התנגדות נוספת להתמודדות של ישראל באירוויזיון - הפעם מצדו של פוליטיקאי. מנהיגת מפלגת השמאל של שוודיה, נושי דאדגוסטאר, קראה למארגני האירוויזיון בארצה להחרים את ישראל: "עשרות אלפי אנשים נהרגו", הכריזה דאדגוסטאר. "לתת מקום לישראל על הבמה הזו, זה לא הסימן ששוודיה צריכה לשלוח. ישראל מנהלת מלחמה אגרסיבית נגד ילדים והוריהם, ועומדת לדין על רצח עם".

עוד הוסיפה אשת השמאל השוודית: "אני אוהבת את האירוויזיון, זה מקום לחגיגה וחברות, אבל לדעתי אנשים רבים חשים כי מדינה שהרגה ילדים רבים כל כך לא יכולה לקבל את המקום הזה. זה כאילו לעולם בחוץ לא אכפת מההרג. זה חייב לעצור", קבעה דאדגוסטאר. קריאתה של דאדגוסטאר מצטרפת לקריאות דומות מצד איסלנד וכן משתתפות עבר בתחרות

במפלגה הסוציאל דמוקרטית, המפלגה הגדולה והוותיקה ויתר בשוודיה, הושמעו קולות אחרים. לאוון רידר, חברת המפלגה, הכריזה: "אני לא מעוניינת להתערב בתוכנית הזו (האירוויזיון). זו בחירה של גופי השידור הציבוריים באירופה, וזה בהחלט חריג להחרים מדינות ספציפיות מהשתתפות".

בנורווגיה הודיעו כי הם תומכים בזכותה של ישראל להשתתף באירוויזיון - זאת לאחר שמפגינה התפרצה לשידור החי של הקדם-אירוויזיון הנורווגי בקריאה להחרים את ישראל. תאגיד השידור הנורווגי, ה-NRK, הודיע כי יתמוך בזכותה של ישראל להשתתף ולא יתערב בנושא.

בעוד תחרות האירוויזיון הולכת ומתקרבת, כך גם ההימורים על זוכי האירוויזיון ממשיכים. נכון לכתיבת שורות אלה ישראל נמצאת במקום ה-5 בטבלאות ההימורים - כאשר במקום הראשון נמצאת בריטניה, שהנציג שלה, אולי אלכסנדר, חתם על מכתב המגנה את פעולות ישראל בעזה. במקום השני נמצאת אוקראינה, מתחתיה איטליה, ובמקום הרביעי, מעלינו, שוודיה - המדינה המארחת.