"פוסי ריוט" הן להקה וקולקטיב אקטיביסטי ממוסקבה, שהפכה לסמל של מחאה נגד המשטר הרוסי הדכאני והאנטי-ליברלי. ב-2012 נעצרו שלוש מחברות הלהקה על "חוליגניות שמקורה בשנאה לדת", לאחר שהופיעו בכנסייה אורתודוקסית במוסקבה עם שיר מחאה נגד ולדימיר פוטין. הן הפכו מאז לקולקטיב מחאה מוכר ברחבי העולם, וכעת חוזרות עם מחאה חדשה - נגד החוקים המגבילים הפלות בארצות הברית. חברות "פוסי ריוט" הציבו פסל מתנפח ענק של איבר מין נשי בבית המחוקקים באינדיאנה.

תיעוד מהמחאה עלה בערוץ היוטיוב של "פוסי ריוט", בליווי שיר עם הפזמון החוזר "God Save Abortion" - "אלוהים נצור את ההפלות". בטקסט שמלווה את הוידוי נכתב מסר מהלהקה: "הגענו לאינדיאנה כי אכפת לנו מקבוצת האנשים הפגיעה ביותר - אנשים.ות עם רחם במדינות הרפובליקניות בארה"ב. לא רואים אותן ולא מגינים עליהן. אינדיאנה הייתה המדינה הראשונה להוציא את רוב ההפלות מחוץ לחוק לאחר שרו נגד וייד בוטל". בסרטון ניתן לראות את חברות "פוסי ריוט" עומדות מחוץ לבית המחוקקים לצד הפסל, ומטיילות בתוך המבנה, כשהן לבושות בשמלות שחורות ובכיסוי הראש הוורוד שכבר הפך מזוהה איתן.

"בית המשפט המדיני הפך לידו ולקולו הבלתי מעורער של אלוהים, ואנו מוחות על כך בהומאז' למרטין לותר". מרטין לותר היה הכומר שמרד בסמכות הכנסייה הקתולית ובהמשך מייסד הנצרות הפרוטסטנטית, כאשר, לפי המסורת, הצמיד מסמך שכתב נגד הכנסייה הקתולית לדלת הכנסייה בויטנברג, גרמניה. בהתאם לכך הצמידו חברות פוסי ריוט מסמך לדלתות בית המשפט באינדיאנה עם "תזה" אחת בלבד - "שמרו על ההפלות".