לאמב אוף גוד הופעה 1 (צילום: נועה מגר)
"הגדרות? . Lamb Of God היא להקת האבי מטאל. כל השאר סתם מסבך" | צילום: נועה מגר

להקת "לאמב אוף גוד" (Lamb Of God) הופיעה בישראל לפני שנתיים, במאי 2010, והתחברה בטירוף לקהל המקומי. כעת הם שבים, להופעה שתתקיים ביום רביעי 30 במאי בהאנגר 11.

לפני חזרתה לארץ של ענקית המטאל האמריקאי תפסנו לראיון את גיטריסט הלהקה מארק מורטון, שסיפר על חזרתם אלינו, המעבר שלהם לכוכבות, הדי.וי.די שיצולם בארץ, הקריירה כאב ומוזיקאי ועשרות ההצלחות שהיו בדרך.

"אנחנו באים ליומיים שלמים, ייצא לנו יותר לטייל ואנחנו מאוד מצפים לזה"

-מה אתם זוכרים מההופעה הקודמת בישראל?
"ממש הופתענו לטובה. זאת היתה חווייה מדהימה, ההופעה, הקהל המשוגע והאנרגיות שקיבלנו. זאת הופעה שחקוקה לנו עמוק בזכרון. בכלל, החוויה של להיות בישראל. יצא לנו להיות קצת בירושלים ולעשות site seeing  שזה היה אדיר. הפעם אנחנו באים ליומיים שלמים, ככה שיצא לנו יותר לטייל ואנחנו מאוד מצפים לזה".

-אתם מצלמים בישראל קטע ל-DVD החדש שלכם?
"ה-ד.וי.די החדש פחות מתמקד בלהקה, אלא במעריצים של "Lamb Of God". אנחנו הולכים למצוא את המעריצים שלנו ולהבין איך המוזיקה שלנו ומטאל בכלל משפיעים על החיים שלהם ברחבי העולם. אנחנו חושבים שהסיפורים יספרו את עצמם, כך שזה יהיה מעניין מאוד מה יצא בסוף. בינתיים אנחנו לא חושפים כלום על הדברים שכבר צילמנו אבל זה הולך להיות אדיר".

לאמב אוף גוד הופעה 3 (צילום: נועה מגר)
"ההופעה בישראל חקוקה לנו עמוק בזכרון". Lamb Of God | צילום: נועה מגר

-בינואר האחרון יצא האלבום החדש שלכם "Resolution" איך הולך איתו?
"הולך מדהים. אנחנו מאוד גאים באלבום הזה. הוצאנו אלבום מאוד מגוון וורסטילי, בנגינה ובסגנון השירה של רנדי, ואנחנו מאוד גאים בו. זה לא פשוט שהאלבום השביעי שהוצאנו הוא אחד הטובים ביותר שלנו".

"אני שומע ביטלס, סטונס, מטאליקה והיפ הופ"

-אחרי כתיבה של שבעה אלבומים תהליך הכתיבה הפך לרוטינה? איך מחדשים?
"בגדול, תהליך הכתיבה הוא אותו הדבר ולא השתנה במשך השנים. התוצאות והשירים משתנים כל הזמן, אבל  הדרך היא עדיין אותו תהליך כתיבה. יש גם ההשפעה של המוזיקה שאנחנו שומעים באותה תקופה ואיך היא משפיע עלינו . מבחינת הליריקה זה דוקומנטציה של מה שעובר עלינו ומשפיע עלינו בחיים".

-אז מה אתה שומע בימים אלה?
"המון רוק ישן, רולינג סטונס וביטלס, טראש ישן - מטאליקה, מגאדת' וגם היפ הופ. אני מת על ראפ".

-רבים מנסים להגדיר הסגנון המוזיקלי שלכם. איך אתם מגדירים אותו?
"זה מאוד פשוט. Lamb Of God היא להקת האבי מטאל. כל השאר סתם מסבך".

לאמב אוף גוד הופעה 4 (צילום: נועה מגר)
"ה-ד.וי.די החדש פחות מתמקד בלהקה, אלא במעריצים של "Lamb Of God" | צילום: נועה מגר

-התחלתם תחת השם "Burn The Priest" ושמועות אמרו ששיניתם אותו ל"Lamb Of God" בגלל שלא נתנו להם להופיע במועדונים עם השם הזה ושייכו אתכם ללהקות שטניסטיות.
"זה לא נכון. הסיבה ששינינו ל-'Lamb Of God' הייתה שרצינו ששם הלהקה יתאים לשינוי התפיסתי שעברנו - עברנו להיות מלהקה של חברים ללהקה אמתית ורצינו שם רציני יותר, שיתאים יותר לתפיסה שלנו ושייצג אותנו כמו שאנחנו רואים את הלהקה".

"הגענו למקום השני במצעד ה'בילבורד 200' האמריקאי"

-כשכתבתם את  האלבום "ניו אמריקן גוספל" האם ידעתם איזה אפקט הוא ייצור בעולם המטאל ואיזה זהב יש לכם ביד?
"ממש לא ידענו מה יקרה. זה היה האלבום הראשון שהוצאנו בלייבל אמיתי ופשוט הקלטנו את השירים שהיו לנו אז. גם ההצלחה לא באה בין לילה. האלבום מכר בקצב די איטי ורק מאוחר יותר, כשהוצאנו את האלבומים שאחריו המכירות שלו עלו איתם".

רנדי בלית', לאמב אוף גוד (צילום: נועה מגר)
"ההשתתפות בפסטיבל 'אוזפסט' ב-2004 היה נקודת מפנה אדירה עבורנו" | צילום: נועה מגר

-איפה היתה הנקודה בקריירה שלכם שהבנתם "וואו אנחנו רוקסטארים"?
"(צוחק) היו כמה רגעים גדולים מאוד בקריירה. ההשתתפות בפסטיבל 'אוזפסט' ב-2004 היה נקודת מפנה אדירה עבורנו. כשהגענו למקום השני במצעד ה'בילבורד 200' האמריקאי עם האלבום 'Wrath'. הסיבוב עם מטאליקה במשך שנה וחצי".

"להיות אבא ובעל טוב ובמקביל מוזיקאי במשרה מלאה זה אתגר גדול עבורי"

-לפני שלוש שנים נולד לך הילד הראשון ועזבת את הסיבוב כדי להיות עם האישה והילדים. איך חיי ההופעות השתנו מאז שאתה אבא?
"זה האתגר הכי גדול עבורי, להיות אבא ובעל טוב ובמקביל להיות מוזיקאי במשרה מלאה .זה מאוד קשה, ככה שאני לא יודע מה התשובה. האחריות היא להיות שם עבור המשפח,ה שזה אומר גם לכלכל אותם ולהיות שם עבורם, גם אם זה אומר להיות בדרכים ובהופעות בכל העולם כל הזמן".

-פורסם שכאשר התחלתם, היית במהלך סיום התואר השני שלך, מה למדת?
"כולם תמיד חושבים כך, אבל זה לא נכון. התחלתי ללמוד לתואר שני ביחסים בין לאומיים והפסקתי אותו באמצע כדי להתמקד בלהקה. הייתי מאוד מעורב ומאוד התעניינתי בפוליטיקה של כל העולם בתקופה ההיא. היום אני יותר מתמקד בפוליטיקה שלנו פה בארה"ב. אני חושב שיש דברים שאנחנו צריכים לפטור פה לפני שמתחילים להסתכל רחוק יותר".

-יש משהו נוסף שאתה רוצה למסור למעריצים בארץ?
"היינו אצלכם רק פעם אחת ואנחנו מאוד מצפים לחזור אליכם כבר".

>> מייק פורטנוי יופיע בבארבי ב-25 באוקטובר

>> הצטרפו ל"מיליציית המטאל" בפייסבוק