יוסט קליין, המתמודד ההולנדי באירוויזיון 2024, הסעיר את התחרות כאשר הודח מהשתתפות בגמר עקב תקרית אלימה בינו לבין עובדת במתחם האירוויזיון. כעת העיתון השוודי Aftonbladet חושף פרטים מהתשאול שעבר קליין בידי משטרת מאלמו: ע"פ הפרטים הנחשפים כעת, קליין הודה בתשאול משטרתי כי איים באגרופים על צלמת לאחר שצלמים הקיפו אותו וצילמו אותו לאחר שדרש שלא יצולם. במשטרת מאלמו טענו בפני העיתון: "אנחנו יכולים להביא את החקירה למיצוי למרות שקליין עזב את שוודיה".

התקרית ככל הנראה התרחשה ביום חמישי בערב, לאחר חצי הגמר השני - ולא נלקח לחקירה באופן רשמי אלא תושאל על ידי משטרת מאלמו. לפי מקורות של העיתון השוודי, קליין סיפר בתשאול כי נכנס לפאניקה עקב הצלמים שהקיפו אותו, ביקש מהם להפסיק - וכשלא נענו לבקשתו רץ אל עבר אחת מהן עם אגרופים קפוצים.

View this post on Instagram

A post shared by Joost Klein (@joostklein)

לפי אנשים שהיו בזירת האירוע, קליין התנצל מיד לאחר מכן וקרא: "אני מצטער, אני מצטער", אך זה היה מאוחר מדי - ביום שישי הוא לא הופיע לחזרה לקראת הגמר, וביום שבת הודיעו באיגוד השידור האירופי שהוא מודח מהתחרות - לראשונה בכל 68 שנותיה.

עוד הבהירו בהנהלת האירוויזיון כי התקרית שבגללה הודח קליין, כפי שנחשף עכשיו באופן ברור, לא קשורה לאף חברי משלחת אחרת. זאת בניגוד לשמועות שהסתובבו ברשתות החברתיות ובכלי תקשורת, לפיהם קליין תקף את חברי המשלחת הישראלית לאחר שאלה לעגו לו על הוריו המתים - עלילה שלא הייתה ולא נבראה.

קליין לא התייחס באופן פומבי לאירוע מאז שהתרחש, אך נצפה ביום שבת, בתום התחרות, באפטר פארטי של ה"יורו קלאב" במאלמו, שוחח והצטלם עם מעריצים.