הגיטריסט, המפיק המוזיקלי והמלחין יהונתן פריג' הלך לעולמו הבוקר בגיל 41 בלבד, בבית החולים איכילוב בתל אביב. לפני כשבוע עבר אירוע לב בחדר הכושר, והיה מאושפז בבית החולים במצב קשה.
 
משפחתו מסרה מטעמה: "בצער עצום ובכאב גדול אנו מודיעים על פטירתו של יונתן פריג' היקר והאהוב. יונתן נפטר הבוקר בבית החולים איכילוב, שם היה מאושפז בשבוע האחרון עם פגיעה מוחית קשה. משפחתו מבקשת להודות לצוות הרפואי של המחלקה לטיפול נמרץ שעשה כל שניתן למענו. מועד הלווייתו יפורסם בהמשך היום. יהי זכרו ברוך".

פריג' היה אחד הגיטריסטים המובילים בישראל וניגן בין היתר עם עברי לידר, שירי מימון, יגאל בשן ז"ל, ריטה, שי צברי, דורון מדלי ועוד. בנוסף, הוא ניגן בתוכניות ריאליטי כמו כוכב נולד, דה וויס ובית ספר למוזיקה, כולל בעונה הרביעית שצולמה אך טרם שודרה. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר: "הגיטריסט המוכשר יהונתן פריג' הלך היום לעולמו. יהונתן היה אחד מן הנגנים המובילים והמוערכים בישראל. משתתף בצער המשפחה על מותו".

 

בימים האחרונים התמלאו הרשתות החברתיות בבקשות לתפילות לשיפור במצבו של פריג', בהם של זמרים מפורסמים, גם בעקבות בקשתו של אשתו שירלי, שפרסמה פוסט וביקשה להתפלל לשלומו. 

 לאחר מותו פרסמו אמנים רבים הספדים לזכרו ברשתות החברתיות, בהם ריטה, הראל סקעת ושירי מימון. מימון כתבה: "ג'ון, 14 שנה אתה לצדי. מסתכלת ימינה ואתה שם. מחזיק את הגיטרה, מחייך אליי. וואו כמה הרגעת אותי, במבט אחד".

View this post on Instagram

ג׳ון, 14 שנה אתה לצידי. מסתכלת ימינה ואתה שם. מחזיק את הגיטרה, מחייך אליי. וואו כמה הרגעת אותי. במבט אחד. החוכמה שלך, השיחות. הסאונד של הגיטרה שלך. הקול שלך. הנוכחות שלך. מנהיג. הבור גדול מידי. הכאב. זה לא נתפס. יקח לי זמן להפנים שלא תגיע יותר. שלא תצחק מ״שושי״ יותר. כמה היית אוהב שאני עושה לך את ״שושי״ , היית מתפקע ... מי שלא הכיר את ג’ון - הפסיד. הכי חכם, הכי מוכשר, הכי מרגש כמה אור, כמה יופי, כמה כשרון. תודה אהוב יקר על רגעים מלאי משמעות. זכרונות שאקח איתי לעד, אתה בלב שלי לכל החיים.

A post shared by Shiri Maimon (@shirimaimon1) on

ריטה כתבה: "יונתן אהוב אהוב שכמוך הצער הוא גדול מנשוא! אין מתיקות, כשרון, טוב, נעימות, וקסם יותר ממך ! תהיה חסר בחיינו , בחיי המוסיקה של המדינה כולה! אתגעגע אליך כל כך".