מאיה דדון חושפת שיר לימי המלחמה בשם "הצד הדרומי של הלב", ומספרת על חודשיים וחצי של מלחמה במסגרתם היא ומשפחתה פונו מביתם בקריית שמונה. דדון בת ה-17 פרסמה את השיר בדף האינסטגרם שלה וסיפרה: "תקופה ארוכה שאני מפונה מהבית שלי, ולא נמצאת במקום הטבעי שלי. ה-7.10 הוא יום שהטביע בנו צלקת שתישאר ותלך איתנו לכל החיים, והכאב גדול, כל יום נקטף עוד פרח. כל יום אני מתמלאת געגוע שורף לאנשים ושמות שלא הכרתי".

דדון סיפרה על תהליך יצירת השיר החדש: הגעתי למקום חדש שהפך להיות לי לבית, ובאחד מערבי המלחמה נכנסתי עם עומר (עומר יונה, מפיק השיר) לאולפן והוא הביא אלי את השיר הכ"כ כנה ואמיתי לכל המצב הזה,
ומיד הרגשתי שבאמת קיים שדה פרחים כזה בצד הדרומי של הלב שלי שנקטף".

"הצד הדרומי של הלב" הוא בלדה אקוסטית נוגה שמספרת על הקורבנות הרבים שנפלו בטבח של השבעה באוקטובר, באופן מטאפורי. "אי שם בצד הדרומי של הלב יש שדה פרחים שנקטף. שדה פרחים קטן וכל כך יפה, עצים של זית שומרים עליו", שרה דדון בבית הראשון של השיר, וממשיכה: "ואומרים שבשמיים אין מלחמות, והכל שם שקט. אומרים שהעיניים לא יודעות דמעות וכאב, מותר שם לשמוח, מותר שם לצחוק".

מאיה דדון, כזכור, היא בת טיפוחיה של הזמרת עדן בן זקן, שגדלה גם היא בקריית שמונה. בראיון ל-mako סיפרה בזמנו כי במהלך סגרי הקורונה העלתה לאינסטגרם וליוטיוב סרטונים בהם היא שרה - סרטונים להם נחשף שוקי ביטון, בעלה של עדן בן זקן, שהחתים את דדון על חוזה יחד עם רוברטו בן שושן. "הם לקחו הימור, אבל הוא ישתלם להם. אני יודעת מי אני ואני גם יודעת שאני אעשה הכל כדי להוכיח את עצמי ולהצליח", הכריזה באותו הראיון.