שלושה ימים חלפו מאז נפתחו מחדש המסעדות, בתי הקפה והפאבים והישראלים יצאו בהמוניהם לחגוג אחרי חסך של חודשיים וחצי. מתחמי הבילוי בתל אביב נראו בשיאם בלילות האחרונים וב-14.6, נכון לכתיבת שורות אלו – המגזר העסקי במדינת ישראל חוזר לפעילות מלאה.

היחידים למעשה שצפויים להישאר מחוץ למשחק, הם מועדוני ההופעות, שכן המתווה מתייחס להופעות ישיבה בלבד ומתנה לכל היותר תפוסה של 500 איש. אחרי שהופיע בכמה ראיונות טלוויזיוניים, שאול מזרחי, בעלי מועדון ה"בארבי" הכריז הערב בפוסט בפייסבוק שיעלה מחר (ראשון) לבית ראש הממשלה ויפתח בשביתת רעב כי "עם מתווה התרבות, עדיף כבר למות".

יש שתי אפשרויות לסיום השביתה שאפתח מחר", אומר מזרחי בראיון ל-mako, "או שיוציאו אותי מאושפז באלונקה כשאגווע ברעב או שאקבל את הפיצויים שלהם אני זכאי, ותאריך מיועד לפתיחה מחדש של מפעל החיים שלי. יש לי קהל מושבע שרעב כבר להופעות ואמנים שמשתוקקים לחזור וטכנאים, תאורנים ופועלי במה אפורים שאין להם שום אופק".

"הרגע ששבר אותי והוביל אותי למהלך הוא שבמסיבת עיתונאים בתחילת מאי, ביבי אמר בעצמו 'כל זמן שלא תהיה החמרה בתחלואה, נשחרר את ההגבלות'", מסביר מזרחי. "הוא אף נקב במספרים. הלכתי לפי מה שאמר והתחלתי לקבוע תאריכים להופעות - לא כדי להגיע לשוקת שבורה, אבל אז התפרסם מתווה שהוא אפילו לא פלסטר – הוא אוויר. הוא מתייחס רק לתאטראות ואולמות עם כיסאות, אבל אף הפקה לא יכולה לעמוד במגבלה של 500 איש. בכל מקרה, בימים האחרונים כולם חוגגים והומי אדם ואני שמח בשמחת חבריי שסוף סוף ראו כמה שקלים ותנועת אדם ואפילו התקנאתי. אני לא יכול לבוא אליהם בטענות על שום דבר, אבל כבר חודשיים שאנחנו רק שומעים הבטחות בלי סוף ולא קיבלנו אגורה שחוקה. לאן הלך הכסף אם לא לפטם את הבטן של עצמם, של עשרות השרים החדשים וכל מכוניות השרד שלהן. הם רוצים שבסוף מישהו יתלה או ישרוף את עצמו בכיכר העיר?! לאיזה שפל נצטרך להגיע כדי שמישהו יתעורר?"

יש כבר אנשים נוספים מתעשיית התרבות שיצטרפו אליך מחר לשביתה?

מזרחי: "לא העליתי את הפוסט כדי שיצטרפו אלי. יש 150 אלף איש בתעשייה אבל התרגלתי להילחם לבד – אף אחד  לא אומר מילה. גם התאטראות למעשה נפלו בפח של המתווה, אבל לא יתמודדו עם זה. הדרך היחידה שנוכל למכור הופעות זה בשוק שחור כנגד כל המוסכמות, אז ב-17.6 תכננתי לפתוח עם דודו טסה ורביד פלוטניק בניגוד לכל הנחיה אפשרית. כבר חודשיים שאני מדבר מדם ליבי, מכתת רגליים, ממלא את כל השאלונים של ביטוח לאומי אבל לא קיבלתי בשום פעימה אף אגורה שחורה. ההוצאות ממשיכות לרדת מהחובות שנערמים ולא יודע מה יהיה - אז או שאגווע ברעב לבד בבית או שאגווע ברעב מול בית ראש הממשלה".