כשנתיים עברו מאז שהרגע הגדול של הראפר טראוויס סקוט הפך לאסון מחריד: בהופעה של הראפר המצליח בפסטיבל "אסטרוורלד" שהוא יזם והפיק, הצפיפות בקהל הפכה בלתי נסבלת - ו-10 אנשים נמחצו למוות, ביניהם ילדים בני 14 ו-10. סקוט ספג ביקורת רבה בעקבות האסון - גם על התנאים שהובילו לו, וגם על התנהלותו אחרי הטרגדיה. סרטון ההתנצלות שפרסם בחשבון האינסטגרם שלו נתפס בעיני רבים כלא אמין, וראיון שלו כחודש לאחר האירוע נתפס גם הוא בקרב רבים כ"בקרת נזקים". עכשיו, בראיון למגזין GQ, סקוט מדבר שוב על מה שאירע באותו לילה.

"הרגע הזה, עבור המשפחות, עבור העיר, זה היה מזעזע", אמר סקוט. "הייתי הרוס. אני תמיד חושב על זה. המעריצים האלה היו כמו המשפחה שלי. אני אוהב את המעריצים שלי הכי הרבה שאפשר. יש רגעים שזה נהיה קשה... הלב שלי עם האנשים האלה והמשפחות שלהם". אחרי חקירה ממושכת שבה נקראו להעיד סקוט וכן הראפר דרייק, שהתארח באותה הופעה, החליט חבר מושבעים גדול בטקסס לא להעמיד לדין את סקוט.

באלבומו האחרון, UTOPIA, התייחס סקוט בקצרה לאסון בשיר My Eyes: "אני מריץ את הלילות האלה שוב בראש שלי, ולצידי אני רואה ים של אנשים שהולכים איתי. אם הם רק היו יודעים מה סקוטי היה עושה כדי לקפוץ מהבמה ולהציל ילד", הוא מכריז. בחודש יולי, לאחר סגירת התיק, שיחררה משטרת יוסטון, טקסס את דו"ח החקירה המלא של האסון. בתגובה, הצוות של סקוט טען שמדובר בניסיון של המשטרה לחבל ביציאת אלבומו החדש. לכך ענה עורך הדין של עזרא בלאונט, אחד הנערים שנהרג באסון: "עבור אמן שמרוויח את לחמו ממוזיקה, אלה תגובות שמעידות על חירשות. הטרגדיה הזאת יכלה להימנע, והיא הובילה למוות ולפציעה של אנשים כה רבים".