"החלום שלי היה לטוס להופעה, הצלחתי לשכנע את אמא": אורי עבודי הגשים חלום ועל הדרך העלה מודעות לאירועי 7 באוקטובר. אורי בן ה-12 ומשפחתו נכחו בהופעת להקת קולדפליי באתונה, יחד עם עוד עשרות אלפי אנשים. מאות ישראלים שהיו בקהל קראו בקול "Bring them home" סמוך לביצוע להיט הלהקה Yellow, הצבע שמזוהה עם המאבק לשחרור החטופים.

במקביל אורי הניף שלט שבו תמונת סרן שיר אילת ז"ל, מ"מ התצפיתניות במוצב נחל עוז, שנפלה ב-7 באוקטובר. כשסולן הלהקה, כריס מרטין, הבחין בכך, פנה אליו ואמר: "אני צריך לדבר איתך. האם אתה מאמין בכוחו של הקסם? ברור שאתה מאמין. אני צריך שתעצום את העיניים ותעשה שיקרה משהו קסום. תייצר זיקוקים באמצעות המוח שלך". אורי שיתף פעולה, עצם את עיניו, וכעבור שניות זיקוקים האירו את שמי אתונה.

הבוקר סיפר אורי, "החלום שלי תמיד היה לטוס להופעה. הצלחתי לשכנע את אמא. זה היה ספונטני - סגרנו בשישי וטסנו בראשון". אמו, ענת, תיארה: "היינו ממש קרובים לבמה, שורה שנייה. האחיינים שלי נשאו את אורי על הכתפיים כל המופע, התחלפו במשמרות. הוא כל כך רצה שהסולן יתייחס אליו ויעלה אותו לבמה. אמרתי לו שהדרך היחידה זה אם הוא יניף שלט. לא היה לנו שלט, אז אספנו קרטון שהיה על הרצפה. לא היה לנו עט, אז כתבנו עם ליפסטיק".

"התקרבנו עוד ועוד לבמה. היו מלא ישראלים שהיו שותפים לקריאות 'Bring them home'. ראיתי בחורה שעומדת לפניי עם מדבקה. הבנתי ישר שמדובר על מישהי שנרצחה. פניתי אליה ושאלתי אם היא רוצה שנשים את המדבקה על השלט של אורי, שאם ייפנו אליו, נעביר עוד מסר חיובי שחשוב לנו כעם להעביר. שמנו את המדבקה - והשאר היסטוריה".

הגשמתם חלום.
"זה היה ממש חלום שלו. כל ההופעה חיכינו שזה יקרה. כל הזמן עקבנו אחרי הסולן, לאן שהלך בבמה".

אורי, מה החלום הבא שלך?
"אני צריך לתת לחיים לבנות חלומות - ואז אולי אשכנע את אמא לעוד אחד".