אורפנד לנד, מסיבת עיתונאים (צילום: מתן פאר)
"המשפחות שלנו חוששות, אנחנו לא". אורפנד לנד | צילום: מתן פאר

להקת "אורפנד לנד" הישראלית יוצאת מחר (שישי) להופעה בשבת בפסטיבל באיסטנבול, טורקיה. במסיבת עיתונאים שנערכה היום (חמישי) אמר קובי פרחי סולן הלהקה: "אנחנו קוראים למנהיגים לפעול לסיום המשבר למען הציבור שבחר בהם. באין שגריר בטורקיה, אנחנו נהיה השגרירים החדשים של ישראל".

"אנחנו בעצם השגרירים החדשים של ישראל"

חברי הלהקה ציינו כי הם אינם חוששים מהנסיעה לטורקיה: "המשפחות שלנו אולי חוששות מעט. אנחנו מתעדכנים כל הזמן מחברים בטורקיה על הנעשה שם ומקבלים את הרושם שהכל יהיה בסדר. לא נשאר אלא לקוות שההופעה אכן תיערך כמתוכנן ושהקהל העצום שיגיע ייהנה מהחוויה המיוחדת".

אורפנד לנד עתידים להופיע בפני אלפי מעריצים מרחבי העולם בכלל, ומהעולם הערבי בפרט. הופעת הלהקה תהווה הופעה מרכזית בפסטיבל. בעוד כשבועיים עתידה הלהקה להופיע שוב בטורקיה, הפעם בבירה אנקרה (וב-13.10 יופיעו ברידינג 3 בתל אביב).

"באין שגריר בטורקיה ובתקופה כזו, שבה לישראל אין כמעט כלל קשרים עם העולם הערבי, אנחנו בעצם השגרירים החדשים של ישראל", אמר היום סולן הלהקה, קובי פרחי, במסיבת העיתונאים. "הקהל שלנו, שמגיע כבר שנים להופעות בכל מקום בעולם, הוא ההוכחה החיה לכך שאנשים מתרבויות שונות, מדתות שונות ובעלי דעות פוליטיות שונות יכולים למצוא את הגשר והחיבור אחד לשני. אם אנחנו יכולים לחיות בשלום - אני מצפה מהמנהיגים שלנו שיעשו את אותו הדבר", הוסיף.

אורפנד לנד, מסיבת עיתונאים (צילום: מתן פאר)
"אנחנו נהיה שגרירי ישראל בטורקיה". אורפנד לנד | צילום: מתן פאר

חברי הלהקה הציגו במהלך מסיבת העיתונאים את הפרס לשלום שקיבלו בעבר מאוניברסיטה בטורקיה וסיפרו כי מעריצי הלהקה מרחבי העולם כבר יצרו עיצמם קשר על מנת לוודא שהופעת הלהקה אינה מבוטלת. בימים האחרונים אף חלה עלייה ניכרת במכירת הכרטיסים להופעה שתיערך בשבת ובהנהלת הפסטיבל, שבמסגרתו תתקיים ההופעה, מצפים לקהל גדול במיוחד.

"אנחנו מאמינים שמוזיקה יכולה לפתור את הבעיות שהפוליטיקאים לא מצליחים לטפל בהן", אמר פרחי. "מנהיגי שתי המדינות צריכים להסתכל על הקהל שמגיע להופעות ולהבין שהאנשים האלה - שבחרו בפיוס ובחיים של שלום, הם אותם אנשים שבחרו במנהיגים להגיע לשלטון ואולי הגיע הזמן להקשיב להם ולפעול למען פיוס אמיתי", סיכם.

>> אורפנד לנד בהופעה: "נורא אל נורא"