"הפרויקט של רביבו", הלהיט הכי חם של המוזיקה המזרחית בחודשים האחרונים עם האלבום "מה נותר מאלה", הגיע אמש להופעה ראשונה בהאנגר 11 בנמל תל אביב, הופעה שהפכה לחפלה ענקית, עם קהל אלפים שרוקד על כיסאות בלחיים נפוחות מגת, במה שנראית כמו סלון של משפחה תימנית בראש העין, כולל נרגילה הצעת נישואין על הבמה וקבלת אלבום פלטינה (30 אלף עותקים) בטקס חגיגי.

החוויה המסחררת החלה כבר בשלב הכניסה של הקהל, כשעל השולחנות בהאנגר המפוץ נערמו בנוסף להזמנות התפריט גם צרורות עלי גת. הבמה עוצבה באווירת "חפלה דיזיין" עם ספות ושולחנות ותפאורה אנושית שכללה חברים טובים של חברי ההרכב, שלקחו חלק בהופעה כניצבים שתפקידם לעשות שמח.

את האירוע פתח רביב רם בן מנחם, המעבד והמפיק המוזיקלי המכונה "רביבו", האבא המייסד שעל שמו נקרא הפרויקט, שהזמין את הקהל לעשות שמח, והקהל נענה ברצון כש המופע החל  במחרוזת "שר לך", והקהל לא רק שר אלא קם על הרגליים, על הכסאות, על שולחנות, אפילו עלה לבמה ותוך מספר שניות היה אפשר להרגיש את  הטירוף. המופע הזה לא נבנה בשלבים, אנשי "הפרויקט" לא שמעו על מושגים כמו חימום קהל ובניית מתח, אלא הקימו סערה מיד בהתחלה. כי מי צריך שלבים, הקהל הזה הגיע כדי להשתגע, וקיבל שגעת ב-360 מעלות.

"תעשה לי ילד תימני!"

כוכבי "הפרויקט" הם הזמרים אלירן צור וניר בן מנחם, אחיו של רביב. לראשון צועקים מהקהל "תעשה לי ילד תימני!" ולשני צעקו (בהומור) "תעשה לי ילד פולני". וברצינות, סביב שני הזמרים שעד לא מזמן היו יחסית אלמונים התגבשה הערצה. ובצדק, שניהם החזיקו את במת ההאנגר העגולה והמסתובבת שלא קל לשלוט בה בצורה מקצוענית, ניסו (ולעיתים הצליחו) להיות כל הזמן בכל מקום, כדי שאף צד של הקהל לא ירגיש מקופח או חלילה ישתעמם, הסתכלו לקהל בעיניים והרימו אותו לרקוד. ההתפרשות על הבמה יצרה מצב בו הם חייבים להיות מתואמים בדיוק מדהים, כדי לשיר חלק גדול מהשירים יחד, שורה ושורה. מצד שני, הריחוק הפיזי מנע מהם אינטראקציה.

המופע של "הפרויקט של רביבו", כמו האלבום, מורכב מסדרה של מחרוזות בהן שזורים השירים ממש כמו בחפלות של פעם. השזירה של שיר בשיר גורמת לכך שגם מי שלא מכיר חלק מהשירים הישנים שחודשו יכול ליהנות כי הוא כן מזהה את "מה נותר" ו"תן לזמן ללכת". הזמרים שרו נהדר, האווירה היתה חמה וביתית ולרגע שכחתי שאני בנמל תל אביב והרגשתי בנמל ראש העין.

על הבמה עלו שני אורחים מרשימים. הראשון הוא משה גיאת, המבצע המקורי של רבים מהשירים שחודשו ב"פרויקט". גיאת, עדיין עם קול פעמונים, נתן מהוול מדהים והצטרף למחרוזת "יומא". אחריו התארח חיים משה, מכוכבי המזרחית בכל הזמנים, שהצטרף גם הוא למחרוזת "חתונך".

חיים משה, הפרויקט של רביבו הופעה (צילום: שרון רביבו)
אורך כבוד. חיים משה בהופעה של "הפרויקט של רביבו" בהאנגר | צילום: שרון רביבו

בשלב מסוים בן מנחם וצור נפטרו מהחליפות המזיעות ועברו לחולצות ועם זה בא גם השחרור על הבמה. נדמה היה שהם שכחו שהם בהופעת חייהם בהאנגר, שמו בצד את השואו והתחילו ממש ליהנות, כאילו מה שקורה על הבמה זה חפלה פרטית שלהם. וכמו בחפלה פרטית, שכללה נשיקות וחיבוקים לרוב עם מכרים, על החבר הכי טוב של אלירן צור להציע נישואין לבת זוגו. אז מזל טוב לניסים ועינת.

קצת לפני הסיום, ואחרי מחרוזות כיפיות והמנוניות כמו " יותר מוארת" ו"שיר לדרך" שהקהל דקלם בעל פה, קיבלו בהפתעה חברי "הפרויקט" אלבום פלטינה על מכירת 30 אלף עותקים. כבוד, מגיע להם. בדרך חזרה הביתה נהג המונית שם את הדיסק שלהם בפול ווליום, והרגשתי דה ז'ה וו.

הפרויקט של רביבו בהופעה (צילום: שרון רביבו)
אלבום פלטינה. "הפרויקט של רביבו" בהופעה בהאנגר | צילום: שרון רביבו

>> האלבומים הים תיכוניים שיעשו לכם את החג

>> האלבומים הישראלים שיעשו לכם את ראש השנה והחגים