אהיה הכי מפורסם - בלי קהל אני לא יכול לעשות שום דבר".

-הפכת לסלב בטלוויזיה, איך זה משפיע על קובי פרץ הזמר?
"אותי מחפשים על דברים צהובים. מנסים דברים שלא קשורים לכלום. אני קודם כל זמר שאוהב לעשות מוזיקה. לא מעניין איפה אכלתי, איפה קניתי ומה עשיתי. לאחרונה אני נתקל בהרבה אייטמים של בולשיט, שטויות. יש דוגמנים ושחקני כדורגל, אז תתעסקו במה שאני עושה. צהוב יש רק בכדורגל או על החולצה של יובל המבולבל. אני לא רוצה ולא מתיימר, אני בורח משם. לא רוצה להיות קובי פרץ הצהוב. עדיף שלא יכתבו בכלל מאשר שיכתבו שטויות, שכן היה או לא היה. אני מתעסק רק במוזיקה, זה מה שאני הכי טוב בו. מה זה מעניין מה שתיתי ועם מי".

"אין זמר אחד בעולם שיכול לעבוד כל ערב"

-מדברים על ירידה בהצלחה של המוזיקה הים תיכונית, שהמחירים גבוהים מדי ואמנים גדולים יושבים בבית כי אי אפשר לשלם עשרות אלפי דולרים להופעה בחתונה. אתה מרגיש את זה?
"אל תחייה לפי מה שאומרים ולפי סיפורים. יכולים להגיד הכל על כולם. אמרו עלי דברים שאם הייתי צריך ללכת לפיהם הייתי היום לבד בחיים, בלי היחצנית שלי, בלי האמרגן, בלי האנשים הכי קרובים אלי בחיים. אני תמיד אומר שטוב מראה עיניים מכל דיבור".

"לגבי ההופעות - לא משנה אם זה קיץ או חורף - אין זמר אחד בעולם שיכול לעבוד כל ערב. אני מופיע מגיל 16 ולא עובד כל ערב. אולי כל הזמרים החדשים למיניהם בשביל האגו אומרים שהם עובדים ערב ערב ואני אומר לך שזה לא נכון, גם לא פעמיים או שלוש בערב. אלה סיפורי סבתא. כשיורד גשם הוא יורד על כולם. אולי בקיץ יש יותר הופעות. אבל בעשר שנים האחרונות כולם כולל כולם יש להם ירידה בחודשים דצמבר עד מרץ. תמיד החורף הוא תקופה יותר מתונה מהקיץ. לכן אני מעדיף להקליט בחורף כי זו תקופה רגועה. ודרך אגב זה לא רק אמנים, גם בעלי אולמות מאוד מוכרים בארץ, אם לא הכי טובים - לא עובדים כל החורף. אז מה, האולם לא טוב? לא. כמו בכל דבר בחיים יש תקופות".

"אני לא מדבר על עצמי, אבל אם אתה לבד כמו כלב מה שווה הכסף?"

-לא אשאל אותך על חייך האישיים, אבל האם אתה היום בן אדם מאושר?
"את חיי האישיים אני שומר לעצמי. בתוך תוכי אני מאחל לעצמי לחיות ככה כמו שאני עד גיל 120, עד גיל 80. האושר מתחיל מבפנים. למה אומרים על אדם 'איזה יפה הוא?' כי אם הוא מרגיש טוב בפנים אתה יכול לראות מסביבו ומעליו סוג של הילה. אם בפנים תרגיש טוב תמיד תהיה קורן כלפי חוץ.

"האושר לא בא מלהיות עשיר בכיס או בבית או באוטו או בלבוש או עם מי שאתה מסתובב. אני לא מדבר על עצמי כמובן, אבל אם אתה בא הביתה ואתה לבד כמו כלב, אז לא שווה האוטו והבית והכסף. אדם בלי ילדים וערכים לא שווה כלום. אם אין לו עקרונות הוא לא שווה כלום. אמר את זה ארקדי אני חושב. ויש כאלה אנשים, שאין להם יחס לשבת, חגים ומשפחה. יש כאלה שאין להם מושג, לכן הכל מתחיל מבפנים".

>> עידן עמדי ודיאנה גולבי בדואט האודישנים "הדרך שלך"