לפני 10 ימים נכון לכתיבת שורות אלה, נכנס לסערה בחיינו שיר שלא ידענו שאנחנו צריכים - אבל שינה את חיינו מקצה לקצה. ב-18 בנובמבר העלה משתמש טיקטוק בשם עודד דוידוב עיבוד מוזיקלי להקלטת ווטסאפ ביזארית, "אולי נחש אותי נחש", חיבר את ההקלטה עם הלחן של The Sound of Silence של סיימון וגרפונקל, והשאר היסטוריה. השיר הפך ללהיט טיקטוק ענק עם מאות אלפי צפיות במצטבר, אלפי שימושים בסרטוני טיקטוק, וקאברים של יגל אושרי, אבי אבורומי ומור ועוד. אבל עם כל ההתלהבות, הנחש והקרץ, לא שאלנו את השאלה החשובה באמת: מה זה לעזאזל "העץ של הטין"? לשמחתכם, יש לנו תשובה.

בחשבון הטיקטוק שלו, מסביר היועץ והמרצה ללשון ירעם נתניהו מה פירוש המילים "טין" "קרץ" ו"נבוח" בהקלטה שהפכה ללהיט. "טין - המילה הערבית לתאנה", מסביר נתניהו. על נחש אותי נחש נדמה שאין צורך לפרט, ובכל זאת - מדובר, פשוט, בבלבול בין המילה "נשך" ו"נחש". ומה זה קרץ? "מהמילה הערבית 'קרצה', עקץ", הוא מבאר. ונבוח - כאן מדובר בעיוות הגיה, ככל הנראה, של המילה "נפוח". בקיצור: הדובר בהקלטה (שהפכה לשיר) ישב תחת עץ התאנה, וחושד שהכיש אותו נחש או עקץ אותו חרק כזה או אחר, וכתוצאה מכך הוא סובל מנפיחות.

@yiramne טין, קרץ, נבוח - הסבר המילים מהשיחה המפורסמת לאלעד: "אולי נחש אותי נחש, אולי קרץ אותי קרץ ואני נבוח" #לומדים_עם_טיקטוק #לומדיםעםטיקטוק #עברית #לשון #נחש #נושך #נשך #ערבית #קרס #מצחיק #נחשאותינחש #קרץאותיקרץ #קרסאותיקרץ #אלעדמהנשמע #טין #תאנה #עץהטין @ירעם נתניהו @eleanorrahimi @masola6725 ♬ צליל מקורי - ירעם נתניהו

כאמור, מספר זמרים לקחו את השילוב הביזארי ונתנו לו ביצוע משלהם: יגל אושרי הופיע יחד עם לוחמי מג"ב ויחדיו הם שרו את "אולי נחש אותי נחש", וכך גם אבי אבורומי ומור, שהופיעו בביצוע משותף מול חיילי צה"ל. הגדיל לעשות המוזיקאי וכותב השירים שלום גד, שבדף הפייסבוק שלו כתב: "כולם חושבים שזה מצחיק, אבל השיר הזה עם העץ של הטין, הוא השיר שמשקף בצורה הכי מדויקת את רוח התקופה".

@aviaburomi @Mor_reveii ♬ צליל מקורי - Avi Aburomi

@oshri.family שום נחש לא יכול על מג״ב #יגלאושרי #מגב @משמר הגבול ♬ צליל מקורי - Yagel oshri