אתמול (רביעי) עלתה עדן אלנה לבמת האירוויזיון בפעם השנייה השבוע לסבב נוסף של חזרות לקראת חצי הגמר שייערך ביום שלישי הבא (18.5). החזרה הנוספת, האחרונה לפני הגנרלית, מגיעה לאחר מקצה שיפורים שנעשה בעקבות החזרות הראשונות שנערכו ביום ראשון.

מיד עם סיום החזרה ערכה עדן מסיבת עיתונאים בליווי יובל פישר, ראש המשלחת הישראלית, ושי ברק, מנהל התקשורת הזרה, ועוד לפני מסיבת העיתונאים סוכם עם ה-EBU וההפקה ההולנדית ששאלות פוליטיות ייחסמו, כמקובל במסיבות עיתונאים של מדינות מאזורי סכסוך.

אלא ששבע דקות לתוך מסיבת העיתונאים, זה בדיוק מה שקרה כאשר כתבת אל ג'זירה באנגלית ניסתה לשאול את עדן על תחושותיה בעקבות המצב בארץ, אך מהר מאוד מנחה מסיבת העיתונאים חסם את הכתבת ואת שאלתה.

"אנחנו לא נשאל שאלות פוליטיות במסיבת העיתונאים הזאת", אמר המנחה ההולנדי, והכתבת מצדה התעקשה ואמרה שהיא רק רוצה לשאול על רגשותיה של עדן למצב, אך המנחה, כבר לא באלגנטיות, ביקש ממנה להיצמד לכללי "הקונספט והמוזיקה" והיא עברה מיד לשאלה הבאה.

"עמדתי על הבמה ברוטרדם ועשיתי כל מה שאני יכולה כדי להביא כבוד למדינה שלי, לאזרחים, למשפחה ולחברים שלי", אמרה עדן אחרי החזרה, ולא במסיבת העיתונאים. "בכל רגע על הבמה לא יכולתי שלא לחשוב על הקרובים אלי ועל העם שאותו אני מייצגת. אני נמצאת כאן בהולנד, אבל בלב אתכם בכל רגע, כואבת, אוהבת מחזקת ועוקבת בדאגה אחרי כל מה שקורה בישראל".

ביום שלישי האחרון, רגע לפני ההסלמה המשמעותית בלחימה, כתבנו שימריא בסוף השבוע להולנד שוחח עם עדן בשיחת זום מהולנד שם היא כבר דיברה מליבה על המצב בישראל: "אנחנו עם יד על הדופק, דואגים ברמות ומתעדכנים כל הזמן. כולנו בקשר תמידי עם המשפחות שלנו והלוואי והיו לי כוחות קסם לתקן את כל מה שרע בעולם", אמרה עדן בהתרגשות. "אני אוהבת אתכם, הכי חשוב שתשמרו על עצמכם ותתחילו לאהוב אחד את השני". 

>> והנה כל השירים שייתחרו השנה בתחרות - כולל ההימור שלנו לזוכה הגדול

 הסרטון באדיבות: eurovision.tv/ebu