אמש הופיעה להקת טריסטניה על במת הרידינג 3. הנורווגים, שעשו את הדרך הארוכה מאוסלו הקפואה, התחילו להזיע כבר בשיר השלישי, ונתנו הופעה שכללה בעיקר שירים מאלבומם החדש "Rubicon". בהמשך אירחו חברי הלהקה את קובי פרחי, סולן להקת אורפנד לנד הישראלית, וירדו להפגש עם המעריצים.

בלי פוגו, רק להקשיב, עד שמשעמם

לא כמו הופעות מטאל שאתם בטח מדמיינים, זו של טריסטניה היא לא הופעת השתוללויות פוגו וקפיצות מהבמה, אלא יותר בכיוון של לעמוד בקהל ופשוט להתמוגג מהריפים הכבדים והמלנכולים ומשירתם התאטרלית של צמד הסולנים והסולנית, שהיו מתואמים מצויין. מצד שני, בשלב מסוים, האיטיות והדיכאון התחילו קצת לשעמם.

טריסטניה, הופעה, קובי פרחי (צילום: נועה מגר)
שיא הערב: האירוח של קובי פרחי מאורפנד לנד | צילום: נועה מגר

מההרכב הראשון של טריסטניה נשאר רק הגיטריסט וסולן הגראולים של הלהקה Anders Høyvik Hidle. שאר ההרכב שמופיע בשם הלהקה השתנה לגמרי השינוי המורגש ביותר היא הסולנית החדשה Mariangela Demurtas, שמתקשה להיכנס לנעליה הגדולות של Vibeke Stene, שהחזיקה בעמדת הזמרת כעשר שנים, עד ל-2007. גם אמש ניכרו הפערים ביניהן.

הסולנית: נוכחות חזקה, שירה פחות

לזכותה של מריאנג'לה יאמר שהמגוון הקולי שלה והנוכחות שלה על הבמה מוצלחים, אך דווקא בחוד החנית של הלהקה, בשירה האופראית הנשית, במנעד, היא נופלת בהרבה מקודמתה, ואף עד לרמה כזו שקטעים שלמים משירים ישנים הושמטו בשל היותם קשים לשירה. היא זמרת "רגילה" לא שמרת אופרה, שיודעת לתת נגיעות אופריות, לא יותר.

גם בתחום הרפרטואר טריסטניה לא יצאו נקיים. בדרך כלל כשלהקה מגיעה לראשונה לארץ היא נותנת למעריצים שלה, שחיכו כל כך הרבה זמן, קצת אקסטרא, ומבצעת להיטים ושירים מהאלבומים הישנים יותר. בחירת השירים אמש היתה אפוא יותר ממאכזבת, עם התמקדות כמעט טוטאלית באלבום האחרון ולצדם נגיעות של שירים בודדים מאלבומים ישנים יותר. רבאק! יש לכם 6 אלבומים, תגוונו קצת.

שיא המופע: שילוב מוצלח עם קובי פרחי

שיא ההופעה הגיע באירוח של קובי פרחי, סולן אורפנד לנד הישראלי, שנקרא לבמה לבצע את אחד השירים הטובים ביותר של טריסטניה "Tender Trip On Earth". עבודת הצוות והשילוב בין ארבעת הסולנים משתי הלהקות הגדולות האלו היו נהדרים. היופי האמיתי היה שפרחי הצליח להכניס מהישראליות שלו ומהסגנון המוזיקלי שלו, ואולי גם מהטעם האישי, מבלי לפגוע או לשנות מדי את השיר. שאפו. "סיפרתי לטריסטניה שהקהל בארץ יודע לעשות רעש אז בוא נעשה להם רעש", הלהיב פרחי את הקהל, והנורווגי ענה לו: "הלוואי והייתי יודע להגיד את זה, אולי בפעם הבאה שנגיע".

טריסטניה, הופעה (צילום: נועה מגר)
"רוצים להיפגש אחרי ההופעה?" טריסטניה מול הקהל המקומי | צילום: נועה מגר

לאחר ההדרן הראשון מרוב אושר והתרגשות פנה הסולן לקהל וביקש שיישאר בסוף כדי שיוכל לפגוש את המעריצים: "זה יהיה בסדר אם אחרי ההופעה. נבוא ונגיד לכם שלום?", הוא אמר.

בסך הכל הופעה טובה

למרות החסרונות, בסך הכל נתנו טריסטניה הופעה טובה עם סאונד מעולה, ביצועי נגניה מדויקים, אהבה לקהל, שהחזיר להם חום. נקווה שכאשר יחזרו לכאן זה יהיה עם ארסנל השירים הטובים ביותר שלהם.

ולסיום, חדשות משמחות אחרות מליל אמש: לפני ההופעה הודיע מפיק האירוע ,ישי שוורץ, על כך שעד הקיץ הוא מתכנן להביא לארץ עוד שלוש להקות, אבל לא שחרר את השמות. כנראה שנצטרך להתאפק עד להודעות הרשמיות.

>> בצפר של אביטל תמיר בשיר חדש