תומר מוסמן, כתב mako, מדווח ממסיבת העיתונאים של אוזי ושרון אוסבורן

אוזי אוסבורן ומשפחתו, כולל ילדיו ואשתו שרון ("משפחת אוסבורן" בשבילכם) נחתו היום בישראל בשעה שתיים וחצי בצהריים, לקראת פסטיבל ה"אוזפסט" שיתקיים בעוד יומיים בגבעת המופעים בפארק הירקון בתל אביב. הערב מקיימים אוזי ואשתו שרון מסיבת עיתונאים מיוחדת במלון בתל אביב.

אוזי אוסבורן מסיבת עיתונאים (צילום: נועה מגר)
באנו לעשות שמח. אוזי ושרון אוסבורן | צילום: נועה מגר

עם האוסבורנים הגיעה ארצה פמליה של 38 איש במטוס פרטי. הם ישהו בארץ ארבעה ימים, ינוחו ויטייליו וצפויים ככל הנראה לבקר במקומות הקדושים דוגמת הכותל המערבי בירושלים. כמו כן רוצה אוזי אוסבורן לנוח מעט מסיבוב ההופעות אליו יצא בקיץ האחרון, ולאחר כחודש של הופעות רצופות באירופה.

שוקי וייס: אוזי ייתן הופעה מלאה של שעתיים

שוקי וייס, מסיבת עיתונאים אוזי (צילום: נועה מגר)
כבר שבוע שהוא בונה את הבמה. המפיק שוקי וייס | צילום: נועה מגר

הציוד של אוזי, במשקל 18 טון, הגיע במטוס נפרד. בניית הבמה בפארק הירקון נמשכת כבר למעלה משבוע ועומדת מוכנה. מחר צפויה לנחות בארץ להקת "Korn", כך מעדכן מפיק המופע שוקי וייס.

וייס מוסיף כי אוסבורן היה אמור להגיע ארצה להופעה לבד, אבל בגלל התלהבות של שרון המשפחה מישראל הם דחפו לעשות פסטיבל "אוזפסט" שלם בארץ, עם להקות נוספות, שהוא כידוע ה"אוזפסט" הראשון בישראל והיחיד שמתקיים השנה בעולם, מלבד שניים שהתקיימו בארצות הברית ובאנגליה.

במופע שלו צפוי אוזי לתת שעתיים מלאות, בשונה להופעה באורך לשעה ורבע עד שעה וחצי שהוא נותן בדרך כלל. הגיטריסט של אוזי, גאס ג'י, הבטיח בראיון מיוחד כי "אף אחד לא יכול להתחרות באנרגיות של אוזי על הבמה".

מסיבת העיתונאים של אוזי ושרון אוסבורן

אוזי אוסבורן מסיבת עיתונאים (צילום: נועה מגר)
"איחוד של בלאק סאבאת'? תשאלו את אשתי, היא המנהלת". אוזי אוסבורן | צילום: נועה מגר

השאלות במסיבת העיתונאים נשאלו על ידי שלל כתבי התקשורת שנכחו במקום, ביניהם כתבנו תומר מוסמן. בפתיחת מסיבת העיתונאים התייחס אוזי אוסבורן לתעשיית המוזיקה העכשווית: "לפני ארבעים שנה התעשייה היתה רומנטית הכל השתנה היום הכל מסחרי, אני לא יודע אם זה לטוב או לרע. בהופעה ננגן שירים של בלאק סאבאת', והמחומר שלי גם דברים חדשים וגם שירים של בוצעו בהופעות הרבה זמן".

על איחוד אפשרי של בלאק סאבאת אמר אוזי: "אי אפשר לדעת תשאלו את אשתי, היא המנהלת". כשנשאל אם הוא יודע מילים בעברית שאל - "איך אומרים בעברית 'Go Crazy'?", ואשתו אמרה: "נשתמש במילה 'משיגנע'".

על מותו של רוני ג'יימס דיו, הסולן שהחליף אותו בבלאק סאבאת', אמר אוזי: "הייתי עצבני לזמן קצר על רוני, אחרי שהוחלפתי בלהקה. אבל זה היה לפני 30 שנה. היה לי מאוד עצוב שהוא מת". שרון הוסיפה: "הוא היה סולן אדיר ומאוד עצוב שהוא נפטר".

שרון אוסבורן: המצב בישראל זה כמו עם המחתרת האירית כשהיינו ילדים

-בראיונות קודמים אתה אומר שלא ידעת מה גודל ההשפעה שלך.
אוזי מצטנע: "אני עושה את מה שאני עושה כי אני אוהב את זה, אני אוהב לראות את האנשים נהנים, אני בא לי לראות אתכם ואתם באים לראות אותי. מה שחשוב זה האוזפסט. כל המטרה של אוזפסט היא לתת במה לכל הלהקות החדשות ולגרום לכך שלהקות שמופיעות מול חמישים איש יופיעו מול אלפים וככה נמשיך את המוזיקה".

-למה לקח לך כל כך הרבה זמן להגיע לארץ?
"הייתי שיכור כנראה".

-פחדתם להגיע?
"לא". שרון: "זה אותו דבר כמו שהיה באנגליה עם המחתרת האירית כשאנחנו היינו ילדים. זה לא מנע מלהקות להגיע ולא ימנע מאיתנו". אוזי על הפוליטיקאים: "הם לא מבינים אותי ואני לא מבין אותם. אני לא מתכוון לנסות להבין אותם".

"היום מספיק זוג עם ילדים וכלב בשביל ריאליטי"

רוני ג'יימס דיו 1 (צילום: Robert Cianflone, GettyImages IL)
אוזי על רוני ג'יימס דיו: "כעסתי עליו לפני 30 שנה, אבל הצטערתי מאוד כשהוא מת" | צילום: Robert Cianflone, GettyImages IL

-הייתם רוצים לפגוש מישהו במיוחד בארץ?
שרון: "את גולדה מאיר, אבל היא מתה".

אוזי גם התייחס לתוכנית הריאליטי התיעודית לה הצטלמו בני המשפחה, "האוסבורנז": "היה כיף ועברנו הלאה. אני מתעסק במוזיקה עכשיו ולא צופה בריאליטי ולא צריך אותי". שרון: "כל זוג עם ילדים וכלב מחרבן על הרצפה מספיקים היום כדי לעשות תוכנית ריאליטי".

-אוזי, יש זוג ישראלי שרוצים שתחתן אותם.
אוזי: "אני מעוניין לפגוש אותם ולאחל להם בהצלחה".

>> לראיון עם גאס ג'י, הגיטריסט של אוזי; רשימת השירים במופע ורשימת הדרישות של אוזי