המחאה האנטי-ישראלית באירוויזיון עולה שלב: במהלך מופע ביניים אמש (שבת) בתחרות הקדם-אירוויזיון בנורווגיה, עלה הזמר "טיקס" כשעל ידו מצויר דגל פלסטין במחאה נגד המלחמה בעזה. טיקס, שמתמודד עם תסמונת טורט (ועל כן שמו, בדומה ל"טיקים" עמם הוא מתמודד), היה הנציג הנורווגי ב אירוויזיון 2021, ואת דגל פלסטין הציג בזמן ששר את Heroes, השיר השוודי שזכה באירוויזיון 2015. מחאה זו מצטרפת למחאה אנטי-ישראלית שהתקיימה בשלב מוקדם יותר של התחרות, לפני כשלושה שבועות.

גם לאחר הופעתו של טיקס המחאה הנורווגית נמשכה. בתחרות זכתה להקת Gåte, וחברי הלהקה אמרו בראיון שבמידה ויזכו, לא בטוח שישתתפו בתחרות האירופאית -  מכיוון שאינם מסכימים לגבי השתתפותה של ישראל בתחרות. סולנית הלהקה, גונהילד סונדלי, אמרה בראיון: "המצב הקיצוני והבלתי נסבל בעזה חייב להסתיים בהקדם האפשרי. כולנו מסכימים בלהקה שההשתתפות של ישראל קצת בעייתית עם כל המצב הזה. נצטרך קצת זמן כדי לדון בזה".

"אם ננצח בשבת, זה משהו שנצטרך להחליט", המשיכה סונדלי, "אבל נצטרך קצת זמן כדי להחליט מה הכי טוב. אנחנו להקה שמאמינה שמוזיקה היא משהו שמאחד. מלחמה מעולם לא הובילה לשלום. אנחנו צריכים לראות מה יש למדינות אחרות לומר. אני חושבת שיהיה צורך בדיאלוג עם אנשים משמעותיים יותר. זו החלטה לא קלה. עלינו להאמין בשלום, דיאלוג והבנה לכל אומה. והמלחמה הכי חשובה היא המלחמה נגד המלחמה".

לצד המחאה והפרישה האפשרת של הלהקה, חשוב לציין שרשות השידור הנורווגית NRK הודיעה שלא תדרוש מאיגוד השידור האירופי לסלק את ישראל מהאירוויזיון. במידה וחברי להקת Gåte תחליט לא לנסוע למאלמו, האפשרות לייצג את נורווגיה באירוויזיון תעבור, ככל הנראה, למקום השני - אליו הגיעה שלישיית Keiino. השלישייה מוכרת לקהל הישראלי, והתמודדה באירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב, שם סיימה במקום השישי, ובמקום הראשון בהצבעות הקהל.