אייל גולן עלה הערב (חמישי) להופיע באצטדיון בלומפילד מול קהל של כ-30 אלף איש לבושים בלבן, במסגרת מופע GOLD. ההופעה הערב היא הראשונה מתוך חמש, ועל פי הדיווחים שהגיעו בשבוע החולף מההפקה של גולן, הבמה היא אחת הבמות הגדולות בישראל. 

"שהחטופים שלנו יחזרו ושהמפונים ישובו לבתים שלהם", אמר הזמר כשעלה לבמה. "אני יודע שנצליח כולנו ביחד לקום מזה, אנחנו חייבים להאמין שעוד יהיה כאן טוב", הוסיף, לפני שביקש מעשרות האלפים שבקהל לעמוד ולהצטרף אליו לשירת התקווה.

להקת אתניקס, ששיתפה איתו פעולה בתחילת דרכו וחשפה אותו לקהל המיינסטרים הישראלי, עלתה לבמה לפני זמן קצר, וזאב נחמה וגולן ביצעו יחד את "בלעדייך" ו"מחר אני בבית". אחריהם עלה לבמה יגל אושרי וביצע "ל את מדיכאון", אחד השירים היותר מזוהים עם המלחמה.

רגע לפני השיר "לוחמת" שיצא ב-2007, אותו הקדיש לכל הלוחמות והנשים בישראל, וכשעל מסך הענק מאחוריו מוקרנות תמונותיהן של התצפיתניות שאיבדו את חייהן בשבעה באוקטובר, אמר גולן: "אני רוצה לדבר רגע על הלוחמות של התקופה, הטנקיסטיות, הטייסות, החובשות, התצפיתניות, החיילות הקרביות, האמהות שהגנו בחירוף נפש על הילדים. בנות הזוג שאיבדו את הכי יקר להן".

בהמשך ציין הזמר "אני מתרגש מאוד", והוסיף: "הגיבורות ממוצב נחל עוז שאף אחד לא הקשיב להן, אלו שנלחמו בגבורה, עד הרגע האחרון. גם הערב, בזמן שאנחנו כאן, חלק מהן עדיין בחיים, חטופות בשבי בעזה. כולנו מתפללים שהן יחזרו יחד עם כל החטופים, מהר ובשלום".

המופע של גולן הערב ארך כשעתיים, שבהן ביצע על הבמה כ-50 (!) שירים מכל התקופות שלו, לצד שירים מאלבומו החדש, "עם ישראל חי". 

לבקשת הזמר, הקהל הערב הגיע כאמור להופעה לבוש בלבן, תוך שהמקום כולל גם מתחם מיוחד שבו יושבים פצועי המלחמה ומשפחות החטופים.

אייל גולן בבלומפילד (צילום: עמרי סילבר)
צילום: עמרי סילבר
אייל גולן בבלומפילד