מוזיקאים ולהקות ממשיכים להחרים את ישראל, וגם להחרים חברות עם קשרים עקיפים לישראל. פסטיבל Latitude הבריטי אמור להתקיים בסוף חודש יולי באנגליה ולכלול שמות גדולים כמו להקת דוראן דוראן, אורביטל, וקסביאן, אבל מספר אמנים כבר הודיעו שיחרימו אותו. הסיבה? אחת מנותנות החסות לפסטיבל היא חברת השירותים הפיננסיים ברקליס, שסייעה כלכלית לחברות נשק שמקיימות סחר עם ישראל.

חרם דומה, בגלל חסות של "ברקליס", התקיים גם בפסטיבל The Great Escape באנגליה בחודש שעבר, וכן פעילים פרו פלסטינים ביחד עם פעילי סביבה ניפצו חלונות וצבעו בצבע אדום סניפים של ברקליס בלונדון ובערים נוספות בבריטניה - הכל בגלל התמיכה של החברה עם חברות נשק שמקיימות קשרי מסחר עם ישראל.

עכשיו גם אחת הלהקות המובילות ברשימת האמנים המופיעים, להקת Lankum האירית, הודיעה כי כתבה להנהלת הפסטיבל ודרשה מהם להסיר את החסות של ברקליס. "חתמנו על מכתב ובו דרשנו מהפסטיבל לוותר על חסות הבנק, בגלל החיבור שלהם לחברות נשק שמעורבות ברצח העם בפלסטין", נכתב בהצהרת הלהקה האירית.

"אנחנו עובדים מאחורי הקלעים עם כמה מהלהקות, אנחנו מאמינים שפעולה קולקטיבית היא הפעולה הטובה ביותר", הצהירו חברי הלהקה. לא מדובר במהלך מפתיע מצד Lankum, להקה שהביעה תמיכה בתושבי עזה בחודשים האחרונים וכן הופיעה על הבמה עם כאפיות ודגלי פלסטין.

כאמור, לא מדובר בפסטיבל הראשון שחווה חרם מסוג זה. פסטיבל The Great Escape חווה ביטול מצדם של רבע מהאמנים שהיו צפויים להופיע בו. בינתיים המספרים בפסטיבל Latitude צנועים יותר. כמו כן, גם בארה"ב אמנים רבים החרימו את פסטיבל SXSW בגלל קשריו לצבא ארצות הברית ובהתאם לכך לתמיכה האמריקאית בצה"ל.