בלה חדיד מתגייסת למאמצים הפרו-פלסטיניים ומשתתפת בקליפ לשיר Gaza Is Calling ("עזה קוראת") של הזמר הקנדי מוסטפא. בקליפ, שבוים על ידי השחקנית היאם עבאס והצלם סקיר ח'אדר, מגלמת בלה חדיד אמא עזתית. את בנה מגלם אמ.סי עבדול, ראפר בן 15 מעזה.

מוסטפא, הזמר, שיתף בתגובה לסרטון: "השיר Gaza Is Calling עוסק בחוויית שברון הלב שלי, בחברות. הייתי בן 11 כשפגשתי ילד מעזה, אי אפשר היה להפריד בינינו. חלקתי איתו אהבה עמוקה, הוא גדל לצדי בבית דירות בטורונטו. התמודדנו עם האלימות באזור בו גרנו ועם האלימות בעזה שליוותה אותו כמו משב רוח קר. בסופו של דבר לא יכולנו להסתכל אחד על השני בלי שדמעות יופיעו בעינינו", כתב הזמר הקנדי.

את השיר כתב הזמר הקנדי ב-2020 אבל החליט לשחרר אותו עכשיו, וכל הכנסותיו, הוא מספר, ייתרמו לקרן הסיוע לילדי פלסטין (PCRF), עמותה שהוקמה ב-1991 וקיבלה תמיכה עם השנים גם מהשחקן ההוליוודי ריצ'רד גיר ונשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קארטר.

בדומה לשאר בני משפחתה, גם בלה חדיד לא חסכה את דעותיה בנושא המלחמה בעזה, ודיברה על כך בהרחבה לקראת סוף חודש אוקטובר, לאחר שתיקה שהתמיהה רבים. סלחו לי על השתיקה שלי. עדיין לא מצאתי את המילים האידיאליות למורכבות העמוקה הזאת ולשבועיים הנוראיים האחרונים. שבועות שהסבו את תשומת לב העולם אל מצב שבו חיי אנשים תמימים נלקחו, מצב שישפיע על משפחות עשורים. יש לי הרבה מה להגיד, אבל להיום, אעשה את זה קצר", כתבה אז, וגינתה גם את מתקפת החמאס.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Mustafa‎‏ (@‏‎mustafathepoet‎‏)‎‏

"אני אבלה על המשפחות הישראליות שהתמודדו עם הכאב ותוצאות 7 באוקטובר", כתבה חדיד. "בלי קשר להיסטוריה של האדמה, אני מגנה את מתקפות הטרוריסטים על כל האזרחים בכל מקום. פגיעה בנשים ובילדים וגרימת טרור לא עושות ולא אמורות לעשות טוב לתנועה לשחרור פלסטין. אני מאמינה מעומק לבי שאף ילד, אף אדם בכל מקום לא אמור להילקח ממשפחתו, באופן זמני או לצמיתות. זה נוגע לישראלים ולפלסטינים כאחד"