איאן ווטקינס, סולן להקת Lostprophets שהאושם בעבירות פדופיליה חמורות ונשפט ל-29 שנים בכלא, נדקר על ידי אסירים באמצעות מברשת שירותים שחודדה. הגילוי הנ"ל נחשף בספר חדש בשם Life Behind Bars in the Monster Mansion, שעוסק בכלא ווייקפילד בו שוהה ווטקינס.

התקרית הנ"ל, שנחשפת עכשיו, התרחשה בשנה שעברה. על פי כותבי הספר, ווטקינס הוציא אלפי פאונדים על הגנה בכלא מכיוון שפדופילים זוכים ליחס קשה בין הסורגים מצדם של אסירים אחרים. בנוסף לכסף הרב שהוציא בניסיון להגן על עצמו מתקיפה בין כותלי הכלא, קנה סמים בשווי מאות פאונדים וכשלא שילם, הותקף על ידי אסירים באמצעות מברשת שירותים שעוצבה לכדי כלי נשק.

ווטקינס נכנס לכלא בדצמבר 2013 ונידון ל-29 שנות מאסר בפועל ועוד 6 שנים על תנאי, אחרי שהודה במספר מקרים של פדופיליה קשה, כולל ניסיון לאנוס תינוק. הוא הודה בשלושה סעיפי אישום של תקיפה מינית בהם היו מעורבים ילדים, ושישה סעיפי אישום הכוללים שימוש בתמונות מגונות של ילדים.

המקרה הנורא מכל בו הודה הוא ניסיון לאונס של תינוק בן 11 חודשים, כאשר תמונות מזעזעות של המקרה מוצגות בבית המשפט. בנוסף, שתי נשים אפשרו לווטקינס לבצע את זממו בילדיהן כיוון שהעריצו את הזמר ונשפטו ל-17 ו-14 שנות מאסר. שמות האמהות לא פורסמו.