אחרי כל ההופעות, הסיבובים מפרכים ברחבי העולם, כמויות של סמים ואלכוהול, ריבים והתפייסויות, דווקא השנים האחרונות היו הקשות ביותר בחייו של אוזי אוסבורן: בחמש השנים האחרונות עבר סדרה של ניתוחים בעמוד השדרה, אובחן כסובל מפרקינסון, וניסה שוב ושוב, חרף מצבו הרפואי המורכב, לחזור לבמות ולהופעות. עכשיו, בראיון מיוחד למגזין הרולינג סטון, מספר סולן בלאק סבאת' לשעבר, אגדת המטאל, על מצבו.

אוסבורן מסביר כי אחד הניתוחים שנכשלו הביאו אותו למצב בו הוא נמצא היום: מתנייד בסיוע מקל הליכה. "הניתוח השני השתבש בצורה דרסטית ובעיקרון הותיר אותי נכה", הסביר בראיון. "חשבתי שאני כבר אהיה על הרגליים אחרי הניתוחים, אבל בניתוח האחרון תקעו לי מוט ברזל בעמדו השדרה. הם מצאו גידול באחת החוליות, אז הם היו צריכים להוציא גם את כל זה. זה די קשוח, ושיווי המשקל שלי נדפק לגמרי". בהמשך הראיון סיפר: "לפני כמה זמן סיפרתי לשרון (אשתו) שעישנתי ג'וינט, והיא אמרה לי: 'בשביל מה אתה עושה את זה! זה פאקינג יהרוג אותך!'. אמרתי לה: 'כמה פאקינג זמן את רוצה שאני אמשיך לחיות? במקרה הטוב נשארו לי עוד עשר שנים".

בשנתיים האחרונות אובחן כחולה פרקינסון, אבל דווקא לגבי אבחנה זו הוא מוחה בתוקף: "כל פעם שאני מגרד את התחת הם אומרים שזה פרקינסון", הוא אומר בסגנון הבוטה האופייני לו, ומרים את ידיו כדי להראות שהן לא רועדות. אבל דווקא עניין אחר מכאיב לו: חבריו ללהקה שלא מתעניינים בשלומו. "טוני איומי (גיטריסט בלאק סבאת') מאוד תומך בי מאז שחליתי. אבל גיזר באטלר (הבסיסט) לא התקשר אליי אפילו פאקינג פעם אחת. כשהבן שלו נולד, התקשרתי אליו כל ערב אפילו שהיינו במלחמה, אני והלהקה (אוסבורן פוטר מהלהקה בזמנו). חשבתי לעצמי 'פאק איט, הוא חבר שלי, אני אתקשר אליו'. אבל לא קיבלתי ממנו שיחה אחת. זה עצוב", אמר, "כולנו גדלנו ביחד, והוא לא יכול להרים את הטלפון כמו גבר ולשאול מה שלומי. אפילו ביל ווארד (המתופף) היה בקשר איתי, וזה אחרי שאמרתי עליו כמה דברים. כשחליתי הוא התקשר. אני לא בהלם, אני פשוט עצוב שהוא לא יכול להרים את הטלפון ולהגיד 'מה שלומך?'. פאקינג שמוק".

בחודש פברואר האחרון פרסם מכתב פתוח למעריציו בו הודיע שלא יצא לסיבובי הופעות יותר עקב מצבו הרפואי: "תאמינו לי שאני שהמחשבה שאאכזב את המעריצים שלי, דופקת אותי לגמרי", כתב. "מעולם לא דמיינתי שימי ההופעות שלי יגמרו ככה. הצוות שלי שלי עובד כרגע על רעיונות למקומות שאוכל להופיע בהם בלי שאצטרך לעבור מעיר לעיר, ממדינה למדינה".