למרות קשיי המלחמה בדרום שהעמידו אותו בסכנת ביטול, פסטיבל "אינדינגב השמיני יוצא לדרך ויתקיים ב-23-25 באוקטובר 2014 (ימים חמישי - שבת) במצפה גבולות, שבמועצה האיזורית אשכול. בפסטיבל, שנחשב לאירוע הדגל של המוזיקה העצמאית בישראל, ישתתפו מעל לשמונים אמנים והרכבים והמארגנים נערכים לארח אלפי חובבי מוזיקה.

כוכבי הפסטיבל יהיו השנה ברי סחרוף במופע להקה מלא, The Angelcy, גבע אלון במופע טרום בכורה בעברית, "Garden City Movement", החצר האחורית, תמר אייזנמן, ניצן חורש והקאט אאוט קלאב, אלון עדר, עדי אולמנסקי, רות דלורס וייס ועוזי רמירז בהופעה משותפת, A-WA , איטליז, "Sun Tailor", תמר אפק, ButteringTrio, שני\אחרון\אוקטובר, "Totemo (Rotem or" רייסקינדר ותקופה חשוכה, TREE + Markey Funk במופע מקור מיוחד, נצ'י נצ' ואורחים, Electric Zoo, ג'נגו, Pits במופע איחוד, Isaiah, הילה רוח ו-"Flora Brain Candies". שמות נוספים יפורסמו בהמשך.

הפליינג בייבי בהופעה, גבע אלון (צילום: ענבל צח)
גבע אלון | צילום: ענבל צח

כמו כן יפעל בפסטיבל האיזור האלקטרוני "InDtronix", שיציג יוצרים ומפיקים בז'אנרים אלקטרוניים בתקלוטים, ושיתופי פעולה מיוחדים. כמו כן יפעלו בשטח האירוע גלריות פתוחות, מיצגי אמנות אינטראקטיביים, מתחם ילדים, מתחם שבת, בלוג חי ותחנת רדיו בשיתוף "הקצה" ומכללת BPM, וכן מתחמי אוכל, ושירותי קמפינג.

מכירת הכרטיסים לפסטיבל נעשית גם השנהר ק בהזמנה מראש דרך אתר האינטרנט, או עמוד הפייסבוק של הפסטיבל. המחיר לשלושת ימי הפסטיבל 280 שקל (במכירה מוקדמת) עד 300 שקלים. כרטיסים בכמות מוגבלת ליום ה' בלבד ב-120 שקל. כרטיסים מוזלים לילדים בגילאי 4-11 ב-50. לאור הביקוש הגדול וההצלחה של הפסטיבל בשנים קודמות, כדאי להבטיח מקום מראש. לא ימכרו כרטיסים בכניסה לפסטיבל.

תמר אייזנמן הופעה 5 (צילום: עודד קרני)
תמר אייזנמן | צילום: עודד קרני

ההפקה: "בחרנו, על אף הקשיים, להמשיך לנטוע דגלים של תקווה"

השנה, בגלל המלחמה בדרום, התלבטו אנשי הפקת הפסטיבל, שחלקם מתגוררים במועצה האזורית אשכול, אם לקיים את הפסטיבל השנה, עקב קשיים הפקתיים בהם נתקלו. בעקבות הפסקת האש וחזרת השקט הוחלט שהפסטיבל יתקיים כרגיל ובתאריך המקורי אשר יועד לו. בדומה לשנים קודמות, הפקת הפסטיבל תעבוד בעיקר עם ספקים מקומיים בתחום האוכל, האבטחה והציוד הטכני, שגם הם עברו תקופה לא קלה וספגו מהלומה כלכלית בעקבות המצב הבטחוני.

מהפקת הפסטיבל נמסר: "אינדינגב הוא חגיגה של תרבות ואומנות עצמאית, חופשית ואמיתית. בעקבות אירועי "צוק איתן" השליחות של אינדינגב אף התחדדה. כמי שגדלו, התחנכו וחלמו מגיל צעיר ממש כאן בחולות, הסיפור החלוצי של אינדינגב מקבל משמעות חדשה בשבילנו. אנו מתמודדים עם שאלות לא פשוטות לגבי קיום הפסטיבל במצפה גבולות, אבל בחרנו, על אף הקשיים, להמשיך לנטוע דגלים של תקווה, ולקיים את הפסטיבל כתיקונו. אינדינגב תמיד קידם ועודד תרבות 'בעד' והסרת מחיצות ומחסומים. אנחנו מזמינים יותר מתמיד, כל אחד ואחת, להצביע ברגליים ולתמוך תמיכה חגיגית במיוחד ביישובי אשכול, ובתרבות הישראלית כולה. כאירוע חברתי, אנושי ורוחני לא פחות מאשר מוזיקלי, ואותה קהילה קסומה הולכת וגדלה שנבנתה סביבו עם השנים, עוזרת לייצר תנועה חברתית של ממש".

להקת איטליז (צילום: אדם שולמן)
סיון אבלסון, להקת איטליז | צילום: אדם שולמן

רותם בר-אור, האיינג'לסי בהופעה (צילום: יובל אראל)
רותם בר-אור, האנג'לסי | צילום: יובל אראל
עוזי רמירז – Blossom (תמונת AVI: רונן ללנה)
עוזי רמירז | תמונת AVI: רונן ללנה
אין תמונה
עדי אולמנסקי