מתן "קידו" אלמלם היה אחד האנשים האהובים ביותר בסצנת הטראנס הישראלית - אגדה בקרב חבריו, בן אדם שהיה אהוב על כל מי שהכיר אותו, שכישרונו ואהבתו למוזיקה הרוחנית והמרקידה הזו הביאו אותו למסיבות ברחבי העולם ורכשה לו חברים מכל קצווי תבל. קידו היה בין מאות הנרצחים במתקפת הטרור של חמאס ב"נובה" - ושניים מהדיג'ייז הישראלים המובילים בעולם הטראנס, אסטרל פרוג'קשן, פרסמו מחווה לזכרו.

"קידו זה בשבילך, אנחנו אוהבים אותך מאוד, ותמיד תהיה אצלנו בלב, אנחנו פה בהופעה בברזיל, יש פה 15 אלף איש ואנחנו חושבים עלייך", אומרים אבי ניסים וליאור פרלמוטר, שני חברי צמד הטראנס, מפסטיבל טראנס בברזיל שכלל גם סט של צמד טראנס ישראלי נוסף: אינפקטד מאשרום. בנוסף, דיג'ייז ישראלים נוספים השתתפו באירוע: Menumas, Invasion ו-Pixel.

כשבוע וחצי אחרי מסיבת הדמים ברעים התראיינו חבריו של מתן קידו אלמלם ז"ל, וסיפרו על הדיג'יי, והאדם הכובש, שהיה. "באמת שעד היום אני לא יודע איך הוא עשה את זה - נתן לכולם הרגשה אישית ושהם החברים הכי טובים שלו. היו לו כמה חבורות לאורך השנים ואת כולם הוא דאג לטפח עד יומו האחרון", סיפר ל-mako אלירן סליידר, מנהל סוכנות הדיג'ייז FM Booking. "הוא היה תמיד הראשון לעזור, הראשון לארגן ולדאוג שלכולם יהיה טוב. הוא תמיד דאג שכולנו נהיה מגובשים ואחים ואחיות אחד לשני. הילדים שלי כל כך אהבו אותו. הם קראו לו דוד מתן הדב".

מתן קידו אלמלם (צילום: ואחו)
מתן "קידו" אלמלם | צילום: ואחו