סערה ביוון בעקבות חשיפת mako: אתמול (שני) פורסם כי אלני ויטאלי מבטלת את הופעתה לצד שלומי סרנגה בישראל בעקבות לחץ פרו פלסטיני. מאז שנחשף הביטול של ויטאלי, מספר כלי תקשורת ביוון עסקו בהרחבה בסוגיה: בהופעה של שלומי סרנגה שהייתה אמורה להתקיים באוקטובר ובוטלה בעקבות המלחמה, בביטול ברגע האחרון של ויטאלי ובזמרת שתחליף אותה - פיצה פאפאדופולו, שהתראיינה בנושא זה גם היא.

מקורבים לויטאלי דיברו עם האתר היווני zappit וטענו כי ויטאלי לא נכנעה ללחץ פרו-פלסטיני אלא ויתרה: "ויטאלי לא רוצה להופיע בישראל מכיוון שהיא מפחדת בגלל המלחמה המתמשכת באזור. זו הסיבה היחידה, אין שום סיבה אחרת! היא מפחדת והיא לא רוצה להגיע כרגע, והודענו למארגנים", נטען.

כמו כן, הזמרת שתחליף את ויטאלי, פיצה פאפאדופולו, התראיינה לערוץ טלוויזיה יווני ושם נשאלה מדוע בחרה להופיע במקום ויטאלי אחרי הביטול שלה. פאפאדופולו הסבירה כי אין לה תשובה חד משמעית לנושא. זה פשוט משהו שקורה - כך היא אמרה ביחס לביטול של ויטאלי, ונמנעה מלתת הסבר לבחירה שלה להופיע בישראל.

פאפאדופולו הסבירה שזו לא הפעם הראשונה שלה או של ויטאלי בישראל, וגם לא האחרונה - האנשים נחמדים, אבל זו לא "חתונה קתולית" ושזו זכותה של אלני ויטאלי לבטל. כשעומתה עם התגובה החריפה מטעם סרנגה לביטול של ויטאלי, שם היא כונתה "אנטישמית", אמרה פאפאדופולו כי "ככה זה במקצוע" - היום אדם אחד מבטל, מחר אדם אחר, והיא לא תיכנס לזה.

לא רק בכלי התקשורת, אלא גם בקרב גולשים ומגיבים עורר הסיפור סערה. "אלני ויטאלי ביטלה הופעה, וישראל תוקפת אותה. פשוט שיתנו לנתניהו להפציץ את הבית שלה, זה מה שהוא יודע לעשות", כתבה בסרקזם גולשת בטוויטר, והבהירה: "אני עומדת עם אלני".

כזכור, הביטול המפתיע של ויטאלי נחשף כאן אתמול: לפי גורמים המעורים בפרטי המקרה, אנשיה של ויטאלי הודיעו כי היא לא תיקח חלק במופע "בגלל המלחמה בעזה", ומרגע היוודע דבר תכנונה להופיע בישראל, בין היתר בראיונות של סרנגה לתקשורת ביוון, הופעל עליה לחץ מאוד גדול על ידי ארגונים פרו פלסטינים לבטל את הופעתה. לפני מספר ימים סרנגה הגיע לאתונה לטובת חזרות, בין היתר עם ויטאלי - שחיכתה לרגע האחרון כדי להודיע על הביטול. רק לפני 7 חודשים פרסם סרנגה ביצוע משותף עם ויטאלי לשני שירים.

עוד אמרו גורמים מעורים בפרטים בשיחה עם mako כי הנגנים היוונים של סרנגה, למעלה מ-11 מהם, גינו את החלטתה של הזמרת שלא להופיע בישראל, והודיעו שהם יגיעו וייקחו חלק בהופעה של הזמר האהוב ב-28 במאי.

כזכור, אתמול הגיבה פזית שחר, מנהלת יחסי הציבור של סרנגה, לפניית mako, באמירה שצוטטה גם בכלי תקשורת ביוון: "אם כבר התגלה שאלני ויטלי היא אנטישמית, יותר מנשמח שהיא לא תגיע. לשלומי אין שום כוונה לארח אמן ששונא את ישראל לצידו על הבמה. אנחנו שמחים ונרגשים לארח את הזמרת היווניה הענקית פיצה פאפאדופולו ובתקווה שעד המופע נחגוג יחד את חזרתם של החטופים".