אין תמונה
באים לבארבי. Children Of Bodom

להקת המטאל הפינית "צ'ילדרן אוף בודום" (Children Of Bodom) תגיע לישראל ותופיע במועדון בארבי בתל אביב ב-3 בנובמבר 2011. מכירת כרטיסים: 100 כרטיסים ראשונים ב 219 ₪ - ואז המחיר עולה ל-239 ₪.

הלהקה נחשבת לאחת החדשניות במטאל העולמי כשהיא משלבת רוק כבד מודרני, ריפים מלודים ואקרובטיקת גיטרה של מוביל הלהקה, הסולן והגיטריסט אלכסיי לייהו. היא הוציאה בחודש מרץ האחרון אלבום שביעי בשם Rentless Reckless, הופק על ידי מאט הייד (סלייר, מונסטר מגנט), ומגיעה לישראל כחלק מסיבוב ההופעות המקדם אותו.

נקראים על שם רצח זוועתי של שלושה ילדים

"צ'ילדרן אוף בודום" הוקמה בשנת 1993 בעיר אפסו שבפינלנד. בהררכבה חברים בנוסף ללייהו גם רופ לטוואלה – גיטרות, האנקה ספאלה – באס, ג'ן ווירמן – קלידים, ג'סקה ראטיקיינן - תופים. שם הלהקה מושפע ממקרה הרצח באגם בודום שבעיר הולדתם אפסו בשנת 1960. אחד הסיפורים הידועים ביותר לשמצה בהיסטוריה של פינלנד; כאשר ארבעה תיכוניסטים שנפשו על גדות אגם בודום, הותקפו בשעות הבוקר המוקדמות על ידי רוצח אכזרי שמעולם לא נתפס. הוא רצח שלושה מתוך ארבעת החברים ופצע קשות את הרביעי.

כבר בתחילת דרכה שילבה מלודיות וחיבור יוצא דופן בין גיטרה חשמלית לקלידים - תופעה לא שכיחה במטאל, שגוררת ויכוחים ודיונים רבים בקרב המבקרים והמעריצים לגבי הגדרת הז'אנר המדויק. "צ'ילדרן" יכולה להשתייך למספר ז'אנרים שונים, ביניהם- פאוור מטאל, דת'-מטאל מלודי, ת'ראש מטאל, ספיד-מטאל, פרוגרסיב, בלאק מטאל. החומרים האחרונים שלהם, כמו Blooddrunk, נחשב לאלבום עם השפעות רבות של ת'ראש מטאל. סולן הלהקה, לייהו, טוען כי הוא פשוט מעדיף שיגדירו אותם כלהקת מטאל, ולא שום הגדרה אחרת.

אלבומה השלישי של "צ'ילדרן אוף בודום", Follow the Reaper, היה הראשון שזכה באלבום זהב בפינלנד ומאז כל ששת אלבומי הלהקה הגיעו למכירות דומות. המכירות במולדתם דחפו כל אלבום של "צ'ילדרן" לראש המצעד בפינלנד, והם אף זכו להיכנס לרשימת ה- Billboard 200 של ארה"ב.

>> הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק