רוס וויליאם ויילד היה הסולן של להקת האייטיז האגדית "ספנדאו בלט" כאשר התאחדו ב-2018, ועכשיו הוא מואשם באונס של שלוש נשים ותקיפה מינית של חמש בסך הכל בביתו בצפון לונדון. על פי המתואר בבית המשפט, ויילד צילם עצמו מבצע בנשים הנ"ל אקטים מיניים ללא הסכמתן בשעה שישנו.

ב"דיילי מייל" מדווחים שהתקרית הראשונה קרתה באוקטובר 2013, אז צילם עצמו ויילד אונס אישה בביתו. אישה נוספת סיפרה שגילתה מאוחר יותר כי הוא צילם עצמו חופן את שדיה בזמן שישנה. תקיפה נוספת קרתה, ככל המקרה, בצרפת ב-2018 בקאן - לשם הגיע ויילד בגלל פסטיבל הסרטים. אישה נוספת טענה שהוא צילם אותה בשעה ששכבו ללא הסכמתה והתייחס אליה "כמו לשפחת מין", ושהוא דרש ממנה לקיים עמו יחסי מין "חמש או שש פעמים בלילה", וכשאמרה לו שהוא מגזים - הכריח אותה לשכב עמו בניגוד לרצונה.

לאישה אחרת, נטען, הוא אמר שיש לו פנטזיה לשכב עם בובה או בובת ראווה, ואישה נוספת מספרת שהיא התעוררה בביתו של ויילד וגילתה שהוא מקיים עמה יחסי מין - בזמן שישנה. המשפט, על כל המקרים המתוארים בו, עודנו נמשך. ויילד נעצר לראשונה ב-2021 ותושאל על מקרי האונס המדוברים והסרטונים שצילם. בזמנו הזמר הכחיש את כל המעשים המיוחסים לו וטען שכל מה שקרה בינו ובין הנשים נעשה "בהסכמה מלאה".

ויילד הצטרף ללהקת "ספנדאו בלט" ב-2018 לאחר שהסולן המקורי של הלהקה, טוני האדלי, פרש שנה קודם לכן. הלהקה התאחדה לשורה של הופעות במהלך אותה שנה אך ב-2019 הכריזו, שוב, על התפרקותם. עיקר הצלחתם הייתה בשנות השמונים, אז הוציאו שני שירים שהפכו ללהיטי ענק באנגליה, ארה"ב, וגם ברדיו הישראלי: True ו-Gold. המוזיקה שלהם שילבה בין להקות הפוסט-פאנק והגל החדש שצברו פופולריות החל מסוף שנות השבעים לבין מוזיקת סול ובלדות ג'אז בסגנון פרנק סינטרה או מרווין גיי.