לפאר טסי היה את כל הפוטנציאל להפוך לזמר של להיט אחד. ועם להיט בסדר גודל חסר תקדים כמו "דרך השלום", זה אפילו לא היה נורא כל כך. אבל למרות שהוא גאה מאוד ב"דרך השלום", טסי עשה דרך ארוכה גם לפניו והוא היה נחוש להמשיך אותה גם אחריו. הנחישות השתלמה - שלושת הסינגלים שהוציא עד כה מהאלבום השלישי שבדרך הגיעו יחד למעל 18 מיליון צפיות ביוטיוב, וברור שפאר טסי יצא מאזור הסכנה וביסס את מעמדו כאחד האמנים המצליחים ביותר בארץ.

על השיר החדש מהאלבום, "תוציא תוציא", הוא עבד עם שניים מהשמות הגדולים של המוזיקה המזרחית - גילי זכאי על המילים והלחן ויעקב למאי על ההפקה המוזיקלית. "זה שיר שנולד מתוך תהליך העבודה עם הכותב גילי זכאי שכתב גם את 'משקה יקר' ואת 'סלחי לי אמא' באלבום הקודם", מספר טסי. "השיר הזה נכתב לפני שנה וחצי וחיכינו לזמן המתאים להוציא אותו. חשבתי שאין רגע יותר טוב מזה, לפני האלבום החדש, לחמם את החורף. הטקסט הוא שיחה קטנה בין גבר ואישה".

למה אפשר לצפות מהאלבום החדש?
"זה אותו פאר טסי אבל בכל מיני ווריאציות חדשות, אני תמיד מחדש. אני כל הזמן רוצה לחדש ולאתגר את עצמי מחדש. יהיו באלבום המון דברים חדשים שלא שמעו לפני, ואפילו יהיה שיתוף פעולה אחד עם ציון גולן".

עוד במאקו מוזיקה:

איך זה מרגיש לעמוד מאחורי אחד השירים המושמעים ביותר בשנה החולפת?
"שמחתי מאוד לראות שהשירים שלי הגיעו למקומות הכי גבוהים ביוטיוב ובגוגל, זה מאוד מפרגן ומחמם את הלב. אני עושה את המוזיקה הזאת כדי להגיע לכמה שיותר אנשים ולהיכנס לכמה שיותר נשמות, וכשזה מצליח אין לי מה הרבה מה להגיד".

יש משמעות מבחינתך לכך ש-7 מתוך 10 השירים המושמעים ביותר השנה בתחנות הרדיו היו מזרחיים?
"מזל טוב לזוכים, לא משנה לי מאיזה ז'אנר. אני חושב שמי שעושה מוזיקה והקהל אוהב אותו אז הוא יצליח, זה לא משנה מאיפה זה בא. הקהל היום יכול להיחשף למוזיקה בכל מקום אפשרי. שירים הם שירים והקהל הוא קהל, הוא יכול לשמוע ז'אנר מזרחי וגם ז'אנר אשכנזי. הקהל בוחר את האמנים לפי השירים, לא לפי הח' וע', זה כבר לא קיים. הכל בסדר, אני מתייחס למוזיקה כנשמה ולנשמה אין שפה. פשוט מרגישים את השירים".

אתה מופיע ויוצר כבר הרבה זמן, אבל לקח לך הרבה זמן להתפרסם. בדיעבד, היית עושה משהו אחרת? משתתף בריאליטי?
"אני שמח על הדרך שכל אחד בוחר בה, לכל אחד יש את הדרך שלו. במציאות שלנו הריאליטי הוא גם מקום שאנשים מתפרסמים מתוכו. יכול להיות שזה היה מתאים, אני לא שולל את זה, כי כולם רואים שיש אמנים שבאים מהריאליטי ומאוד מצליחים".

אתה כותב גם לעצמך, וגם לאחרים. מה ההבדל בין השניים?
"כל שיר יש לו את הנשמה שלו, וכל שיר יש לו את הרגש שלו, את מה שהוא צריך בשביל באמת להגיע למקומות שהוא צריך להגיע כשיר. אני מסתכל על כל שיר כאינדיבידואל, וזה לא משנה אם אני כתבתי או מישהו אחר. אם בא לנשמה שלי לשיר אותו אז אני שר אותו, ואם לא אז אני מעביר לזמר אחר שאני אוהב והייתי רוצה לשמוע אותו שר את השיר שלי. הייתי מאוד רוצה לכתוב משהו לריטה".

מה התוכניות לעתיד המוזיקלי?
"מוציא את האלבום השלישי בתקווה עוד חודש. אני עושה מופעי קיץ ומופעי חורף, עם קהל אדיר שבא להופעות ונהנה איתי ביחד. הקהל הזה מלווה אותי כבר שנים מהופעה להופעה. יש לי קהל מדהים שהולך איתי דרך מאוד ארוכה. זה מה שמחייה אותי, לראות אותם שרים את השירים. אני חי דרך המוזיקה, בשבילם אני מוציא שירים".

 אמרו עליך שאתה יהיר, שחצן, שיש לך אופי בעייתי. למה לדעתך?

"לא יודע על מה את מדברת. כנראה שסתם. בייחוד בזמן כזה שהתקשורת היא מקום שמאוד משפיע על הקהל, אז התקשורת מחפשת המון דברים לכתוב עליהם. אני לא אחד כזה שרץ לתבוע כל אחד. האמת תמיד נשארת שלמה ואין מה לפחד עליה. אני עושה מוזיקה, לא דברים אחרים. רכילות אני משאיר לרכילאים. התקשורת מצחיקה אותי".

A photo posted by Peer Tasi פאר טסי (@peertasi) on


התחתנת לפני שלושה חודשים. איך חיי הנישואים?
"אני איתה כבר 12 שנים. דברים לא משתנים כמו שאנחנו מתחברים הרבה יותר ואנחנו בעצם גוף אחד כרגע, אנחנו תמיד נישאר גוף אחד. חתונה זה מין ברית כזאת לכל החיים, וככה אני רואה את זה. היא אשתי, היא חלק ממני. לא שהיא לא הייתה ככה לפני, אבל זה פשוט התחזק".