להקת הרוק הכבד הותיקה נאזארת' ("Nazareth" ) נחתה היום בישראל ותופיע הערב (רביעי, 8.12) באודיטוריום חיפה ומחר (חמישי, 9.12) בהאנגר 11 בנמל תל אביב. לרגל הגעת הלהקה ראיין אלי לפיד את הסולן דן מקפרטי.

 "Nazareth" הוקמה בסקוטלנד ב1968 על ידי דן מקפרטי - סולן הלהקה, פיט אגניו - הבסיסט, מני צ'רלטון – הגיטריסט ודארל סוויט – המתופף. שנתיים מאוחר יותר הם החלו להקליט ובמקביל חיממו את הופעתה של להקת דיפ פרפל, שם הכירו את בסיסט הלהקה רוג'ר גלובר, שהפיק עבורם מספר אלבומים. ב1973 יצא האלבום השלישי שלהם "רזאמנאז", שזכה להצלחה רבה וללהיטים גדולים כמו "Broken down angel" ו- "Bad bad boy", שהגיעו לTop 10 במצעד הבריטי.

הצלחה בשלוש גרסאות כיסוי

נאזארת' זכתה להצלחה רבה גם בשלוש גרסאות כיסוי רוקיסטיות שבאו לאחר מכן והגיעו ל Top 20 במצעד הבריטי. האחת לשירה של ג'וני מיטשל - "This flight tonight", השנייה לשיר "Love hurts", ששרו האחים אברלי ורוי אורביסון, והשלישי "My white bicycle", שבוצע במקור על ידי להקת טומורו ב-1967, בה היה חבר הגיטריסט סטיב האו שמאוחר יותר הצטרף ללהקת יס. הלהקה היוותה השראה ללהקות רוק ומטאל רבות כמו Guns N' Roses שחידשה את שירה של נאזארת - "Hair of the dog".

לאחר שהגיטריסט מני צ'רלטון פרש מהלהקה בסוף שנות השבעים, התחלפו בלהקה מספר גיטריסטים עד בואו ללהקה של ג'ימי מיוריסן ב1994 בה הוא חבר עד היום.

המתופף מת מהתקף לה והוחלף על ידי בנו של הבסיסט

ב-1999 פקד אסון את הלהקה. במהלך סיבוב ההופעות של הלהקה בארה"ב חש ברע מתופף הלהקה דארל סוויט, הובהל לבית החולים ונפטר מהתקף לב. הלהקה חזרה הביתה, ולאחר לבטים החליטה שלי אגניו, בנו של בסיסט הלהקה, פיט, יתפוס את מקומו של דארל על התופים.

"לי אגניו גדל עם שירי הלהקה, תופף עמה בחזרות ולפני ההופעות, הכיר את חברי הלהקה ומתופף נהדר כך שזה היה טבעי שהוא יהיה מתופף הלהקה", ציין דן.

לפיד הפתיע את דן כשהשמיע בתוכנית שני שירי גשם שהלהקה מבצעת "Rain on the window" ו-" Every time it rains" בתקווה לגשם שלא כל כך מגיע אלינו, לעומת מזג האוויר הסוער והמושלג בסקוטלנד. דן מקפרטי ציין שהוא מקווה ששירי הגשם האלה באמת יביאו את הגשם הזה לישראל.

כל ההתחלות של אלי לפיד, שבת 11.12.10 , 6.00 בבוקר, רשת ב'.

>> צפו בקליפ החדש והמושקע של The Fading