השאלה הפרובוקטיבית - ומחיאות הכפיים לתשובה. עדן גולן עמדה מול אלפי צופים באולם ומיליונים בבית - מול קריאות בוז ומחיאות כפיים סוערות לאורך כל הביצוע ל"הוריקן" - ועלתה לגמר האירוויזיון שיתקיים במוצאי שבת. חצי הגמר עבר, יחסית, ללא פרובוקציות ודרמות. כעת הגיע זמנה של גולן, כמו יתר המתמודדים הערב, להתייצב מול התקשורת במסיבת העיתונאים. גולן התיישבה בקצה השולחן - כדי להיות האחרונה שתשיב לשאלות והראשונה שתוכל לצאת.

"אני מלאה ברגש, זה כבוד עצום להיות על הבמה, מופיעה ומראה את הקול שלנו ומייצגת אותנו בגאווה. להגיע לגמר זה משוגע, אני מודה לכל מי שהצביע ותמך בנו", סיפרה גולן לעיתונאים.

View this post on Instagram

A post shared by mako (@mako.il)

כתב מהתקשורת הפולנית שאל את עדן אם היא לא מרגישה שהיא מסכנת אמנים ועיתונאים אחרים בעצם העובדה שהיא הגיעה לתחרות - בהתחשב בכך שהיו איומים על המשלחת הישראלית ועל ישראלים בכלל במאלמו. מנחה מסיבת העיתונאים הבהיר לה שהיא לא חייבת לענות, אך גולן בחרה להשיב: "אני חושבת שכולנו כאן מסיבה אחת בלבד, וה-EBU עושה עבודה מצוינת בלאחד את כולם ולהגן על כולם, ולשמור על הביטחון של כל מי שנמצא פה", אמרה וזכתה למחיאות כפיים.

כמו בתחרות עצמה, גם במסיבת העיתונאים של האירוויזיון יש להימנע מאמירות פוליטיות - אך מתמודדים מסוימים מצאו דרך להכניס את הפוליטיקה בניסוחים עקיפים. המתמודד מלטביה, דונס, העביר מסר בתשובה לשאלות הכתבים: "הצורה של לטביה היא פרפר, ופרפר זה חופש, ולכל מדינה בעולם יש את הזכות להיות חופשית".

מה קורה הלאה?

עדן גולן כאמור עלתה לגמר האירוויזיון והלילה (בין חמישי לשישי) נחשף סדר הופעות המדינות וישראל תהיה המדינה השישית שתעלה לבמה במוצאי שבת. במקביל, "הוריקן" מזנק למקום השני בטבלאות ההימורים(!) אחרי שהיינו במקום השמיני בשבוע האחרון. אי אפשר יהיה כנראה להזיז את קרואטיה מהמקום הראשון (40% לזכייה בתחרות), אבל בינתיים עדן פותחת פער מהמקום השלישי עם 17%.