אנה קלרה בנווידס הייתה מעריצה גדולה של טיילור סוויפט - "סוויפטי", כפי שהן מכנות עצמן. היא הגשימה חלום ב-17 בנובמבר, כשהגיעה להופעה של סוויפט בריו דה ז'נרו שבברזיל, מולדתה, והגיעה לאצטדיון ההופעה כבר בשעה 11 בבוקר כדי לחכות עם חברה לכוכבת. היא לא שיערה בנפשה שאלו יהיו שעות חייה האחרונות. בשעה 7:30 בערב היא התמוטטה באפיסת כוחות אחרי שעות בחום עם כמות מים מינימלית, ובבית החולים נקבע מותה שעה לאחר מכן.

במסגרת סיבוב ההופעות הענק והרווחי שלה, The Eras Tour, הגיעה טיילור סוויפט לשש הופעות בברזיל - חציין בריו דה ז'נרו וחציין בסאו פאולו. זו הפעם הראשונה מזה למעלה מעשור בה הגיעה סוויפט לברזיל, והמעריצות והמעריצים נהרו בהמוניהם. הימים האחרונים הביאו איתם גל חום מזעזע לאמריקה הלטינית כולה וספציפית לברזיל, עם טמפרטורות של 37 מעלות צלזיוס בריו דה ז'נרו. על הפקת ההופעות בברזיל הייתה אחראית החברה T4F - Time For Fun. כשהגיעו המוני המעריצים לאצטדיון בשעות הבוקר דאגו לשתות כמויות רבות של מים כדי להתמודד עם החום, ואיתם גם בנווידס וחברתה, שהגיעו, כאמור, כבר ב-11 בבוקר.

בכתבה במגזין טיים תיארה מעריצה אחרת שנכחה באזור באותן שעות: "היה כל כך חם, השיער שלי נרטב לגמרי מזיעה ברגע שנכנסנו לאצטדיון. הייתי צריכה לוודא שאני נושמת מספיק טוב כדי לא להתעלף". בנווידס וחברתה קנו בקבוק מים פושרים כשנכסנו למתחם ההופעה, אך כמו כל הנוכחים, לא הורשו להכניס מים לאולם. לפני תחילת ההופעה, פנתה בנווידס לפרמדיקים באולם ואמרה להם שהיא לא מרגישה טוב, אך לא פונתה לקבלת טיפול. בשעה 7:30 איבדה את הכרתה, פונתה לטיפול ראשוני ומשם לבית החולים, שם הוכרזה כמתה כשעה לאחר מכן.

סוויפט מיהרה להגיב לאירוע בסטורי שפרסמה בחשבון האינסטגרם שלה: "בלב מרוסק אני כותבת את המילים האלה, איבדנו מעריצה לפני ההופעה שלי הערב", כתבה. "אני לא יכולה להתחיל לתאר לכם כמה אני הרוסה מזה. אין לי הרבה מידע חוץ מהעובדה שהיא הייתה יפהפיה והרבה יותר מדי צעירה. אני לא אהיה מסוגלת לדבר על זה על גבי הבמה, כי אני מרגישה מוצפת בצער כשאני מנסה לדבר על זה. לבי השבור יוצא לחבריה ומשפחתה. זה הדבר האחרון שחשבתי שיקרה כשהגענו להופיע בברזיל", סיכמה. את ההופעה של ה-18 בנובמבר ביטלה עקב הטמפרטורות הגבוהות.

@metropolesoficial Organizadores do show da Taylor Swift no Rio estão distribuindo copos descartáveis com água mineral de graça dentro do Engenhão, neste sábado (18/11). O telão do estádio exibe um comunicado: “Atenção, beba muita água durante o dia! Procure o ponto de distribuição de água mais próximo. Vamos aproveitar o show com segurança”. A iniciativa ocorre a após morte de fã por suspeita de desidratação. Mais do que oferecer a água, funcionários com o colete da organização do evento estão estimulando o consumo. “Água é vida”, gritam para os fãs que já ingressaram no estádio. Embora a cantora inicie o espetáculo apenas às 21h, já há grande concentração de pessoas no local. A oferta de água ocorre após a morte de Ana Clara Benevides Machado, de 23 anos, nesta sexta-feira (18/11), que passou mal dentro do Engenhão durante o espetáculo. O episódio foi marcado por críticas à organização do evento por impedir o acesso do público com garrafas d’água. #EntretêNews ♬ som original - Metrópoles Oficial

חברת ההפקות T4F הותקפה על ידי מעריצים ועל ידי גורמים בכירים בברזיל על כך שלא אפשרו הכנסת מים לאצטדיון, ודאגו להציב עמדות מים ביום שלאחר ההופעה שנגמרה באסון. שר המשפטים של ברזיל, פלביו דינו, הכריז שמשרד המשפטים וביטחון הפנים ידאג ל"חוקי חירום" שדרכם ידאגו לגישה ציבורית למים באירועים ציבוריים.