יממה לפני העוצר הלילי שיחול מחר, מאות צעירים חגגו בתל אביב את מסיבת פורים ברחוב, ללא שמירה על הנחיות הקורונה, ללא עטיית מסיכות ושמירת מרחק. המסיבה התרחשה הערב בשכונת כרם התימנים מחוץ לבר אלברט 1943.

המסיבה התחילה בשעה 20:30 והופצה בקבוצות וואטסאפ של צעירים בתל אביב. בעלי הבר מכרו אלכוהול לחוגגים במסיבה. לטענת בעלי הבר, זה נעשה באישור. "מכרנו אלכוהול, כמו טייק אוויי, שזה מותר", הוא אומר. "המשטרה באה וביקשה מאיתנו לסגור הכול בטענה שאנחנו אחראים להתקהלות שהייתה בשוק". לדבריו, אין לו דרך להשתלט על ההתקהלות בשוק וכשהוא סגר את המוזיקה אנשים מהשכונה הפעילו מוזיקה בעצמם, והורידו כסאות לרחוב.

בשעה 23:00 הלילה הגיע מידע למשטרה על המסיבה. השוטרים פזרו את החוגגים, רובם הצליחו לברוח מידי השוטרים ולא קיבלו דו"ח בסכום של 500 שקל.

אחד הבליינים סיפר ל-mako: "הייתי אצל חבר שלי בדירה, וחבר של חבר שלח לנו סרטון שיש מלא אנשים ומוזיקה וכדאי לנו לבוא. הייתי שם כשעה וחצי והייתה אווירה ממש טובה עם מוזיקה ומלא אנשים. בשעה 11 בלילה הגיעה משטרה וכיבו הכול. ככה נגמר הלילה וכולם הלכו".

גם ברחוב רוטשילד בעיר נרשמו הפרות והתקהלויות שמזכירות את הימים של לפני פרוץ המגפה, אבל רק אחרי שעתיים וחצי בערך של התקהלות בשדרה הארוכה הגיע למקום המשטרה ופיזרה את הבליינים. "עשו את העוצר נטו בשביל פורים ועכשיו אין עוצר אז אנחנו חוגגים", סיפר אחד הבליינים רגע לפני שחזר לביתו, ובליינית אחרת הוסיפה: "בממשלה לא מכבדים את ההנחיות אז למה שאנחנו נכבד".

הבוקר הגיב לאירועים שר הבריאות יולי אדלשטיין שאמר: "על החוגגים במסיבות ההדבקה לדעת - זינוק בתחלואה יהיה רשום על שמכם, סגירת עסקים תהיה בגללכם, אובדן חיי אדם יהיה על מצפונכם. אתם רואים את המצב, אתם רואים איך גם צעירים נופלים לתחלואה קשה, איך המוות מגיע לכל גיל. תתעשתו! עוד לא מאוחר מדי!".

בסוף השבוע האחרון נחשף ב-mako כי מספר מארגני מסיבות תכננו מסיבות מחתרתיות במהלך חג הפורים, עוד בטרם נקבעו ההגבלות של הממשלה. בימים האחרונים חלקם לקחו צעד אחורה, אבל רבים מהם עדיין מתכננים לקיים את המסיבות בסוף השבוע הקרוב.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח אודות האירוע, שוטרים הגיעו למקום וביצעו פעילות אכיפה כלפי מפרי התקנות. נמשיך לאכוף את התקנות בדגש על התקהלויות אסורות למען בריאות הציבור".