בזמנים הקשים בהם אנחנו נמצאים, לפעמים אנשים רק רוצים לברוח קצת ולשמוח - וזה בדיוק מה שחיילי צה"ל קיבלו מכוכב הזמר החסידי ליפא שמלצר, שהגיע לשמח אותם בבסיסי צה"ל. בתיעוד שעלה בטוויטר, בפייסבוק ובטיקטוק נראה שמלצר כשהוא רוקד בטירוף עם חיילי צה"ל לצלילי מוזיקת טראנס רועשת, מפגין מגוון תנועות אקרובטיות שאדם מן השורה היה מסתכן אם היה מנסה לשחזר אותן, ובעיקר - משמח את החיילים.

התיעוד עלה במגוון רשתות חברתיות אתמול (ראשון) והפך ללהיט. "חזק, אני רואה את זה בלופים", כתב אחד הגולשים בתגובה לסרטון. שמלצר הגיע לשמח את החיילים במסגרת אירוע שארגנו "סעד ומרפא", עמותה חרדית שהרימה אירוע ל-1,000 חיילי צה"ל. על פי גופי תקשורת חרדיים צפוי הזמר החסידי לחזור כבר היום בלילה לארה"ב, שם הוא מתגורר.

@harabanit כזה עוד לא ראיתם! הזמר ליפא שמלצר ומתנדבי 'סעד ומרפא' מקפיצים בטראנסים את חיילי צה"ל בבסיס צאלים #הרבנית #מלחמה #חרבותברזל #ישראל #צהל #ליפאשמעלצער ♬ צליל מקורי - הרבנית בטיקטוק

ליפא שמלצר אולי אינו שם מוכר לרוב הציבור החילוני בארץ, אבל מדובר באחד הזמרים המצליחים ביותר בזמר החסידי. הוא התחיל את פעילותו המוזיקלית בסוף שנות התשעים והוציא מאז עשרות אלבומים. הוא ידוע בסגנונו הצבעוני ובקליפים מושקעים ומבודחים לשיריו.