אלו היו חודשים דרמטיים עבור אושר כהן, והמיני-אלבום החדש שלו דרמטי בהתאם. כזכור, כהן ובת זוגו סהר נועם פירקו את החבילה לאחר שהתארסו, ובראיון ל-mako סיפרה האקסית: "הוא בגד בי פעמיים". היום (חמישי) יוצא מיני-אלבום חדש של הזמר בשם The Last Episode, וכמו במקרה של כל כותב - החיים האישיים שלו זלגו לשירים.

כהן הוציא שלושה שירים חדשים: "מנגן ושר", "איפה אתה" ו"עד שיירד הסהר". סהר הוא, כמובן, ירח - אבל קשה שלא לשים לב לדמיון לשמה של בת הזוג לשעבר, במיוחד בהתחשב שמדובר בשיר על מערכת יחסים שהתפוררה או נמצאת בתהליכי ריקבון מתקדמים. "נו תלכי שוב ל-04, אני כמו אפס אלך לישון, תסתירי מכל האנשים שם מי בלב שלך ראשון. ואז הטכנו והסטלות יורידו אותך אצלי", שר כהן. "04" הוא שמו של מועדון פופולרי באזור חיפה.

בפזמון שר כהן: "אני שונא את הסהר, מתגעגע יותר", שורה שלכאורה מדברת גם על שנאה ופחד מהבדידות של שעות הלילה, אבל גם, שוב, רמז לבת הזוג לשעבר. "עד שיירד הסהר" מציג קו מוזיקלי שונה ממה שהתרגלנו לקבל מכהן, והוא בלדה עגמומית שהכלי העיקרי בה הוא גיטרה. גם שני השירים הנותרים מציגים קו מלנכולי: ב"איפה אתה" פונה כהן לאלוהים: "אני הבן שלך, עשיתי כל מה שאמרת, ונראה לי שאולי אנ'לא מבין אותך", הוא שר.

ב"מנגן ושר", שחולק שם עם שיר ישן של אבנר גדסי, גם הוא שיר על מערכת יחסים: "קצת קשה לי לחשוב מה את עושה בלעדיי, גם אם הסרתי ת'מכתוב הזה מעליי, היית אהבת חיי". על המילים והלחנים של שלושת השירים החדשים מופקד אושר כהן, שהיה מעורב גם בעיבוד ובהפקה יחד עם אבי גוטמן ולידור עייש.

כפי שניתן להבין משמו, The Last Episode הוא החלק האחרון בטרילוגיה של שלושה מיני-אלבומים ששחרר כהן. בשבועות האחרונים, עם היוודע דבר הפרידה בין כהן לבין נועם, מעריצים שמו לב למילות השירים בחלקים הקודמים. כהן העיד על עצמו בראיונות רבים כזמר ויוצר שכותב תמיד על חייו האישיים, וכך המקרה, כנראה, גם בשיריו הקודמים שהצליחו, כמו "אהבה": "עשית אותי משוגע, תוסיפי גם חרדתי, וההורים שלי כואב להם לשמוע אותי. נדפק לאט לאט מאהבה".