בכל מקום אליו הוא מגיע, רוג'ר ווטרס מעורר סערה: סולן "פינק פלויד" לשעבר, שהואשם לא אחת בהתבטאויות אנטישמיות, הופיע בצ'ילה אתמול (שבת) ויופיע במדינה הדרום אמריקאית גם היום - זאת לאחר שארגונים יהודיים  בצ'ילה ניסו להביא לביטולה. "העמותה המייצגת לגופים יהודיים בצ'ילה" פרסמה לפני כ-3 ימים מכתב בו היא דורשת את ביטול שתי ההופעות של ווטרס במדינה בטענה כי יש לו "היסטוריה ידועה של התבטאויות אנטישמיות שעלולות להוביל למעשי שנאה נגד יהודים".

בתגובה למחאה היהודית, 60 אמנים מצ'ילה חתמו על מכתב ובו הפצירו מבית המשפט לערעורים בסנטיאגו (בירת צ'ילה) לתת לשתי ההופעות להתקיים כסדרן. "הניסיון לבטל את ההופעות הוא ניסיון להשתיק מבעוד מועד את הביקורת כנגד הרג ילדים, הפצצה של מחנות פליטים, בתי חולים, הרג של בכירי או"ם ועוד פשעים שבוצעו על ידי הממשלה הימנית קיצונית של נתניהו", נכתב במכתב נגד ביטול ההופעה.

בית המשפט לערעורים השיב כי ההופעות יתקיימו כסדרן, וטען: "אף עובדה שיכולה להוביל להפרות חוקתיות לא הוזכרה" בפנייה של הקהילה היהודית לביטול המופע של ווטרס. כזכור, ווטרס התראיין בשבועות שאחרי מתקפת חמאס על עוטף עזה ונשמע כמי שמכחיש את הטבח. במהלך הראיון נשאל ווטרס על ידי המראיין אם ניתן להצדיק את הטבח של חמאס. לשאלה זו ענה ווטרס כי "אנחנו לא יודעים מה הם באמת עשו. אבל האם זה היה מוצדק להתנגד לכיבוש? כן. אבל שוב, זו אמנת ז׳נבה. באופן מוסרי הם מוכרחים להתנגד לכיבוש שהחל בשנת 1967. זו חובתם".