אורפנדלנד הופעה סולן 1 (צילום: עודד קרני)
ד"ש לארדואן. קובי פרחי, סולן "אורפנדלנד | צילום: עודד קרני

לאחר שבוטלה הופעתה בחודש יוני, עקב אירועי המשט, עשה לחץ מעריציה הטורקים של הלהקה הישראלית Orphaned Land את שלו, והלהקה תקיים בטורקיה שתי הופעות ב- 15 וב- 17 בדצמבר 2010.

שלשום פרסמה הלהקה את המילה "טורקיה?" בדף הפייסבוק שלה כמעין טיזר לבאות והדבר עורר מאות תגובות של מעריצים טורקים. במהלך החודשים האחרונים, בעקבות ביטול ההופעה ביוני, נפתחו קבוצות בפייסבוק התומכות בהבאת הלהקה להופעה למרות המצב וחברי הלהקה רואיינו מספר פעמים לעיתונות הטורקית.

"אירועי החודשים האחרונים היו אסון ליחסי המדינות שנחשבו לידידות", אומר קובי פרחי סולן הלהקה בתגובה לאישור ההופעות. "מבלי להיכנס לפוליטיקה אני רוצה להגיד מכאן שאנחנו מוזיקאים, לא פוליטיקאים, ומוזיקאים רוצים להופיע בפני הקהל שלהם בכל מקום.

"המעריצים הטורקים שלנו משמיעים קול של שינוי ומתינות"

"הופענו בטורקיה כבר 10 פעמים, תמיד התקבלנו בכבוד מלכים. שווה לראות את המחזה של אלפי טורקים שרים איתנו בעברית ולהתמלא בגאווה, המוזיקה היא כוח שיכול להביא שינוי ועובדה וראיה לכך היא שבמציאות העכשווית של המדינות אנחנו עדיין זוכים שם לאהבה היסטרית וידוע לכל שאנחנו ישראלים.

"אנחנו לא רואים סיבה להעניש דווקא את המעריצים שלנו, אלה שמשמיעים קול אחר, של שינוי ושל מתינות. אני מזמין את כל הישראלים לבוא עד שם לראות את התופעה הזאת, של להקה ישראלית ומעריציה הטורקיים".

>> מארינה ויוני בלוך ממליצים על האלבום של "אדיר והילדות"